Pirmadienio vakarą 15 tūkst. žiūrovų talpinančiame Podgoricos stadione vykusiose UEFA Tautų lygos C diviziono ketvirtos grupės rungtynėse Juodkalnijos (FIFA 41) rinktinė 2:0 (2:0) įveikė Lietuvos futbolininkus (FIFA 127) ir su 4 taškais pakilo į pirmą turnyro lentelės vietą.

Tuo metu Lietuva vienintelė savo grupėje dar neturi taškų. Pirmose Tautų lygos rungtynėse Vilniuje Edgaro Jankausko auklėtiniai 0:1 pralaimėjo serbams.

Juodkalniečiai įrodė savo pranašumą dar pirmame kėlinyje, kai per vieną minutę įmušė du įvarčius: 34 minutę 11 metrų baudinį, skirtą už Povilo Leimono žaidimą ranka, realizavo Madrido „Atletico“ gynėjas Stefanas Savičius, o 35 min. lietuvius už klaidą gynyboje nubaudė Marko Jankovičius.

„Buvo dvi skirtingos rungtynės, dvi skirtingos mūsų komandos, du skirtingi mūsų veidai. Su Serbija kovojome ir turėjome progų, o šiandien niekas neišėjo – nei progų turėjome, nei apsigynėme. Liūdna, bet tenka pripažinti pralaimėjimą“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės vartininkas Ernestas Šetkus.

Jis negalėjo pasakyti, kas nesuveikė šįkart: „Reikės išanalizuoti rungtynes ir taisyti klaidas. Pralaimėjome Serbijai, bet mus liaupsino, lyg būtume sužaidę lygiosiomis. Tai pralaimėjimas, reikia stengtis pasiekti teigiamą rezultatą. Džiaugtis, kad pralaimėjome 0:1 nėra ko“.

Paklaustas apie aikštės kokybę E. Šetkus mojo ranka – tai ne priežastis sunkiau judėti.

„Juodkalniečiai bėgo, atrodo, dukart greičiau. Problemos pas mus, – neabejojo vartininkas, pridūręs, kad teisėjas neteisingai užfiksavo žaidimą ranka ir skyrė 11 m baudinį. – Man atrodo, kad nepataikė ten į ranką ir 11 m baudinio nebuvo. Tai mūsų klaidos gynyboje. Reikia žiūrėti, nuo ko visa tai prasidėjo, kur buvo spragos gynyboje. Tie 11 m baudiniai numuša motyvaciją ir sunku psichologiškai atsitiesti vėliau“.

Kitos dvejos lietuvių rungtynės UEFA Tautų lygoje vyks Vilniuje: spalio 11 dieną LFF stadione viešės rumunai, o 14 dieną – juodkalniečiai.

Į C diviziono pusfinalį pateks tik grupės nugalėtojai, kurie toliau kovos dėl vienintelio, divizionui skirto kelialapio į 2020-ųjų pirmenybes.

Pirmą kartą istorijoje organizuojamoje Tautų lygoje visos 55-ios UEFA priklausančių valstybių rinktinės pagal reitingą buvo suskirstytos į 4 divizionus.

Bendras turnyro prizinis fondas sudaro 76,25 mln. eurų. C diviziono ekipoms, tarp kurių yra ir Lietuva, už dalyvavimą automatiškai atitenka 750 tūkst. eurų premija. Šią sumą padvigubins grupių nugalėtojai.