„Sūduvos“ futbolininkų gynybos kuorai sėkmingai atlaikė pirmąją „Celtic“ puolimo bangą. Pavyzdingai gindamiesi Lietuvos čempionai kartais sugebėjo net priartėti prie varžovų vartų, tačiau ten didesnio pavojaus Škotijos čempionams nekilo.

Suaktyvinę savo veiksmus aikštės šeimininkai išnaudojo savo greičiausius žaidėjus, o dažniausiai atakos smaigalyje atsidurdavęs Leighas Griffithsas rimtai tikrino svečių vartininko Ivano Kardumo budrumą.

Galiausiai 27 min. „Celtic“ pelnė įvartį – tolimu baudos smūgiu „Sūduvos“ vartininką nuginklavo tas pats L. Griffithsas.

Marijampolėje tik nuo suolo kilęs, o šįkart į starto sudėtį patekęs įvarčio autorius įmušęs bėgo dėkoti treneriui.

„Sūduvos“ žaidėjai nenukabino nosių ir iškart po po praleisto įvarčio ėmė aktyviau žaisti puldami, o techniškais veiksmais su kamuoliu škotų sirgalius stebino Gersonas Acevedo.

Vis dėlto greičiu marijampoliečiai varžovams akivaizdžiai nusileido, todėl ir pernelyg nerizikavo bėgdami į kontrataką. Prieš pertrauką škotų ekipa turėjo progą persvarą padvigubinti, tačiau įpusėjus dvikovai rezultatas nepasikeitė – 1:0.

Po pertraukos „Celtic“ užgulė Lietuvos čempionų vartus, jiems vis sunkiau sekėsi „gesinti gaisrus“ prie savųjų vartų. „Celtic“ fanus netrukus dviem įvarčiais per 8 minutes pradžiugino Callumas McGregoras ir Kristofferis Ajeras.

53 min. C. McGregoras pelnė įvartį smūgiuodamas kaire koja, o 61 min. K. Ajeras – iš aštraus kampo mušdamas galva. Kamuolio nepasiekęs marijampoliečių vartininkas I. Kardumas bejėgiškai stebėjo, kaip į virpstą atsimušęs šis įrieda į tinklą.

Aikštės šeimininkų pranašumas virto daugiau nei įtikinamu – 3:0.

Net ir sulėtinę apsukas „Celtic“ futbolininkai turėjo daugybę progų padidinti savo pranašumą, tačiau itin pagirtinai žaidė Marijampolės ekipos vartininkas. I. Kardumas gelbėjo „Sūduvą“ net ir atrodo beviltiškose situacijose.

Pirmose tarpusavio rungtynėse kiek netikėtai Vladimiro Čeburino auklėtiniai Marijampolėje sugebėjo išplėšti lygiąsias 1:1 prieš grėsmingą varžovą.

„Sūduva“ su „Celtic“ žaidė Europos lygos atrankoje ir 2002 metais. Tuomet Marijampolės ekipa namuose pralaimėjo 0:2, o svečiuose - net 1:8.

UEFA Europos lygos grupių burtų traukimo ceremonija vyks rugpjūčio 31 dieną.

Glazgo „Celtic“ 3 – 0 Marijampolės „Sūduva“ (pirmasis mačas 1:1)

27 min. [1 – 0] Leighas Griffithsas
53 min. [2 – 0] Callumas McGregoras
61 min. [3 – 0] Kristofferis Ajeras

Startinės komandų sudėtys:

„Celtic“: Craigas Gordonas, Scotas Brownas, Leighas Griffithsas, Sottas Sinclairas, Dedryckas Boyata, Olivier Ntchamas, Mikaelis Lustigas, Kristofferis Ajeras, Callumas McGregoras, Kieranas Tierney, Michaelas Johnstonas.

„Sūduva“: Ivanas Kardumas, Vitalijus Gaidučikas, Sandri Gotalas, Andro Švrljuga, Aleksandras Živanovičius, Vaidas Slavickas, Jovanas Čadjenovičius, Gersonas Acevedo, Algis Jankauskas, Danielis Offenbacheris, Rigino Cicilia.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (300)