„Kauno Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“. Rugpjūčio 28 dieną 18 val. Kaunas, S. Dariaus ir S. Girėno stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0, 2:3, 1:0

Kauniečiai po pergalės gali solidesne persvara atitrūkti nuo šeštosios vietos, „Atlantui“ tai yra šansas kabintis už penktosios pozicijos.

„Kauno Žalgiris“ po dviejų pralaimėjimų iš eilės nutolo nuo to paties miesto klubo „Stumbro“ bei „Trakų“. Vis dėlto viskas dar yra kauniečių rankose: „raguotieji“ kaip reikiant nukraujavo, o „Trakams“ po rinktinių pertraukos teks gana nelengvas tvarkaraštis.

„Kauno Žalgiris“ šiemet per 23-ejas rungtynes pelnė vos 15 įvarčių, tačiau to pakako iškovoti net 8 pergalėms. Du sykius kauniečiai išsiverždavo rungtynėse su „Atlantu“ į priekį bei, susitelkę gynyboje, apgindavo savo tvirtovę. Toks scenarijus realus ir artimiausiame mače.

Tado Labuko diskvalifikacija privertė į priekį pastumti Andrių Bartkų, o mažiau patyrę jo komandos draugai šalia savo vartų darė grubias klaidas, po kurių „Stumbras“ pelnė abu savo įvarčius. Šį kartą „Atlantas“ į Kauną keliaus dar pajėgesnis ir kovos dėl taškų, kurie praėjusiose tarpusavio rungtynėse buvo pasiekiami.

Klaipėdos klubo strategas Algimantas Briaunys minėjo, kad komanda per rinktinių pertrauką planuoja iškylauti ir valgyti šašlyką. Po pergalės Kaune jis būtų dar skanesnis, kadangi, sulaukus „Palangos“ pralaimėjimo „Žalgiriui“, šeštą ir septintą vietas užimančius klubus skirtų 6 taškai, o tokį deficitą panaikinti per paskutines penkerias rungtynes yra labai sudėtinga.

„Palanga“ – Vilniaus „Žalgiris“. Rugpjūčio 29 dieną 18 val. Palanga, Palangos miesto stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:4, 1:2, 0:2

Pirmą sykį A lygos varžybose Palangos mieste žaisiantis „Žalgiris“ gali sumažinti deficitą nuo „Sūduvos“ iki 2 taškų.

„Palanga“ Jonavoje patyrė labai nemalonų pralaimėjimą tiesioginei konkurentei, po kurio vyr. treneris Valdas Trakys nepagailėjo kritikos komandos gynėjams. Palangiškiai tašku vis dar lenkia maču daugiau sužaidusią „Jonavą“ bei 3 – tiek pat susitikimų sužaidusį „Atlantą“.

Žvelgiant į „Žalgirio“ demonstruojamą formą, pakovoti dėl taškų „Palangai“ bus labai sunku. Vis dėlto savo sirgalių akivaizdoje krito „Trakai“, o paskutinės dvejos tarpusavio rungtynės su vicečempionais buvo išties atkaklios.

Rungtynes Palangoje praleis du svarbūs „Žalgirio“ saugai – Slavko Blagojevičius ir 10 rezultatyvių perdavimų šiame sezone atlikęs Tomašas Šimkovičius. Vis dėlto „Palangai“ nuo to lengviau, tikėtina, nebus, kadangi į aikštę mestas Domantas Šimkus trykš noru įrodyti savo vertę, ką jis sėkmingai darė dvikovoje su „Kauno Žalgiriu“.

14 įvarčių pelnęs Liviu Antalis toliau tolsta nuo persekiotojų snaiperių klasifikacijoje. Jį kietai stabdyti „Palanga“ tiesiog privalo – rumunas jau tris kartus šiemet pasiuntė kamuolį į čempionato debiutantų vartus.

„Trakai“ – Kauno „Stumbras“. Rugpjūčio 29 dieną 20 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:1, 2:0, 0:1

Sostinėje ketvirtą kartą šiemet susitiks komandos, kurios šioje sezono stadijoje kovoja dėl trečiosios pozicijos.

„Trakai“ į A lygos batalijas po kovų Europoje sugrįžo trimis pergalėmis iš eilės, tačiau geriausias žaidimas dar tikrai nėra demonstruojamas. Iškovoti pergalę prieš „Kauno Žalgirį“ pavyko tik mačo pabaigoje – tada rungtynių likimą nulėmė individualus Donato Kazlausko meistriškumas.

Būtent šis trijuose mačuose iš eilės įvarčius mušantis saugas yra pavojingiausias „Trakų“ ginklas. Į rikiuotę jau grįžo ir Pirmoje lygoje savaitgalį pasirodęs Edvinas Baniulis, kuris atstovavo „Trakų B“ komandai bei bus pasiruošęs siųsti kamuolius į varžovų vartus, kaip tą darė „Atlante“.

„Stumbras“ grįžo į pergalingas vėžes, tačiau nieko keisto, jog žaidimo kokybė, lyginant su praėjusiu mėnesiu, gerokai smuko. Kauno klube atakos smaigalyje privalo artimiausiu metu atsiskleisti nauji lyderiai, kadangi vieno Marcoso Junioro indėlio kovoje dėl bronzos neužteks.

Pelnytas debiutinis įvartis puolėjui Alseny Bah suteiks daugiau pasitikėjimo, kadangi jo komandos draugas Nasro Boucharebas dar kurį laiką nerungtyniaus dėl traumos. Taip pat įvarčių „Stumbras“ privalo tikėtis iš Lucaso Villelos – brazilas šiame sezone yra pasižymėjęs vos kartą.