„Community Shield“ taurę ir „Mancester City“, ir „Chelsea“ laimėjo po keturis kartus. „Miestiečiai“ šiose varžybose pastarąjį sykį triumfavo 2012 metais, o „aristokratai“ – 2009-aisiais.

Šios ekipos finale susidurs antrą kartą. 2012 metais 3:2 stipresni buvo Mančesterio futbolininkai. „Chelsea“ finale kovojo ir pernai, kai pripažino Londono „Arsenal“ pranašumą. Pagrindinis mačo laikas baigėsi 1:1, bet baudinių serijoje 4:1 nugalėjo „kanonieriai“.

Daugiausia kartų „Community Shield“ rungtynes, kurios vyksta nuo 1908 metų, laimėjo „Manchester United“ komanda – 21. „Arsenal“ ir „Liverpool“ pergalę šventė po 15 sykių.

2017-2018 m. sezono „Premier“ lygos čempionate „City“ abukart – 1:0 – įveikė „Chelsea“ ekipą. Ji šalies pirmenybėse pasirodė nesėkmingai, užėmė penktąją vietą ir nepateko į UEFA Čempionų lygą.
Po praėjusio sezono Londono klube įvyko trenerių kaita – italą Antonio Conte pakeitė jo tautietis Maurizio Sarri. Jis prieš tai dirigavo „Napoli“ komandai.

Įvairiuose frontuose „Manchester City“ ir „Chelsea“ tarpusavyje kovėsi 159 kartus. 66 pergales iškovojo Londono ekipa, 54 – Mančesterio, o 39 dvikovos baigėsi taikiai.

Šį mačą rugpjūčio 5 dieną, sekmadienį, nuo 16.55 val. tiesiogiai iš legendinio Londono „Wembley“ stadiono rodys vaizdo transliacijų internetu platforma viaplay.lt ir „Viasat Sport Baltic“ kanalas.