Prieš rungtynes buvo kalbama, kad svečius Lietuvoje gali palaikyti keli šimtai „Partizan“ sirgalių. Tačiau nieko panašaus: svečių sektoriuje – vos trys dešimtys serbų ekipos gerbėjų. Tiesa, balsingi vyrukai beveik be pertraukų traukia skanduotes ir dainas.

Pirma standartinė situacija prie varžovų vartų baigėsi įvarčiu: 9 min. po kampinio Justino Januševskio smūgį galva atrėmė vartininkas, tačiau pirmasis prie kamuolio suskubo gynėjas Jevgenijus Osipovas ir galva ramiai jį nukreipė į tuščius vartus.

Po praleisto įvarčio sukruto ir svečiai, kurie surengė kelis pavojingus išpuolius, šeimininkai atlaikė serbų atakų bangą ir patys ėmė ieškoti savų šansų.

21 min. pavojingą Diniaro Bilialetdinovo reidą sustabdė Markas Valiente, kuris užsidirbo geltoną kortelę.

Prie kamuolio stojęs J. Osipovas maždaug iš 30 metrų smūgiavo virš vartų.

Įpusėjus kėliniui teisėjas trumpam sustabdė rungtynes ir leido žaidėjams atsivėsinti, atsigerti vandens: lauke tvyrojo beveik 30-ies laipsnių karštis.

Atrodė, kad šeimininkams iki pertraukos pavyks sėkmingai apginti vartus, tačiau kėlinio pabaiga „Trakams“ susiklostė ypač apmaudžiai.

Jau per teisėjo pridėtą laiką M. Jankovičiaus pavojingą smūgį šuoliu atrėmė vartininkas Tomas Švedkauskas. Po kampinio kamuolys atšoko šalia gynėjo Nemanja Miletičiaus, šis spėjo pakišti koją ir kamuolys nuo skersinio atšoko už vartų linijos – 1:1. Po pertraukos „Trakams“ reikėjo dviejų įvarčių.

53 min. „Partizan“ legionierius Seydouba Soumah grubiai prasižengė prieš Svajūną Čyžą ir teisėjas ištraukė geltoną kortelę ir tai buvo antroji tokia nuobauda varžovui. Pirmąkart „Partizan“ žaidėjas iš Gvinėjos nubaustas pirmo kėlinio viduryje kai prieš standartinę situaciją kamuolį pataisė ranka. Tad nuo 54 min. šeimininkai turėjo kiekybinę persvarą.

Tačiau turint kiekybinę persvarą šeimininkams sunkiai sekėsi grasinti varžovų vartams: kelios standartinės situacijos buvo viskas, ką pavyko uždirbti iki antro kėlinio vidurio.

Kaip ir pirmame kėlinyje, teisėjas trumpam sustabdė rungtynes suteikdamas progą žaidėjams atsigaivinti nuo karščio.

Rungtynių pabaigoje žiūrovai neišvydo „Trakų“ atakų bangos ir varžovų vartų šturmo. Kokybiškai be klaidų gindamiesi serbai išsaugojo jiems palankų rezultatą ir iškovojo bilietą į trečią Europos lygos atrankos etapą.

Rungtynėms teisėjavo arbitrų delegacija iš Šveicarijos, aikštės teisėjas – Stephanas Klossneris, jo asistentai – Remy Zgraggenas, Efe Kurnazca, rezervinis arbitras – Ursas Schnyderis.

Rezultatas

„Trakai“ 1 – 1 „Partizan“

9 min. [1:0] Jevgenijus Osipovas

45+3 min. [1:1] Nemanja Miletičius

53 min. – Seydouba Soumah, raudona kortelė (antra geltona)

***

„Trakų“ sudėtis: Tomas Švedkauskas, Valdemar Jeriomenko, Donatas Kazlauskas, Justinas Januševskis, Diniaras Bilialetdinovas, Jevgenijus Osipovas, Vaidotas Šilėnas, Lajo Traore (58' Etienne Mukanya), Valdemar Borovskij (kapitonas), Svajūnas Čyžas, Justinas Marazas.

„Partizan“ sudėtis: Vladimir Stojkovič (vartininkas), Mark Valiente, Marko Jankovič, Gomeš Rikardo, Saša Zdjelar, Suma Sejduba, Nemanja Miletič, Nebojša Kosovič, Gabrijel Enake, Danilo Pantič, Nemanja Miletič.

Šios poros nugalėtojų kitame etape laukia skandinaviškas barjeras: FC „Nordsjaelland“ (Danija) arba Solnos AIK (Švedija). Pirma jų akistata baigėsi 1:0 danų naudai.

Primename, kad pirmame etape „Trakai“ bendru rezultatu 1:0 (0:0, 1:0) įveikė Pavlodaro „Irtyš“ iš Kazachstano.

Preliminariame atrankos etape trakiškiai eliminavo „Cefn Druids“ (Velsas) futbolininkus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (60)