Pirmąsias „Žalgirio“ rungtynes Europos lygos atrankos varžybose T. Šimkovičius praleido ne aikštėje, o namuose, prie kompiuterio ekrano. 31-erių metų futbolininką prieš pat išvyką į Farerų salas pakirto virusas. Vis dėlto, kelias dienas pailsėjęs, T. Šimkovičius treniruotėse darbuojasi visa jėga ir yra pasirengęs padėti komandai atsakomosiose rungtynėse Vilniuje.

Kalbėdamas apie pirmąją dvikovą su „KI Klaksvik“ (Farerų salos) žalgirietis konstatavo, kad svarbiausias jų akcentas – pasiektas teigiamas rezultatas.

„Stebėjau rungtynes internetu, manau, kad jų rezultatas mums yra pakankamai geras. Aišku, galėjome įmušti daugiau įvarčių, bet toks jau yra futbolas. Praleidome po abejotino arbitro sprendimo skirti 11 metrų baudos smūgį, po to aikštėje jautėsi šioks toks chaosas, kilo nedidelių problemų, bet svarbiausia, kad rungtynių pabaigoje mes įmušėme pergalingą įvartį. Man ypatingai smagu, kad abu įvarčius įmušėme po standartinių padėčių“, – pastebėjo šį sezoną per 18 rungtynių net 12 rezultatyvių perdavimų komandos draugams atlikęs T. Šimkovičius.

Jo teigimu, Farerų salų vicečempionai pirmose rungtynėse pademonstravo, kad moka ir gali gintis. Tikėtina, kad panašų vaizdą išvys ir ketvirtadienį į LFF stadioną susirinkę futbolo mėgėjai.

„Manau, kad visi matę pirmas rungtynes atkreipė dėmesį į jų gynybą. Jie tikrai moka gintis, tad mums teks rasti būdų ieškant laisvų erdvių jų gynybiniuose įtvirtinimuose, kad sukurtume daugiau progų nei pirmose rungtynėse. Jei mums pavyks tai įgyvendinti, mes tikrai laimėsime ir šias rungtynes“, – konstatavo T. Šimkovičius.

Į „Žalgirio“ rikiuotę sugrįžusiam T. Šimkovičiui mačas su „KI Klaksvik“ suteiks progą prisiminti Europos taurių turnyrų skonį. 2013 m. rudenį su Vienos „Austria“ (Austrija) T. Šimkovičius žaidė Čempionų lygos grupių varžybose. Tada jam teko išmėginti jėgas su „FC Porto“ (Portugalija), Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) ir Madrido „Atletico“ (Ispanija) komandomis. Vis dėlto, šį kartą „Žalgirio“ laukia akistata su šiek tiek kuklesniais varžovais.

„Nemanau, kad žaidimas šiose Europos Lygos rungtynėse labai skirsis nuo A lygos. Ir Lietuvoje visos komandos žino, kaip reikia žaisti, moka ir stengiasi kompaktiškai gintis. Tą patį matėme ir Farerų salose vykusiame mače, todėl mes ketvirtadienį stengsimės kontroliuoti žaidimą, kuo daugiau laiko praleisti su kamuoliu ir ieškoti galimybių savo atakoms. Žinome, kad nebus lengva, nes varžovai moka gintis. Bet toks ir bus mūsų tikslas - pralaužti jų gynybą, kurti progas ir iškovoti pergalę“, - kalbėjo futbolininkas.

„Žalgirio“ ir „KI Klaksvik“ dvikova ketvirtadienį LFF stadione prasidės 20 val.