Kai kuriuos varžo nacionalinių pirmenybių rungtynės, kai kurie futbolininkai po ilgo sezono svetur mieliau rinkosi poilsį ir atostogas, o ne rinktinės kovas.

Gegužės 30 d. lietuviai Rakverės mieste (Estija) surems ginklus su Estijos rinktine.

Nacionalinė vyrų rinktinė birželio 5 d. po daugiau nei pusės metų pertraukos sugrįš į Vilnių ir LFF stadione susitiks su Latvijos nacionaline komanda.

Pernai Baltijos taurėje žaidėme labai gerai, bet dėl įvairių aplinkybių taurės nelaimėjome. Mes privalome išnaudoti tai, kas priklauso nuo mūsų.
Edgaras Jankauskas

„Vienintelis ir pagrindinis Baltijos taurės turnyro tikslas yra pergalė. Jau aštuoneri metai kai nepavyksta iškovoti taurės, sieksime, kad ji atsidurtų mūsų šalyje.

Prieš rungtynes su Estija turėsime tik porą dienų pasiruošti, nes šios datos nėra oficialios ir dauguma žaidėjų galės atvykti tik prieš pat turnyrą.

Bet nežiūrint į aplinkybes, sieksime tik pergalės. Tiek latviai, tiek estai yra pavojingi. Laimės ta komanda, kuri geriausiai išnaudos priešininkų silpnąsias vietas.

Pernai Baltijos taurėje žaidėme labai gerai, bet dėl įvairių aplinkybių taurės nelaimėjome. Mes privalome išnaudoti tai, kas priklauso nuo mūsų“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris E. Jankauskas.

„Visų pirma neturėsime Manto Kuklio, Artūro Žulpos, klausimas dėl Egidijaus Vaitkūno, šie futbolininkai žaidžia skirtingų šalių čempionatuose, kur vyksta turai, klubai nenori jų išleisti, nes Baltijos taurės rungtynės nepatenka į UEFA oficialių draugiškų rungtynių kalendorių. Jie atvyks į antrąsias rungtynes.

Keletą netekčių turime dėl kitų, įvairesnių netekčių. Sakykime, baigėsi sezonai, kai kurie jaučiasi pavargę, tai yra jų teisė rinktis, pasikartosiu, tos artėjančių rungtynių datos nėra oficialios, žaidėjus galima suprasti.

Sezonas buvo ilgas, kažkam baigėsi sutartis, kažkas nenori rizikuoti, nori pasikrauti jėgų, pasitikti sezoną „įkrautu“ akumuliatoriumi“, – teigė E. Jankauskas.

Praėjusią savaitę neformaliame žurnalistų ir stratego susitikime E. Jankauskas užsiminė, kad į rinktinę bandė kviesti antroje pagal pajėgumą Vokietijos „Bundesliga“ čempionate žaidžiantį „Jahn Regensburg“ klubo gynėją Markusą Palionį. Tačiau anot trenerio, futbolininkas atsisakė atvykti į rinktinės stovyklą. Joje taip pat neišvysime Vokietijoje žaidžiančio Luko Spalvio („Kaiserslautern“), Vytauto Andriuškevičiaus (JAV MLS lyga, Portlando „Timbers“), Nerijaus Valskio ir Emilijaus Zubo (abu „Bnei Yehuda“, Izraelis).

Norint užpildyti rinktinės gretas, treneriui teko atsigręžti ir į tuos Lietuvos klubus, į kuriuos anksčiau galbūt nebūtų žiūrėjęs.

Pavyzdžiui, rinktinėje A lygos antros turnyro lentelės pusėje besirikiuojančios „Palangos“ saugas Simonas Urbys, kuris pirmąkart sulaukė kvietimo į nacionalinę komandą.

Po ilgos pertraukos rintinėje – 2013 m. Europos jaunimo U-17 čempionato rezultatyviausias žaidėjas G. Sirgėdas, atstovaujantis „Kauno Žalgiriui“, taip pat – jo komandos draugas Simonas Paulius.

„Gratas labai talentingas žaidėjas, galbūt vėlesnio brendimo, jo progresą stabdė traumos, tačiau šiuo metu jis yra sveikas, fiziškai gerai pasiruošęs. Teko kalbėti su jo treneriu, jis juo labai patenkintas. Be to, matome jo žaidimą A lygoje, kur demonstruoja gerą sportinę formą“, – apie G. Sirgėdą, kuris paskutinį kartą į rinktinę buvo kviestas prieš trejus metus, kalbėjo E. Jankauskas.

Rinktinės kandidatų sąraše – 25 pavardės.

Pirmą kartą be S. Urbio į komandos stovyklą pakviestas ir „Trakų“ klubo vartų sargas Tomas Švedkauskas. Į rinktinės sudėtį po ilgesnės pertraukos įtraukti saugai Povilas Leimonas (Marijampolės „Sūduva“), Ignas Plūkas („Trakai“) ir Markas Beneta („Kauno Žalgiris“).

Lietuvos nacionalinės rinktinės išplėstinis sąrašas:

Vartininkai:

Ernestas Šetkus (Haifos „Hapoel“, Izraelis)

Džiugas Bartkus (Vilniaus „Žalgiris“)

Tomas Švedkauskas („Trakai“)

Ignas Plūkas („Trakai“)

Gynėjai:

Algis Jankauskas (Marijampolės „Sūduva“)

Rolandas Baravykas (Vilniaus „Žalgiris”)

Valdemar Borovskij („Trakai”)

Egidijus Vaitkūnas („Minsk“, Baltarusija)

Edvinas Girdvainis (Tomsko „Tom“, Rusija)

Markas Beneta („Kauno Žalgiris“)

Tomas Mikuckis (Tomsko „Tom“, Rusija)

Justinas Januševskij („Trakai“)

Saugai:

Arvydas Novikovas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)

Vykintas Slivka (Edinburgo „Hibernian“, Škotija)

Ovidijus Verbickas (FK „Sūduva“)

Mantas Kuklys (Taldykorgano „Žetysu“, Kazachstanas)

Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas)

Povilas Leimonas (Marijampolės „Sūduva“)

Justas Lasickas (Belgrado „Zemun“, Serbija)

Simonas Paulius („Kauno Žalgiris“)

Gratas Sirgėdas („Kauno Žalgiris“)

Simonas Urbys („Palanga“)

Puolėjai:

Fedor Černych (Maskvos „Dinamo“, Rusija)

Karolis Laukžemis (Marijampolės „Sūduva“)

Darvydas Šernas (Kfar Sabos „Hapoel“, Izraelis)

LIETUVOS VYRŲ FUTBOLO RINKTINĖS 2018 M. RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS

Gegužės 30 d. (Baltijos taurė, Rakverė, Estija) Estija – Lietuva

Birželio 5 d. (Baltijos taurė, LFF stadionas) Lietuva – Latvija

Birželio 8 d. (draugiškos rungtynės, Maskva) Lietuva – Iranas

Birželio 12 d. (draugiškos rungtynės, Varšuva) Lenkija – Lietuva

Rugsėjo 7 d. (UEFA tautų lyga) Lietuva – Serbija

Rugsėjo 10 d. (UEFA tautų lyga) Juodkalnija – Lietuva

Spalio 11 d. (UEFA tautų lyga) Lietuva – Rumunija

Spalio 14 d. (UEFA tautų lyga) Lietuva – Juodkalnija

Lapkričio 17 d. (UEFA tautų lyga) Rumunija – Lietuva