B grupės rungtynėse Latvijos sostinėje Portugalija 3:0 (1:0) nugalėjo šeimininkus, o C. Ronaldo prisidėjo prie visų trijų mačo įvarčių. Pirmuosius du 32-ejų metų puolėjas pelnė pats, o trečią padėjo įmušti komandos draugui Andre Silvai.

Po šiurkščios latvių gynėjų klaidos kamuolys atsidūrė pas C. Ronaldo, kuris nepagailėjo perdavimo, vainikuoto tiksliu 21-erių A. Silvos smūgiu.

Europos čempionai portugalai su 15 taškų B grupėje yra antri, o pirmauja Šveicarijos rinktinė (18 taškų), kuri penktadienio vakarą išvykoje 2:0 (1:0) palaužė Farerų salas.

Verta išskirti ir trečiąjį grupės rezultatą – sensacingą pergalę į savo sąskaitą įsirašė Andoros rinktinė, kuri namuose 1:0 (1:0) nugalėjo dar pernai Europos pirmenybėse sėkmingai žaidusius vengrus.

Tiesiog neįtikėtinai baigėsi A grupės rungtynės Stokholme, kur Švedijos rinktinė 2:1 (1:1) įveikė Europos vicečempionę Prancūziją.

Švedai atsiliko 0:1, tačiau sugebėjo atsitiesti, o pergalingą įvartį Ola Toivonenas įmušė po itin šiurkščios prancūzų vartininko Hugo Lloriso klaidos – paskutinę mačo minutę patyręs vartų sargas kamuolį išmušė tiesiai į aikštės vidurį, kur šis atsidūrė pas O. Toivoneną.

Pastarasis gavęs dovanėlę nedvejojo – spyrė vartų link ir pataikė į tikslą – per toli išbėgęs H. Llorisas apsiginti nesuspėjo, o netrukus arbitras paskelbė mačo pabaigą.

Švedija su 13 taškų A grupėje pasivijo Prancūziją.

Hugo Lloris

Visi rezultatai

A grupė

Baltarusija 2 – 1 Bulgarija

33' Michailas Sevekovas [iš 11 m – 1-0]
80' Pavelas Savickis [2-0]
90+1 Georgis Kostadinovas [2-1]

Švedija 2 – 1 Prancūzija

37' Olivier Giroud [0-1]
43' Jimmy Durmazas [1-1]
90+3' Ola Toivonenas [2-1]

Nyderlandai 5 – 0 Liuksemburgas

21' Arjenas Robbenas [1-0]
34' Wesley Sneijderis [2-0]
62' Georginio Wijnaldumas [3-0]
70' Quincy Promesas [4-0]
84' Vincentas Janssenas [5-0 - iš 11 m]

B grupė

Latvija 0 – 3 Portugalija

41' Cristiano Ronaldo [0-1]
63' Cristiano Ronaldo [0-2]
67' Andre Silva [0-3]

Andora 1 – 0 Vengrija

26' Marcas Rebesas [1-0]

Farerų salos 0 – 2 Šveicarija

36' Granitas Xhaka [0-1]
59' Xherdanas Shaqiri [0-2]

H grupė

Bosnija ir Hercegovina 0 – 0 Graikija

Estija 0 – 2 Belgija

31' Driesas Mertensas [0-1]
44' Artiomas Dmitrijevas (Estija) pašalintas iš aikštės
86' Naceras Chadli [0-2]

Gibraltaras 1 – 2 Kipras

10' Josephas Chipolina [0-1 - į savus vartus]
30' Anthony Hernandezas [1-1]
87' Pieros Sotiriou [1-2]

Lietuvos rinktinė F atrankos rungtynes su Slovakija namuose žais šeštadienį 21.45 val.

Visiems grupių laimėtojams atiteks tiesioginiai kelialapiai į kitamet Rusijoje vyksiantį čempionatą. Aštuonios antras vietas užėmusios rinktinės dalyvaus atkrintamosiose varžybose.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)