Madeiros sala, kurioje 1985-ųjų vasario 2-ąją gimė C. Ronaldo, dar vienu būdu pagerbs vieną ryškiausių savo žvaigždžių. Madeiros oro uostui trečiadienį oficialiai bus suteiktas C. Ronaldo vardas.

Laukiama, kad į iškilmingą šventę atvyks ir pats C. Ronaldo, kuris su Portugalijos rinktine jau šiuo metu vieši Madeiroje. „Maritimo“ stadione antradienio vakarą Portugalijos rinktinė žais kontrolines rungtynes su Švedijos futbolininkais.

Madeiros sostinėje Funčalyje, kuris yra gimtasis C. Ronaldo miestas, superžvaigždė jau turi savo skulptūrą (praėjusiais metais ji buvo suniokota ant nugaros dažais nupiešus Lionelio Messi pavardę ir numerį), čia veikia ir C. Ronaldo vardo muziejus, kuriame įdarbinti paties futbolininko giminaičiai.

Cristiano Ronaldo skulptūra Madeiroje
Foto: Scanpix

Artėjant oficialioms iškilmėms, sprendimu oro uostui suteikti futbolininko vardą pasipiktino kai kurie portugalų politikai.

Buvęs šalies socialistų partijos pirmininkas Francisco Seixesas pareiškė, kad C. Ronaldo vardo suteikimas oro uostui – tai absurdas.

„Futbolininko vardu reikia vadinti ne oro uostus, o stadionus ar arenas. Manau, kad toks noras įsiteikti žvaigždei prasilenkia su sveiku protu. Oro uostą reikėjo pavadinti ne C. Ronaldo, o Alberto Joao Jardimo – ilgamečio Madeiros prezidento (1978-2015, – red. past.) vardu, jis šios salos labui padarė labai daug ir yra pavzdys daugeliui. Tačiau aš suprantu, kad C. Ronaldo vardas pasauliui sako daug daugiau nei A. J. Jardimo, todėl mes pasiduodame populistiniams sprendimams“, – piktinosi politikas.

Cristiano Ronaldo ir Pepe su Europos čempionų taure
Foto: Scanpix

Į Madeirą su Portugalijos rinktine atskridęs C. Ronaldo kartu atsigabeno ir Europos čempionų taurę, kurią praėjusią vasarą iškovojo pirmenybėse Prancūzijoje. Taurė į Funčalį atskraidinta pirmą kartą.

Fotogalerijoje – C. Ronaldo muziejus