„Bayern“ ir „Arsenal“ pirmose rungtynėse net 5:1 triumfavo bavarai, todėl „kanonieriams“ reikėjo tikro stebuklo, bet jis neįvyko, o veikiausiai atsitiko net priešingai.

Prieš rungtynės Londono klubo aistruoliai, tarsi, jausdami galimą tragišką baigtį, reikalavo trenerio Arseno Wengero pasitraukimo.

„Arsenal“ futbolininkai iš karto perėmė iniciatyvą ir pradėjo svečių vartų apgultį. 13-ą min. po Olivier Giroud smūgio galva kamuolys „lyžtelėjo“ virpstą. 20-ą min. aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį. Itin aktyviai žaidęs ir prieš tai jau kelias progas turėjęs Theo Walcottas, įsiveržė į bavarų baudos aikštelę dešiniu sparnu, ir iš atraus kampo stipriai smūgiavo į vartus. Kamuolys praskriejo prie artimo virpsto stovėjusiam vartininkui Manueliui Neueriui virš galvos ir tarp rankų – 1:0.

34-ą min. Th. Walcottas vėl atsidūrė analogiškoje situacijoje, bet šįkart nepataikė į vartus. 38-ą min. geriausią progą pirmame kėlinyje sukūrė „Bayern“, tačiau Robertas Lewandowskis, atsidūręs vienas prieš vartininką, gerai nepataikė į kamuolį. Kėlinio pabaigoje svečiai iš Miuncheno kiek atkuto, bet po 45-ių min. žaidimo „Arsenal“ pelnytai pirmavo (1:0).

Antras kėlinys vėl prasidėjo „Arsenal“ atakomis. 48-ą min. O. Giroud galva labai pavojingai smūgiavo, bet kamuolys lėkė virš vartų. 49-ą min. R. Lewandowskis įmušė įvartį, bet puolėjas buvo atsidūręs nuošalėje.

53-ią min. įvyko rungtynių lūžis. Laurient'as Koscielny savo baudos aikštelėje pargriovė R. Lewandowskį ir į „Arsenal“ vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, o prancūzų gynėjui už paskutinės vilties pražangą dar buvo parodyta raudona kortelė. Lenkas 55-ą min. smūgiavo tiksliai ir rezultatą išlygino (1:1).

Bavarai įgijo kiekybinį pranašumą ir visiškai perėmė iniciatyvą. Įvarčius galėjo įmušti Javi Martinezas (63-ią) ir R. Lewandowskis (64-ą min.). 68-ą min. „Bayern“ pasinaudojo varžovų vartininko ir gynėjų klaidomis, o olandas Arjenas Robbenas pasiekė antrą įvartį (1:2).

Netrukus miuncheniečiai jau ėmė triuškinti priešininkus, kai tris įvarčius vieną po kito pelnė brazilas Douglas Costa (78-ą) ir čilietis Arturo Vidalis (80-ą ir 85-ą min.). „Bayern“ nušlavė „kanonierius“ Londone 5:1, o bendru rezultatu – net 10:2, kas Čempionų lygos atkrintamose varžybose pasitaiko itin retai.

Rezultatas:

„Arsenal“ 1 – 5 „Bayern“*** (pirmas mačas – 1:5, bendras – 2:10).

20' Theo Walcott [1 - 0]
55' Robert Lewandowski [1 - 1] (iš 11 metrų baudinio)
68' Arjen Robben [1 - 2]
78' Douglas Costa [1 - 3]
80' Arturo Vidal [1 - 4]
85' Arturo Vidal [1 - 5]

53' Laurent Koscielny („Arsenal“) – raudona kortelė

*** – pateko į ketvirtfinalį

„Arsenal“ praėjusiame Anglijos „Premier“ lygos ture taip pat akivaizdžiai 1:3 nusileido „Liverpool“ ekipai ir, atrodo, kad šiuo metu tikrai nėra geros sportinės formos.

„Bayern“ Vokietijos pirmenybėse praėjusį savaitgalį 3:0 svečiuose sutriuškino Kelno klubą ir tvirtai pirmauja.

„Real“ įrodė savo pranašumą Neapolyje

Neapolio ir Madrido klubų pirmą mūšį Ispanijoje 3:1 laimėjo „Real“. Italijos komandą galėjo tenkinti pergalė 2:0, bet jos nebuvo, nors vienu momentu atrodė, kad trūksta labai nedaug.

„Napoli“ taip pat nuo rungtynių pradžios iš karto metėsi į priekį. Aikštės šeimininkų aktyvus žaidimas pasiteisino 24-ą min., kai jie surengė greitą ataką ir po slovako Mareko Hamšiko puikaus perdavimo įvartį pelnė belgas Driesas Martensas (1:0). Jau po penkių minučių (29-ą min.) „Real“ galėjo išlyginti santykį, bet Cristiano Ronaldo, suklaidinęs gynėjus ir vartininką, kamuolį sukirto į virpstą. 38-ą min. po to paties D. Martenso smūgio kamuolys pataikė į virpstą. Rezultatas 2:0 gal būtų galėjęs pakreipti įvykius kita linkme.

Antrame kėlinyje svečiai iš Madrido pasinaudojo savo meistriškumu. 52-ą ir 57-ą min. krito du įvarčiai-dvyniai, kai po vokiečio Toni Krooso keltų kampinių kamuolį du kartus galva į vartus nukreipė komandos kapitonas Sergio Ramosas (1:2). Antru atveju kamuolys pakeliui į tinklą dar lietė D. Mertensą, todėl pastarajam belgui buvo įskaitytas įvartis į savo vartus.

Madridiečių pranašumą dvikovos pabaigoje įtvirtino Alvaro Morata (90+1 min.) , „Real“ šventė įtikinamą pergalę rezultatu 3:1 ir iškopė į ketvirtfinalį.

Rezultatas:

„Napoli“ 1 – 3 „Real“*** (pirmas mačas – 1:3, bendras – 2:6).

24' Dries Mertens [1 - 0]
52' Sergio Ramos [1 - 1]
57' Dries Mertens [1 - 2] („Napoli“, į savo vartus)
90+1' Alvaro Morata [1 - 3]

*** – pateko į ketvirtfinalį

„Napoli“ ekipa praėjusį savaitgalį Italijos pirmenybėse išvykoje 2:1 nukovė pagrindinį konkurentą dėl antros vietos „Roma“ klubą.

Savaitgalį Ispanijos čempionato mače su „Eibar“ nežaidė nesmarkiai susižeidęs „Real“ žvaigždė Cristiano Ronaldo, tačiau antradienį jis žengė į aikštę ir buvo naudingas.