„Iš futbolo niekur nesitraukiu ir toliau lieku A lygos valdyboje. Dabar svarbiausias tikslas grįžti į Futbolo.tv ir susigrąžinti tai, ką praradome per šiuos metus“, - savo sprendimą portalui futbolas.lt komentavo R. Čekavičius.

R. Čekavičius pirmadienį asociacijai pateikė prašymą atleisti iš užimamų pareigų. Po atsistatydinimo buvęs lygos direktorius liks asociacijos valdybos nariu.

Pasak R. Čekavičiaus, prašymą jis pateikė iškart pasibaigus „SMScredit.lt A lygos“ čempionatui, kad asociacijos nariai galėtų kuo anksčiau išrinkti naują direktorių ir ruoštis būsimam sezonui.

Naują lygos direktorių jau artimiausiu metu visuotiniame susirinkime išrinks asociacijai priklausančių klubų atstovai.

Futbolas.lt pateikia skambiausias R. Čekavičiaus frazes ir didžiausius planus bei apibendriname jų įgyvendinimą.

Tvarkaraštis

„Svarbus lygos uždavinys išvengti rungtynių nukėlimų. Žinoma, Europos taurių turnyruose dalyvaujančios komandos tokią teisę turės, tačiau tai bus minimalūs pakeitimai“, – prieš sezoną tikino A lygos direktorius R. Čekavičius. Šį dalyką naujai valdžiai pavyko įgyvendinti praktiškai be priekaištų.

Klubai

„Dar vienas mūsų tikslas, kad Lietuvoje būtų klubai, o ne komandos. Nenorime, kad mūsų klubai priklausytų nuo vieno ar dviejų žmonių. Sieksime ir stengsimės padėti, kad kiekvienas klubas norėtų turėti futbolo bazę nuo vaikų iki pagrindinės komandos.“

Šiuo keliu žengė ne visi klubai, tačiau vienas puikus pavyzdys Lietuvos futbole atsirado Kauno „Stumbras“. Su futbolo mokykla savo jaunimo komandą sujungę kauniečiai į savo gretas priviliojo ne vieną perspektyvų futbolininką ir net laimėjo II lygos pirmenybes bei kitais metais planuoja rungtyniauti pirmoje lygoje.

Formatas

„Pasirinkome čempionato formatą tik su aštuoniais klubais, nes viliamės, jog su jais darbas bus kokybiškesnis ir produktyvesnis.“

Dar vienas naujų A lygos vadovų sprendimas prieš sezoną taip pat pasiteisino. Visi 8 klubai baigė pirmenybes ir išvengė rimtesnių sunkumų. Galbūt, Klaipėdos „Atlanto“ finansinė padėtis tapo šiokiu tokiu netikėtu nemalonumu, tačiau padėtis yra kontroliuojama.

Transliacijos

Naujas sezonas į Lietuvos futbolą įnešė ir dar vieną naujovę, kai futbolo transliacijos buvo apmokestintos.

„Esu tikras, kad tikri futbolo mėgėjai ir toliau žiūrės futbolą tiek stadionuose, tiek Futbolo.TV. Noriu pabrėžti, kad mums svarbus kiekvienas žiūrovas“, - po tokio sprendimo pasakojo R. Čekavičius.

Deja, tačiau lietuviško futbolo lankomumas stadionuose ir peržiūros internete tik mažėjo, o apmokestinimo neliks jau nuo kito sezono.