Šios kontrolines rungtynės ilgam įsimins žaidėjams ir žiūrovams: atsilikdami rezultatu 0:2 lietuviai antrajame kėlinyje sugebėjo atsitiesti bei iškovoti pergalę 3:2. Matas Gudaitis tris kartus „uždirbo“ 11 m baudinius, o Edgaras Utkus visus smūgius šaltakraujiškai realizavo.

Pirmasis dvikovos kėlinys klostėsi permainingai. Nuo pirmųjų rungtynių minučių Vytauto Vaškūno auklėtiniai spaudė svečius ir provokavo jų klaidas gynyboje. Visgi baltarusiai prisitaikė prie žaidimo tempo ir 23 min. Dzmitrijus Maciašas pelnė įvartį po kontratakos. Lietuviai suaktyvėjo kėlinio pabaigoje ir galėjo išlyginti rezultatą po Tito Milašiaus reido 39 min., tačiau Arno Baulino smūgis nebuvo taiklus.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui svečiai įmušė savo antrą įvartį – Kirylas Kirylenka pasinaudojo lietuvių gynėjų klaida ir sugebėjo antru bandymu nuginkluoti Arijų Bražinską. Toks „šaltas dušas“ nepalaužė lietuvius, kurie surado jėgų sukurti įspūdingą sugrįžimą į rungtynes.

Lietuvių įvarčių atkarpa prasidėjo nuo 45 minutės, kai baltarusių gynėjai nugriovė M. Gudaitį ir teisėjas skyrė baudinį. E. Utkus smūgiavo tiksliai ir sugražino intrigą į rungtynes. 50 min. baltarusiai darsyk neleistinai sustabdė M. Gudaitį šalia vartų ir teisėjas parodė į 11 metrų žymę. E. Utkus rezultatą išlygino – 2:2.

M. Gudaitis nesustojo grasinti baltarusių vartams – 54 ir 58 min. jo smūgius spėjo atremti vartininkas, o 59 min. lietuvio smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į skersinį. 60 minutę M. Gudaitis vėl išprovokavo baltarusių gynėjus, kurie jį neleistinai nugriovė. Arbitras buvo negailestingas svečiams ir vėl skyrė baudinį, o E. Utkus šaltakraujiškai atliko „hat-tricką“.

Per likusį rungtynių laiką lietuviai sugebėjo užtikrintai sužaisti gynyboje ir išsaugojo pergalingą rezultatą 3:2. Lietuvos ir Baltarusijos vaikinų U-17 rinktinės besiruošiant atrankos varžyboms į Europos čempionatą dar kartą sužais kontrolines rungtynes Alytuje rugsėjo 4 dieną.

Rungtynių statistika

Lietuva U-17 – Baltarusija U-17 3:2 (0:1)

Įvarčiai: 47, 51 ir 62 min. (visi iš 11 m baudinių) Edgaras Utkus (Lietuva U-17); 23 min. Dzmitry Matsiash, 43 min. Kiryl Kirylenka (Baltarusija U-17).

Įspėti: 53 min. Matas Vareika, 60 min. Renatas Banevičius, 67 min. Matas Ramanauskas, 74 min. Matas Kubilius (Lietuva U-17); 50 min. Raman Vlahera, 53 min. Vladzislav Hlinski, 60 min. Vladzislav Samovich, 61 min. Yaheni Sakura, 67 min. Maksim Miakish (Baltarusija U-17).

Lietuvos U-17: Arijus Bražinskas, Kipras Kažukolovas, Edgaras Utkus, Rokas Gudelis, Arnas Paura (67 min. Matas Kubilius), Matas Ramanauskas, Karolis Uzėla (41 min. Renatas Banevičius), Matas Gudaitis (77 min. Darius Zubauskas), Deividas Raulinaitis, Titas Milašius (49 min. Matas Vareika), Arnold Baulin (41 min. Justinas Marazas). Atsargoje: Tomas Čepulis, Ernestas Mockus, Gintas Rakauskas, Egidijus Dusevičius.

19-mečiai tenkinosi lygiosiomis

Lietuvos jaunių U-19 (gimę 1998 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė Tbilisyje pirmąsias kontrolines rungtynes su Gruzija baigė lygiosiomis. Svajūno Česnulio treniruojami lietuviai pirmavo po Dominyko Kubilinsko įvarčio prieš pat pertrauką, tačiau antrojo kėlinio viduryje gruzinai rezultatą išlygino.

Rungtynių pabaigoje teisėjas už Viliaus Giedraičio pražangą po standartinės situacijos skyrė 11 metrų baudinį į mūsiškių vartus, bet laimei Vito Arveladze nuo žymos spirtas kamuolys pataikė į skersinį.

Antroji komandų dvikova vyks rugsėjo 4-ąją. U-19 rinktinė ruošiasi spalio 4-9 dienomis namuose vyksiančiam Europos čempionato atrankos turnyrui, kuriame susitiks su Austrijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Azerbaidžano komandomis.

U-19 Gruzija – Lietuva 1:1 (0:1)

Įvarčiai: 65 min. Temur Chogadze (Gruzija); 45+1 min. Dominykas Kubilinskas (Lietuva).

Įspėti: 55 min. Martynas Medelinskas, 90+3 min. Vilius Giedraitis (Lietuva).

U-19 Lietuva: Ovidijus Šiaulys, Matas Voronko, Pijus Širvys, Martynas Medelinskas, Tadas Paulikas, Edvinas Kloniūnas, Dominykas Kubilinskas (62 min. Domantas Antanavičius), Erik Motuz, Ernestas Stočkūnas (82 min. Vilius Giedraitis), Edgaras Dubickas, Donatas Konikas (42 min. Džiugas Sūnelaitis (84 min. Deividas Skaržauskas)). Atsargoje: Milvydas Tupikas, Simonas Jurgilas, Domantas Vitkus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)