Prieš tai klubai buvo suskirstyti į krepšelius pagal reitingą ir pajėgumą. Pirmą krepšelį sudarė esami turnyro nugalėtojai ir septynių stipriausių Senojo žemyno lygų čempionai, o į kitus tris klubai buvo padalinti pagal UEFA reitingo koeficientus.

Burtų traukimo iškilmėse be UEFA atstovų dalyvavo ir buvę žaidėjai valas Ianas Rushas, olandas Clarnce'as Seedorfas, prancūzas Thierry Henry, olandas Ruudas van Nistelrooy ir brazilas Roberto Carlosas.

Grupių sudėtys:

Raudonoji zona

A grupė: „Paris Saint Germain“ (Prancūzija), Londono „Arsenal“, „Basel“ (Šveicarija) ir Razgrado „Ludogorec“ (Bulgarija).

B grupė: Lisabonos „Benfica“ (Portugalija), „Napoli“ (Italija), Kijevo „Dinamo“ (Ukraina) ir Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija).

C grupė: „Barcelona“ (Ispanija), „Manchester City“ (abu Anglija), Moenchengladbacho „Borussia“ (Vokietija) ir Glazgo „Celtic“ (Škotija).

D grupė: Miuncheno „Bayern“ (Vokietija), Madrido „Atletico“ (Ispanija), „PSV Eindhoven“ (Olandija) ir „Rostov“ (Rusija).

Mėlynoji zona

E grupė: Maskvos CSKA (Rusija), Leverkūzeno „Bayer“ (Vokietija), Londono „Tottenham“ (Anglija) ir „Monaco“ (Prancūzija).

F grupė: Madrido „Real“ (Ispanija), Dortmundo „Borussia“ (Vokietija), Lisabonos „Sporting“ (Portugalija) ir Varšuvos „Legia“ (Lenkija).

G grupė: „Leicester City“ (Anglija), „Porto“ (Portugalija), „Brugge“ (Belgija) ir „Copenhagen“ (Danija).

H grupė: Turino „Juventus“ (Italija), „Sevilla“ (Ispanija), „Lyon“ (Prancūzija) ir Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija).

Rusijos ir Ukrainos klubai nepateko į vieną grupę. Primename, kad traukiant burtus į vieną grupę taip pat negalėjo patekti ekipos iš tos pačios šalies asociacijos.

A, B, C ir D grupių raudonos zonos komandos žais antradieniais, o mėlynos E, F, G ir H – trečiadieniais.

UEFA Čempionų lygos finalas numatytas 2017 metų birželio 3-ią dieną Velso sostinėje Kardife.

UEFA: C. Ronaldo – geriausias sezono Europos futbolininkas

Geriausia UEFA Europos futbolininke išrinkta vokietė Ada Hegerberg („Lyon“), aplenkusi kraštietę Dzsenifer Marozsan ir prancūzę Amandinę Henry.

Geriausiu futbolininku pagal UEFA versiją tapo portugalas Cristiano Ronaldo (Madrido „Real“), aplenkęs valą Garethą Bale'ą ir prancūzą Antoine'ą Griezmanną.

Garethas Bale'as, Cristioano Ronaldo ir Antoine'as Griezmannas
Foto: UEFA nuotr.


Cristiano Ronaldo
Foto: UEFA nuotr.

Ketvirtadienį po 2016 UEFA Čempionų lygos burtų traukimo ceremonijos buvo paskelbtas geriausias praėjusį sezoną Europoje žaidęs futbolininkas, o juo tapo Portugalijos rinktinės lyderis C. Ronaldo.

Į šį titulą taip pat pretendavo A. Griezmannas (Madrido „Atletico“) ir G. Bale'as (Madrido „Real“).

C. Ronaldo praėjusiame sezone su „Real“ klubu laimėjo Čempionų lygos turnyrą, o su Portugalijos rinktine iškovojo Europos čempionų titulą.

Tai antras kartas, kai 31-erių metų puolėjas laimi šį apdovanojimą. Tokį patį prizą jis atsiėmė ir po 2013-2014 metų sezono. Iškart po apdovanojimo portugalas nepraleido progos padėkoti savo komandos draugams.

„Labiausiai prie šio apdovanojimo prisidėjo mano komandos draugai, jie būna svarbiausi kiekvienais metais. Aš sunkiai dirbu, tačiau be savo komandos draugų pagalbos tai nebūtų įmanoma. Ačiū mano komandos draugams „Real“ ekipoje ir Portugalijos rinktinėje“, - kalbėjo Ronaldo

Praėjusį sezoną Ronaldo „La Liga“ pirmenybėse per 36 rungtynes pelnė 35 įvarčius, o per 12 mačų Čempionų lygoje pasižymėjo 16 kartų ir tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju. Europos čempionate C. Ronaldo pelnė tris įvarčius.