Nors finale iniciatyva priklausė argentiniečiams, kurie pagal smūgius į vartus varžovus pranoko net 18 prieš 4, per 120 minučių nė vienai komandai iš žaidimo pasižymėti taip ir nepavyko, tad teko mušti 11 m baudinius.

Čia iškart nepasisekė Arturo Vidaliui ir Lioneliui Messiui, kurio stiprus pirmas bandymas skriejo virš vartų. Visgi visi kiti keturi čiliečių smūgiai buvo tikslūs, o iš argentiniečių realizuoti baudinio nepavyko Lucasui Bigliai.

Po nesėkmingai pasibaigusios 11 m loterijos L. Messi netramdė ašarų ir jį mėgino guosti tiek savi, tiek varžovai.

Beje, abi ekipos susitikimą baigė mažumoje: 28 min. iš aikštės buvo pašalintas Marcelo Diazas, o 43 min. – Marcosas Rojo.

L. Messi taip pat užsidirbo geltoną kortelę, o pirmo pratęsimo kėlinio viduryje įsibėgėjęs ir varžovo pastumtas jis atsitrenkė į teisėją bei patiesė jį.

Tai – antras iš eilės „Copa America“ čempionų titulas čiliečiams, kurie laimėjo ir 2015 m. jų šalyje vykusias pirmenybes, kai jų finale taip pat tik po 11 m baudinių serijos 4:1 nugalėjo tuos pačius argentiniečius.

Argentina siekė pirmos pergalės „Copa America“ turnyre nuo 1993 metų ir pirmos nuo tada, kai 2005-aisiais L. Messi pradėjo žaisti rinktinėje.

Daugiausiai kartų Pietų Amerikos taurę yra iškovojęs Urugvajus (15) ir Argentina (14). Brazilijos atstovų sąskaitoje – 8-i tokie trofėjai.

Primename, kad šeštadienį Finikse vykusiame mače dėl trečios vietos Kolumbija 1:0 (0:0) palaužė šeimininkus amerikiečius.

Geriausiu 2016 m. „Copa America“ žaidėju tapo Alexis Sanchezas, rezultatyviausiu – Eduardo Vargas (6 įvarčiai), o geriausiu vartininku – Claudio Bravo. Visi jie – iš nugalėtojos Čilės rinktinės gretų.

L. Messi šiemet per penkerias rungtynes pelnė 5 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės:

Čilė 0 – 0 Argentina, po pratęsimo ir 11 m baudinių serijos – 4:2

11 m baudiniai:

[0 – 0] Arturo Vidal -
[0 – 0] Lionel Messi -
[1 – 0] Nicolas Castillo +
[1 – 1] Javier Mascherano +
[2 – 1] Charles Aranguiz+
[2 – 2] Sergio Aguero +
[3 – 2] Jean Beausejour+
[3 – 2] Lucas Biglia-
[4 – 2] Francisco Silva+

28' Marcelo Diaz (Čilė) parodyta raudona kortelė
43' Marcos Rojo (Argentina) parodyta raudona kortelė