Ispanų „Sevilla“ klubas namuose priėmė Donecko „Šachtar“ komandą iš Ukrainos, įtikinamai įveikė svečius 3:1 (1:1) ir penktą kartą istorijoje bei trečią iš eilės pateko į finalą. Pirmas šių varžovų mačas Ukrainos mieste Lvove baigėsi lygiosiomis 2:2.

Du įvarčius Sevilijos ekipai pelnė Kevinas Gameiro (9-ą ir 47-ą min.), vieną – Mariano Ferreira (59-ą min.). Santykį pirmo kėlinio pabaigoje (44-ą min.) buvo išlyginęs Eduardo.

Mačo Sevilijoje eiga

Rungtynės Sevilijoje prasidėjo ispanų atakomis ir jau 9-ą min. šeimininkai pelnė įvartį. „Šachtar“ saugo Maksimo Malyševo šiurkščia klaida ir prarastu kamuoliu puikiai pasinaudojo Kevinas Gameiro - 1:0.

Toliau žaidimas išsilygino ir futbolas tapo atviras.

Kėlinio pabaigoje suaktyvėjo svečiai iš Ukrainos ir 44-ą min. jie išlygino skirtumą 1:1. Po Marloso perdavimo pasižymėjo Eduardo. Paskutinėmis kėlinio akimirkomis „Šachtar“ dar galėjo ir persverti rezultatą, bet ispanai apsigynė. Po pirmų 45-ių min. mūšio buvo lygu 1:1.

Antras kėlinys prasidėjo „Sevilla“ įvarčiu! Po lenko Grzegorzo Krychowiako perdavimo K. Gameiro antrą kartą pasiuntė kamuolį į varžovų vartus – 2:1.

59-ą min. Sevilijos klubo gerbėjai turėjo dar vieną progą švęsti. Mariano įmušė trečią įvartį - 3:1. „Sevilla“ klubas ramiai žaidė iki pergalės.

„Sevilla“ laimėjo antrose pusfinalio rungtynėse rezultatu 3:1 ir įsigijo bilietą į finalą.

Rezultatas:

„Sevilla“ (Ispanija)*** 3 - 1 Donecko „Šachtar“ (Ukraina). Pirmas mačas 2:2.

9' Kevin Gameiro [1 - 0]
45' Eduardo [1 - 1]
47' Kevin Gameiro [2 - 1]
59' Mariano Fereira [3 - 1]

*** – pateko į finalą

„Sevilla“: 31. David Soria (G); 2. Benoit Tremoulinas (74' Sergio Escudero), 6. Daniel Carrico, 3. Adil Rami, 25. Mariano; 15. Steven N'Zonzi, 4. Grzegorz Krychowiak, 19. Ever Banega (89' Sebastian Cristoforo), 20. Victor Vitolo, 23. Coke (C), 9. Kevin Gameiro (82' Iborra).

„Šachtar“: 30. Andrej Pijatov (G); 31. Ismaily, 44. Jaroslav Rakickyj, 5. Aleksandr Kučer, 33. Dario Srna D. (C); 28. Taison (76' Bernard), 6. Taras Stepanenko, 17. Maksim Malyšev, 11. Marlos (84' Wellington); 74. Viktor Kovalenko, 22. Eduardo (89' Dentinho).

Mačo Liverpulyje eiga

Anglijos „Liverpool“ ekipa savo aikštėje su kaupu 3:0 (1:0) atsirevanšavo „Villarreal“ futbolininkams už pralaimėjimą svečiuose 0:1 ir ketvirtą kartą bei po 15-os metų pertraukos iškovojo kelialapį į turnyro finalą. Jau 7-ą min. ispanų kapitonas Bruno įsimušė įvartį į savo vartus. Danielis Sturridge'as (63-ią) ir Adamas Lallana (81-ą min.) įtvirtino „raudonųjų“ pergalę.

Aikštės šeimininkai aktyviau pradėjo rungtynes ir jau 7-ą min. pelnė įvartį. „Liverpool“ futbolininkai surengė pavojingą ataką ir kamuolys rikošetu nuo svečių komandos kapitono įlėkė į vartus 1:0.

13-ą min. Adamas Lallana privalėjo mušti antrą įvartį, bet jis prastai pataikė į kamuolį, kuris skriejo pro šalį. Iniciatyva ir toliau priklausė „raudoniesiems“. Jie kūrė vieną progą po kitos, bet įvarčių daugiau nebuvo. Sužaidus pusvalandį po truputį ėmė atsigauti ir „Villarreal“ futbolininkai.

Po pirmo kėlinio „Liverpool“ pirmavo 1:0 ir buvo išlyginę bendrą pusfinalio santykį – 1:1.

Nors antro kėlinio pradžioje kamuolį ilgiau kontroliavo Liverpulio komanda, bet 55-ą min. labai pavojingai galva smūgiavo jų varžovas Roberto Soldado. Netrukus „Liverpool“ spaudimas sustiprėjo, o atakų smaigalyje atsidūrė Danielis Sturridge'as. 61-ą min. jis pavojingai smūgiavo, o 63-ią min. D. Sturridge'ą vieną prieš vartininką išvedė Roberto Firmino ir anglas įmušė antrą įvartį – 2:0.

70-ą min. („Villarreal“) ekipos galimybės išsigelbėti stipriai pablogino Victoro Ruizo gauta raudona kortelė.

74-ą min. R. Firmino pavojingai smūgiavo į aikštės šeimininkų vartus, o 74-ą min. varžovų baudos aikštelėje nugriuvo Denisas Suarezas, bet teisėjo švilpukas tylėjo.

Greitai „Liverpool“ pasinaudojo savo kiekybine persvara ir 81-ą min. Adamas Lallana grūstyje prie vartų įmušė trečią įvartį – 3:0.

87-ą min. D. Sturridge'as neišnaudojo dar vienos puikios progos įvarčiui. Anglai tiesiog mėgavosi futbolu ir laukė švilpuko. Jam nuskambėjus „Anfield“ stadione prasidėjo pergalės fiesta!

Rezultatas:

„Liverpool“ (Anglija)*** 3 - 0 „Villarreal“ (Ispanija). Pirmas mačas 0:1.

7' Bruno [1 - 0] („Villarreal“, į savo vartus)
63' Daniel Sturridge [2 - 0]
81' Adamas Lallana [3 - 0]

70' Victor Ruiz („Villarreal“) – raudona kortelė

„Liverpool“: 22. Simon Mignolet (G); 18. Alberto Moreno, 6. Dejan Lovren, 4. Kolo Toure, 2. Nathaniel Clyne; 23. Emre Can, 7. James Milner (C), 20. Adam Lallana; 11. Roberto Firmino( 89' Christian Benteke), 15. Daniel Sturridge (90+2' Lucas Leiva), 10. Philippe Coutinho (82' Joe Allen).

„Villarreal“: 13. Alphonse Areola (G); 11.Jaume Costa, 6. Victor Ruiz, 5. Mateo Musacchio, 2. Mario Gaspar; 18. Denis Suarez, 21. Bruno (C), 4. Tomas Pina (60' Manuel Trigueros), 8. Jonathan dos Santos (73' Daniele Bonera); 17. Cedric Bakambu, 9. Roberto Soldado (68' Adrian).

Europos lygos turnyro finalas gegužės 18-ą dieną bus surengtas Bazelyje (Šveicarija).

UEFA Europos lyga – antras pagal svarbą Europos futbolo klubų turnyras.

Beje, tiek „Sevilla“, tiek „Liverpool“ komandos dar nė karto nepralaimėjo UEFA Europos lygos futbolo turnyro lemiamo mačo. „Sevilla“ futbolininkai šią taurę laimėjo 2006, 2007, 2014 ir 2015 metais, o „Liverpool“ klubas – 1973, 1976 ir 2001 metais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (78)