Klaipėdiečiai jau trejus metus iš eilės bent kartą per sezoną namuose įveikia čempionus. Šį sykį iškovota pergalė ir surinkti 15 taškų jiems leido Vilniaus klubą (13 tšk.) aplenkti turnyro lentelėje.

Abu įvarčius uostamiesčio atstovai pelnė po standartinių padėčių: Olegas Dmitrijevas du sykius (59-ą ir 74-ą min.) kėlė kampinius iš kairės pusės, pirmą įvartį galvą įmušė Maksimas Maksimovas, o antrą kartą kamuolį į vartus pasiuntė „Atlanto“ kapitonas Kazimieras Gnedojus.

„Žalgiriui“, kuris blankiai atrodė jau ankstesnių turų rungtynėse su Marijampolės „Sūduva“ (3:2) ir Jonavos „Lietava“ (2:2), garbės įvartį 97-ą min. (nors teisėjas antrą kėlinį buvo pratęsęs tik 5 min.) pasiekė Mamadou Pape Mbodjis. Vilniečiams tai buvo pirmas pralaimėjimas šiame čempionate. „Žalgiris“ tikėjosi šį sezoną Lietuvoje baigti be nesėkmių.

Rezultatas:

„Atlantas“ 2 - 1 Vilniaus „Žalgiris“

59' Maksim Maksimov [1 - 0]
74' Kazimieras Gnedojus [2 - 0]
90+7' Mamadou Pape Mbodj [2 - 1]

„Atlantas“: P. Valinčius, M. Beneta, R. Baravykas, A. Jepifanovas, K. Gnedojus, D. Kazlauskas, D. Norvilas, O. Verbickas, O. Dmitrijevas (90+4 min. D. Šimkus), A. Sylla (86 min. E. Razulis), M. Maksimovas (90+3 min. M. Papšys).

„Žalgiris“: S. Klevinskas, L. Klimavičius, D. Slijngardas (82 min. M. Žaliūkas), M. Mbodjis, E. Vaitkūnas, V. Lukša, S. Mikoliūnas, L. Pilibaitis (79 min. S. Stankevičius), M. Kuklys, B. Atajičius (67 min. T. Eliošius), Elivelto.

M. Maksimovas (4 įvarčiai) tapo vienu rezultatyviausiu Lietuvos pirmenybių žaidėju. Tai pat po 4 įvarčius pelnė Bahrudinas Atajičius (Vilniaus „Žalgiris“) ir Nerijus Valskis („Trakai“).

Tradicija tęsiasi: bedančiam „Žalgiriui“ – „Atlanto“ antausis

Pirmoje mačo dalyje gausiai stadione susirinkę fanai daug pavojingų epizodų nepamatė. Žalgiriečiai trumpos atkarpos metu kėlė tris kampinius iš eilės, po kurių šeimininkams teko gerokai paplušėti baudos aikštelėje.

Netrukus veiksmas persikėlė prie „Žalgirio“ vartų, o sykį žalgiriečiams nusišypsojo sėkmė. Po O. Dmitrijevo pakelto kampinio M. Maksimovas, buvęs baudos aikštelėje visiškai laisvas, smūgiavo į tolimą vartų kampą, kurį saugojęs Mantas Kuklys išmušė kamuolį, skriejusį į vartus.

Nors pirmame kėlinyje kamuolio kontrolė priklausė svečiams, tačiau žalgiriečiai neatliko nė vieno smūgio į vartų stačiakampį.

Daug darbo Povilas Valinčius neturėjo ir po pertraukos, savo ruožtu, jo komandos draugai kovojo negailėdami savęs bei išnaudojo standartinę padėtį. Šį kartą suveikė dviejų rusų tandemas: O. Dmitrijevas perdavė kamuolį nuo kampinio gairelės arčiau vartų, kur 59-ą minutę M. Maksimovas tiksliai smūgiavo galva.

Po puikaus legionieriaus iš Rusijos, pasižymėjusio ketvirtą kartą šio sezono A lygoje, įvarčio „Atlantas“ buvo tarsi ant sparnų. Savo kovingumu šeimininkai pranoko daug techninio broko atlikusius žalgiriečius ir būtent po dar vieno M. Maksimovo smūgio galėjo padvigubinti rezultatą – ruso spirtą kamuolį atrėmė tinkamą poziciją užsiėmęs Saulius Klevinskas.

Tik antro kėlinio viduryje svečiai pirmą sykį pataikė į vartų plotą, smūgio autorius – M. Kuklys. Visgi jau netrukus „Žalgirio“ ekipai teko dar kartą žaidimą pradėti nuo aikštės vidurio.

74-ą minutę po to paties O. Dmitrijevo pakelto kampinio nuo varžovo atitrūkęs kapitono raištį šį kartą ryšėjęs K. Gnedojus padvigubino rezultatą.

„Žalgiris“ per likusį laiką metė visas pajėgas į puolimą, sukūrė keletą aštrių epizodų ir tik septintą pridėto laiko minutę pelnė garbės įvartį. Antrą sykį šiame sezone po pakelto kampinio pasižymėjęs M. Mbodjis tik šiek tiek apkartino nuotaiką klaipėdiečiams.