Dar šeštadienį „Premier“ lygoje AFC „Bournemouth“ svečiuose rezultatu 1:0 palaužė Londono „Chelsea“ pasipriešinimą, o jau pirmadienį kartu su ekipa treniravosi ir abu lietuviai.

18-metis vartininkas M. Adamonis praėjusiame A lygos sezone sužaidė dvejas rungtynes ir praleido vieną įvartį. Įdomu tai, jog traumą patyrus M. Malinauskui jaunasis talentas sulaukė rimčiausio karjeros išbandymo – jam teko saugoti „Atlanto“ vartus svarbiausiose sezono rungtynėse dėl bronzos su Marijampoles „Sūduva“. Šį egzaminą M. Adamonis išlaikė sėkmingai ir komanda džiaugėsi bronzos medaliais.

Tuo tarpu 20-metis R. Baravykas praėjusiame sezone buvo tvirtas „Atlanto“ pagrindinės sudėties žaidėjas. Krašto gynėjas A lygoje sužaidė net 31 rungtynes ir pagal aikštėje praleistas minutes nusileido tik kapitonui Andriui Bartkui. R. Baravykui sezonas buvo įsimintinas ne tik dėl sėkmingo žaidimo uostamiesčio klube, bet ir dėl debiuto Lietuvos nacionalinėje vyrų rinktinėje.

„Geri įspūdžiai, esu labai patenkintas. Čia tikrai aukštas lygis, treniruotė buvo labai intensyvi. Galbūt „Bournemouth“ futbolininkams tai buvo įprasta treniruotė, tačiau mes jautėme skirtumą. Atrodo viską darėme su kamuoliu, tačiau čia viskas atliekama labai greitai. Laiko poilsiui praktiškai nėra“, – karštais įspūdžiais po pirmosios treniruotės su Futbolo.TV dalinosi R.Baravykas.

„Sąlygos „Bournemouth“ komandoje tiesiog puikios, jaučiasi, jog tai „Premier“ lygos klubas. Buvo tokia situacija, jog viešbutyje pamiršau futbolo batelių padelius, tad man tik paprašius iš karto sulaukiau naujų. Neabejoju, jeigu būčiau nepasiėmęs futbolo batelių, dėl to irgi nekiltų problemų. Treniravomės prie pat pagrindinio stadiono, čia yra kelios aikštės, visos natūralios vejos. Apsilankėme ir klubo bazėje įrengtoje valgykloje, maistas puikus“, – tęsė gynėjas.

Futbolininkas tikino, jog nesitikėjo galimybės iš karto treniruotis su pagrindine komanda: „Mes su Mariumi galvojome, kad treniruosimės su dubleriais, tačiau privažiavus stadiono stovėjimo aikštelę pamatėme įvairiausius superautomobilius. Supratus, jog treniruosimės su pirma komanda atsirado jaudulys. Mus atvedė į rūbinę, tuomet dar nebuvo susirinkę visi žaidėjai. Futbolininkai pasisveikino, prisistatė. Nebuvo tokių, kurie žiūrėtų į mus iš viršaus“, – apie patirtas emocijas kalbėjo jis.

Anglijos „Premier“ lygos peripetijas akylai sekantis R.Baravykas nepraleido galimybės su žaidėjais pasikalbėti apie pergalę prieš „Chelsea“. „Taip, klausiau, kaip jaučiasi laimėję prieš „Chelsea“. Labai daug jų nekalbinome, juk tik pirmoji diena, dar nieko gerai nepažįstame ir mums šiuo metu svarbiausia gerai pasirodyti treniruotėse. Ateityje tikrai pabendrausime išsamiau.“

Lietuviai kartu su „Bournemouth“ komanda praleis beveik savaitę ir šeštadienį grįš į gimtinę. Planuojama, jog vėliau lietuviai dalyvaus ir Prancūzijos klubo „Montpellier“ peržiūroje.

„Kalbėti apie galimybes pasilikti dar anksti, vis tik kol kas dalyvavome tik vienoje treniruotėje. Viskas priklauso nuo mūsų. Jeigu gerai save parodysime, kodėl gi ne? Esu tikras, jeigu M.Adamonis vartus saugos taip, kaip prieš Marijampolės „Sūduvą“, šansų yra. Esame jauni žaidėjai, galime žaisti ir už jaunimo komandą. Reikia tiesiog eiti į aikštę ir atiduoti visą save kiekvienoje treniruotėje“, – teigė R. Baravykas.