Bronza. Intriga išlieka. Klaipėdos „Atlantas“ išvykoje 2:0 palaužė Kauno „Stumbrą“ ir vis dar atsilieka nuo Marijampolės „Sūduvos“, su kuria sezono finiše žais tarpusavyje ir kurios prieš tai laukia akistata su „Žalgiriu“, trim taškais. Be to, savaitės pabaigoje, kai Lietuvos futbolo federacija apsispręs, šalinti „Klaipėdos granitą“ iš čempionato ar ne, situacija gali pasikeisti „Atlanto“ naudai – išvijus iš lygos antrą uostamiesčio komandą ir anuliavus jos dvikovų rezultatus, klaipėdiečiai prarastų 7 taškus, o „Sūduva“ – net 12.

Tyla. Rezultatyviausi „SMScredit.lt A lygos“ žaidėjai pasninkavo. „Sūduvos“ kapitonas Tomas Radzinevičius 5:1 laimėtose rungtynėse prieš Kauno „Spyrį“ varžovų vartų neatrakino, nors turėjo progą įmušti 11 metrų baudinį, Davidas Aršakianas iš „Trakų“ dvikovą su „Šiauliais“ praleido dėl ligos, o Artūras Rimkevičius iš „Stumbro“ kamuolį kovodamas su besąlygiškai aikštės vidurį valdžiusiu „Atlantu“ pusantro kėlinio matė tik iš toli. Vėliau puolėjas buvo pakeistas.

33. Tiek sekundžių antrame kėlinyje prireikė „Atlanto“ saugui Dovydui Norvilui, kad įmuštų antrą komandos įvartį, po kurio kauniečiai visiškai nuleido rankas. „Grįždamas ant suolo išgirdau, kad sugebėjome praleisti“, – prisipažino „Stumbro“ treneris Darius Gvildys. – Pažiūrėsiu, ką jie ten veikė ir ką nuveikė.“

Šalta. „Oras sunkus“, – į klausimą, ar rungtynės buvo sunkios, atsakė D. Norvilas. Apie lietų, vėją ir slidžią aikštę po rungtynių kalbėjo ir „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija, ir šios komandos gynėjas Rolandas Baravykas.

Scenarijus. „Sūduvos“ ir „Spyrio“ rungtynės ketvirtajame rate tapo pirmojo rato dvikovos deja vu. Kaip ir tada, kauniečiai įmušė pirmi. Kaip ir tada, marijampoliečiai į tai atsakė penkiais tiksliais smūgiais.

Charakteris. „Sūduvos“ treneris Aleksandras Veselinovičius džiaugėsi, tuo kad komanda jį parodė. „Antrojo kėlinio viduryje, kai rezultatas tapo aiškus, žaidėjai sustojo, neparodė charakterio. Tai man tikrai nepatiko“, – priešingai kalbėjo „Spyrio“ vairininkas Laimis Bičkauskas.

Neprireikė. Su „Šiauliais“ nežaidė ne tik D. Aršakianas. „SMScredit.lt A lygos“ sidabrą užsitikrinusių riterių treneris Valdas Urbonas taip pat nusprendė į pagrindinę sudėtį netraukti vartininko Mariaus Rapalio, gynėjo Lino Klimavičiaus, saugų Jurijaus Mamajevo ir Aleksandro Byčionoko. Jų paslaugų neprireikė – „Trakai“ sutriuškino čempionato autsaiderius 4:0.

Išvada. „Neigiamų rekordų nepagerinome – ir gerai“, – po pralaimėjimo neatrodė nusivylęs „Šiaulių“ treneris Deivis Kančelskis, kurio vadovaujamos jaunos komandos gretos šįkart buvo dar labiau praretėjusios dėl žaidėjų traumų ir kortelių.

Autobusas. Šįkart – ne apie autobusą vartuose, o apie tą, kuris vežioja žmones. Keliaujant į pajūrį sugedo Utenos „Utenio“ autobusas, bet Aukštaitijos komandai tai nesutrukdė 2:1 įveikti „Klaipėdos granitą“. Tai buvo pirma ir paskutinė „Utenio“ pergalė prieš uostamiesčio komandas šį sezoną.

Rokiruotė. Utenos komanda turnyro lentelėje aplenkė „Stumbrą“ ir pakilo į šeštą vietą.

Pertrauka. Finalo spurtui „SMScredit.lt A lyga“ į aikštes grįš kitą savaitgalį. Iki tol vyks tarptautinės varžybos. Lietuvos nacionalinė komanda kontrolinių rungtynių nėra numačiusi, todėl per pertrauką darbymetis laukia tik jaunimo rinktinės futbolininkų.

Simbolinėje turo rinktinėje – šešių komandų žaidėjai

Giedrius Kvedaras (Kauno „Stumbras“). Mindaugas Malinauskas iš Klaipėdos „Atlanto“ ir Lukas Žukauskas iš „Trakų“ šįkart nepraleido, o Pavelas Leusas iš Utenos „Utenio“ ir Džiugas Bartkus iš Marijampolės „Sūduvos“ kamuolį iš vartų traukė po sykį. „Atlantas“ G.Kvedarui įmušė dukart, bet nė vienas kitas vartininkas neatrėmė daugiau pavojingų smūgių už Kauno komandos vartų sargą, kuriam sunkiai dirbti teko dažnai.

Marko Živkovičius (Marijampolės „Sūduva“). Dešinys marijampoliečių gynėjas šįsyk žudė Kauno „Spyrį“ standartinėse situacijose. Po serbo baudos smūgio Admiras Kecapas įmušė išlyginamą įvartį, o Maximiliano Ugge rungtynių pabaigoje „įkalė paskutinę vinį į kauniečių karstą“. Tikslių „Sūduvos“ smūgių galėjo būti ir daugiau, jei komandos draugai būtų kruopščiau naudojęsi M. Živkovičiaus dovanomis.

Justinas Januševskis („Trakai“). Per rungtynes su „Šiauliais“ vakaras savų vartų prieigose trakiškių gynėjams nebuvo sekinantis. J. Januševskis, porą gynybos širdyje šįkart sudaręs ne su poilsio gavusiu Linu Klimavičiumi, o su Edvardu Gaurilovu, tuo naudojosi, dažnai keliaudamas į varžovų teritoriją standartinių situacijų proga. Buvo pavojingas, o sykį net pasiuntė kamuolį į tinklą, tačiau prieš tai pažeidė taisykles, todėl teisėjas įvarčio neįskaitė.

Maximiliano Ugge („Sūduva“). Negatyvas – uždirbo 11 metrų baudinį į savo vartus ir pirmame kėlinyje su komandos draugais gana sunkiai gaudė aktyvius „Spyrio“ atakuojančius futbolininkus Roką Krušnauską ir Dmitrijų Rekišą. Antrame kėlinyje gaivalas buvo suvaldytas, o M. Ugge pridėjo ir penktą savo įvartį šiame „SMScredit.lt A lygos“ čempionate, įtvirtindamas galutinį rezultatą – 5:1.

Vaidotas Šilėnas („Trakai“). Tai, kad „Trakų“ treneriai šįkart į aikštę metė eksperimentinę sudėtį, ant suolo palikę kelis komandos lyderius, „riterių“ žaidimo kokybei žalos nepadarė. Tie, kurie turėjo tempti komandą į priekį, tai ir darė, o V. Šilėnas, kaip įprasta, siautė kairiajame krašte. Būtent po jo tikslaus smūgio „Trakai“ išsiveržė į priekį, o galutinis rungtynių rezultatas buvo triuškinamas – 4:0.

Andrius Bartkus (Klaipėdos „Atlantas“). Per dvikovą su „Stumbru“ klaipėdiečių saugai viešpatavo aikštės viduryje. Solidžias rungtynes sužaidė ir įvartį įmušęs Dovydas Norvilas, ir rezultatyviu perdavimu pasižymėjęs Ovidijus Verbickas, bet labai dažnai pavojingos „Atlanto“ atakos prasidėdavo patyrusiam A. Bartkui laimėjus dvikovą ar „pavogus“ kamuolį iš varžovų bei atlikus kokybišką pirmą perdavimą.

Admiras Kecapas („Sūduva“). Per rungtynes su „Spyriu“ šiam futbolininkui teko migruoti po aikštę – po priverstinio keitimo pirmajame kėlinyje A. Kecapas buvo permestas iš krašto į atakuojančio vidurio saugo poziciją. Būtinybė taikytis prie sąlygų žaidėjo iš vėžių neišmušė. Legionierius nuolat buvo įvykių sūkuryje, o aikštę paliko savo aktyve turėdamas įvartį ir rezultatyvų perdavimą.

Edgaras Mastianica (Utenos „Utenis“). Prie uteniškių pergalės 2:1 prieš „Klaipėdos granitą“ aktyviai prisidėjo visi atakuojantys žaidėjai – Darius Kazubovičius, broliai Povilas ir Mykolas Krasnovskiai. E. Mastianica vėl energingai spurdėjo dešiniame krašte ir paklojo pergalės pamatus pirmu rungtynių įvarčiu – gavęs kamuolį iš D. Kazubovičiaus, saugas nepaliko jokių vilties prošvaisčių varžovų vartininkui, nelabai stipriai, bet tiksliai padėjęs kamuolį prie tolimo vartų virpsto.

Ernestas Veliulis („Sūduva“). Viskas kaip visada. E. Veliulio uraganiškas žaidimas ir vėl kėlė magnetines audras kairiame „Sūduvos“ puolimo krašte. Net ir pirmame kėlinyje, kurį marijampoliečiai sužaidė blankiai. Iki pertraukos futbolininkas uždirbo 11 metrų baudinį, kurio Tomas Radzinevičius neįmušė, o antrame kėlinyje E. Veliulis asmeninę sąskaitą papildė dar vienu įvarčiu.

Maksimas Maksimovas („Atlantas“). Puolėjo poziciją, kuri, iš komandos išvykus Andrejui Paniukovui, tapo nuolatiniu galvosopiu treneriui Konstantinui Sarsanijai, šįkart užėmė legionierius iš Rusijos. Atrodo, kad šįsyk rebusą klaipėdiečių vairininkas išsprendė teisingai – M. Maksimovas įmušė ankstyvą įvartį, suteikusį klaipėdiečiams rimtą psichologinę iškrovą, dar kelis kartus grasino vartams, o galutinį rezultatą 2:0 D. Norvilas įtvirtino po ruso perdavimo.

Rokas Krušnauskas („Spyris“). Kauno komanda Marijampolėje pralaimėjo triuškinamai, bet dėl praleistų įvarčių ne puolėjai kalti. R. Krušnauskas sužaidė puikų pirmą kėlinį – jis nuolat draskė varžovų gynybą, grasino Džiugo Bartkaus saugomiems vartams, kūrė progas D. Rekišui ir uždirbo 11 metrų baudinį, po kurio „Spyris“ išsiveržė į priekį. Antras kėlinys buvo blankesnis, bet pagrindiniai kitų komandų ginklai šįsyk nebyliai tylėjo visas 90 minučių.