Iki lapkričio 22-os dienos rungtynių su Marijampolės „Sūduva“ žalgiriečiai ne tik pluš treniruočių metu, tačiau savo jėgas patikrins ir su dviem Europos klubais - aukščiausios Lenkijos lygos atstovais Gdansko „Lechia“ ir Baltarusijos čempionato dalyviu - FK „Minsk“.

Lapkričio 12-ą žalgiriečiai keliaus į Lenkiją, kur ir susitiks su šiuo metu 9-ą vietą „Ekstraklasa“ čempionate užimančia „Lechia“. Susitikimas prasidės 14 valandą Lietuvos laiku.

„Po paskutinių rungtynių LFF taurės turnyre mūsų laukia beveik 20-ies dienų pertrauka. Esame užsitikrinę Lietuvos čempionų titulą, todėl draugiškos tarptautinės rungtynės pridės žaidėjams daugiau motyvacijos žaidžiant su stipriais priešininkais. Taip pat mes patys galėsime dar kartą įvertinti žaidėjus tarptautinių rungtynių kontraste.

Natūralu, kad varžovų ieškome kaimyninėse šalyse ir dar tokių, kurie sudarytų mums gerą konkurenciją. Visada bandome išnaudoti galimybę žaisti su aukšto lygio komandomis. Manau, kad „Lechia“ galima priskirti prie būtent tokių klubų. Galbūt šiame sezone jie neblizga, tačiau turi labai aukšto lygio žaidėjus, o tai leis mums pamatyti savo futbolininkų pasiruošimą tokiems iššūkiams. Tai bus mūsų patirties kaupimas ruošiantis kitam sezonui ir Čempionų lygai.

Tarptautinių rungtynių metu žaidėjai visai kitaip nusiteikia, būna visai kitoks žaidimo intensyvumas. „Lechia“ labai norėjo su mumis sužaisti draugiškas rungtynes. Visada stengiamės surasti pajėgesnių varžovų, o apie „Ekstraklasa“ pajėgumą kalbėti net nereikia. Kiekvienas šios lygos klubas gali sudaryti mums konkurenciją“, - sakė vyriausiasis žalgiriečių treneris Valdas Dambrauskas.

Tai nebus pirmas kartas, kuomet „Žalgiris“ susitinka su Gdansko miesto ekipa. Klubų bendradarbiavimas prasidėjo dar 2010-ais, kuomet minint Žalgirio mūšio 600-as metines „Lechia“ klubas atvyko į Vilnių sužaisti draugiškų rungtynių. Tąkart mačas baigėsi taikiu rezultatu – 0:0.

Komandos dar kartą susitiko po metų Lenkijoje, o ši akistata taip pat baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Tai bus jau trečias komandų susitikimas, o jis pratęs ilgai puoselėjimą klubų bendradarbiavimą.

Gilias tradicijas turinčiam Lenkijos klubui anksčiau yra atstovavęs buvęs žalgirietis Jakubas Wilkas, taip pat Lietuvos nacionalinės rinktinės narys Vytautas Andriuškevičius. Šiuo metu „Lechia“ klubui priklauso, tačiau yra paskolintas kitai ekipai Donatas Kazlauskas.

Klubui atstovauja ir ilgametis Serbijos rinktinės narys, bei anksčiau Maskvos CSKA (Rusija), Turino „Juventus“ (Italija) ar Stambulo „Fenerbahče“ (Turkija) klubams atstovavęs futbolininkas Milošas Krasičius.

Kitas draugiškas rungtynes „Žalgiris“ žais lapkričio 19-ą dieną Vilniuje, kur susitiks su šiuo metu 6-ą vietą Baltarusijos čempionate užimančiu FK „Minsk“ klubu. Susitikimas LFF stadione prasidės 13 valandą, o įėjimas į jį bus nemokamas.