Įvarčiai. Kamuolys į tinklą šįkart skriejo dažnai, įvairiais būdais, o neretai – ir gražiai: antrasis Darvydo Šerno iš „Žalgirio“ įvartis į „Spyrio“ vartus ir Nerijaus Valskio iš „Trakų“ šūvis dvikovoje su Kauno „Stumbru“ buvo tikras delikatesas futbolo gurmanams. Iš viso per ketverias rungtynes įmušta 18 įvarčių.

Nesulaikomas. „Sūduvos“ kapitonas Tomas Radzinevičius 3:0 laimėtose rungtynėse į Utenos „Utenio“ vartus kamuolį siuntė dukart. „SMScredit.lt A lygos“ snaiperių sąrašo lyderis savo balanse dabar turi 23 rezultatyvius smūgius ir trimis pirmauja prieš artimiausius persekiotojus.

101. Tiek įvarčių A lygoje per karjerą yra įmušęs T. Radzinevičius. Istorinės statistikos suvestinėje marijampolietis aplenkė Egidijų Varną ir pakilo į devintą poziciją. Ilgai užsienyje rungtyniavęs T. Radzinevičius šalies čempionate žaidžia tik septintą sezoną, o visi rikiuotėje aukščiau už jį esantys futbolininkai lygoje praleido bent po 11 metų. Iš visų „šimtininkų“ klubo narių, be „Sūduvos“ snaiperio, karjerą vis dar tęsia tik Andrius Velička iš „Spyrio“ ir Artūras Rimkevičius iš „Stumbro“.

Nepadėjo. „Spyris“ į „Žalgirio“, o „Šiauliai“ – į „Atlanto“ vartus įmušė pirmą kartą šį sezoną. Taškų tai neatnešė – abi komandos praleido po keturis įvarčius ir pralaimėjo.

Rutina. Jei D. Šernas įmuša, nuspėti būsimą jo žaidimo scenarijų šiemet lengva – įvartis reiškia, kad puolėjas turės bent septynias ir aštuonias mirtinas progas, o aikštę paliks savo sąskaitą papildęs dviem tiksliais smūgiais. Rungtynėse su „Spyriu“ ir vėl viskas buvo būtent taip – prie pergalės 4:2 D. Šernas prisidėjo šeštuoju sezono dubliu. Iš viso šiemet „SMScredit.lt A lygoje“ jis įmušė 12 įvarčių.

Frazė. „Šviesa tunelio gale buvo, bet tunelis ilgas“, – šyptelėjo „Spyrio“ puolėjas A. Velička, paklaustas, ar po trijų iki pertraukos praleistų „sausų“ įvarčių, o antrajame kėlinyje „Žalgirio“ persvarai sumažėjus, buvo atgimusi viltis išsigelbėti.

Perdavimai. Nors 3:1 laimėtoje dvikovoje žaidė tik kėlinį, „Trakų“ saugas Jurijus Mamajevas spėjo papildyti savo rezultatyvių perdavimų puokštę dar vienu žiedu. Jau 23 progas įmušti šiemet komandos draugams sukūręs riterių puolimo inžinierius šioje statistikos kategorijoje antrą vietą užimantį Nerijų Mačiulį iš „Stumbro“ lenkia 13 rezultatyvių perdavimų.

Planas. „Stumbro“ treneriui Dariui Gvildžiui teko verstis be nuobaudas užsidirbusių A. Rimkevičiaus ir Martyno Dapkaus bei traumuotų Eriko Skripkino ir Aino Bareikio, o pats kauniečių vairininkas šįkart tik nuo suolo į aikštę leido N. Mačiulį ir Mindaugą Grigaravičių. D.Gvildys neslėpė, kad tikslas buvo išsaugoti kuo daugiau jėgų artėjančioms LFF taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėms su „Uteniu“.

Jaunystė. Naujokai eina į karą. Vidutinis „Šiaulių“ žaidėjų amžius rungtynėse Klaipėdoje su „Atlantu“ nesiekė net 20 metų, treneris Deivis Kančelskis į kovą metė šešis septyniolikmečius. Jei atmestume 32-ejų ukrainietį Aleksejų Godiną, skaičiai būtų dar įspūdingesni.

Kritika. „Atlantas“ laimėjo 4:1, bet treneris Konstantinas Sarsanija žėrė priekaištus saviškiams: „Rungtynėmis esu nepatenkintas. Džiugina tik trys taškai. Pasakiau, kad toks futbolas – jokio malonumo, visi žaidė prasčiau nei gali“.

Bėdos. Prieš rungtynes su „Uteniu“ apsinuodijo keli „Sūduvos“ futbolininkai. Gynėjui Dariui Isodai negalavimas užkirto kelią į aikštę, bet nesutrukdė T. Radzinevičiui mušti įvarčius, o vartininkui Džiugui Bartkui – griauti varžovų atakas.

Verdiktas. „Būkime biedni, bet teisingi – „Sūduva“ šiandien nugalėjo pelnytai“, – liko konstatuoti Utenos komandos treneriui Mindaugui Čepui.