Pasaulio čempionai Vokietijos futbolininkai sutvarkė visus formalumus ir po pergalės 2:1 prieš gruzinus į Europos pirmenybes žengė kaip D grupės nugalėtojai.

Kartu su jais į Prancūziją keliaus ir lenkai, kurie lemiamoje akistatoje namuose 2:1 nukovė pagrindinius konkurentus airius.

Atrankos ciklą garbingai užbaigė ir škotai, išvykoje 6:0 nepalikę vilčių Gibraltaro komandai.

F grupėje prie kelialapį jau turėjusios Šiaurės Airijos rinktinės prisijungė ir Rumunijos futbolininkai, kurie išvykoje 3:0 įveikė Farerų salas ir užėmė antrą vietą.

Grupės nugalėtojais tapo jau minėti Šiaurės airiai, paskutinėse rungtynėse su Suomijos ekipa sužaidę lygiosiomis 1:1.

Tuo metu Vengrija išvykoje apmaudžiai 3:4 pralaimėjo graikams ir liko trečia. Tačiau bent kol kas pagal trečių komandų reitingą ši rinktinė užima pirmą vietą, taip pat garantuojančią bilietą į Europos čempionatą.

Lyderius vardus I grupėje pergalingai įtvirtino portugalai, svečiuose 2:1 nugalėję Serbijos futbolininkus.

Kartu su Europos brazilais į Europos čempionatą vyks ir Albanijos komanda, kuri lemiame mače svečiuose 3:0 nugalėjo autsaiderius armėnus ir aplenkė Danijos futbolininkus.

D grupė

Vokietija 2 - 1 Gruzija
50' [1 - 0] Thomas Muller (iš 11 metrų baudinio)
53' [1 - 1] Jaba Kankava
79' [2 - 1] Max Kruse

Gibraltaras 0 - 6 Škotija
25' [0 - 1] Chris Martin
39' [0 - 2] Shaun Maloney
52' [0 - 3] Steven Fletcher
56' [0 - 4] Steven Fletcher
85' [0 - 5] Steven Fletcher
90' [0 - 6] Steven Naismith

Lenkija 2 - 1 Airija
13' [1 - 0] Grzegorz Krychowiak
16' [1 - 1] Jonathan Walters (iš 11 metrų baudinio)
42' [2 - 1] Robert Lewandowski
90' John O'Shea (Airija) gavo raudoną kortelę – antra geltona

Farerų salos 0 - 3 Rumunija
4' [0 - 1] Constantin Budescu
45' [0 - 2] Constantin Budescu
83' [0 - 3] Alexandru Maxim

Suomija 1 - 1 Šiaurės Airija
31' [0 - 1] Craig Cathcart
87' [1 - 1] Paulus Arajuuri

Graikija 4 - 3 Vengrija
5' [1 - 0] Konstantinos Stafylidis
26' [1 - 1] Gergo Lovrencsics
54' [1 - 2] Krisztian Nemeth
57' [2 - 2] Panagiotis Tachtsidis
75' [2 - 3] Krisztian Nemeth
79' [3 - 3] Konstantinos Mitroglou
86' [4 - 3] Panagiotis Kone

Armėnija 0 - 3 Albanija
9' [0 - 1] Kamo Hovhannisyan (į savus vartus)
24' [0 - 2] Berat Djimsiti
76' [0 - 3] Armando Sadiku

Serbija 1 - 2 Portugalija
6' [0 - 1] Nani
65' [1 - 1] Zoran Tosič
78' [1 - 2] Joao Moutinho
80' Aleksandar Kolarov (Serbija) gavo raudoną kortelę – antra geltona
81' Nemanja Matič (Serbija) gavo raudoną kortelę

*** – iš serbų buvo atimti 3 taškai

2016 m. Europos pirmenybėse Prancūzijoje dalyvaus 24 rinktinės. Turnyro šeimininkai prancūzai buvo atleisti nuo atrankos varžybų ir iškart pateko į pagrindinį etapą.

Dėl 23 kelialapių kovoja 53-ios Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes. Dvi geriausios grupių rinktinės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečioje pozicijoje likusių ekipų iš karto žengia į UEFA EURO-2016 (birželio 10 – liepos 10 d.). Dėl likusių keturių vietų atkrintamosiosee varžybose grumsis aštuonios trečias vietas grupėse užėmusios rinktinės.

Iki šio vakaro teisę žaisti Senojo žemyno pirmenybėse buvo užsitikrinusios 11 komandų – šeimininkė Prancūzija, Islandija, Čekija, Anglija, Austrija, Šiaurės Airija, Portugalija, Ispanija, Italija, Belgija ir Velsas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (45)