Kauniečiai 24-ą minutę pirmavo 1:0 po Nerijaus Mačiulio įvarčio, bet 39-ą minutę Deividas Lukošius santykį išlygino 1:1.

Rungtynes Stumbras baigė dešimtyje, kai 75-ą minutę iš aikštės buvo pašalintas Mohamedas Emi Džabrailovas.

Mačo pabaigoje - 92-ą minutę - klaipėdiečių legionierius iš Rusijos Jegoras Potapovas nerealizavo 11 metrų baudinio. Smūgį atrėmė šeimininkų vartininkas Gidedrius Kvedaras.

Po šio susitikimo „Stumbro“ futbolininkai su 26 taškais liko šeštoje vietoje, o 20-ą tašką iškovojęs „Klaipėdos granitas“ - devintas.

Rezultatas

„Stumbras“ 1 - 1 „Klaipėdos granitas“

24' Nerijus Mačiulis [1 - 0]
39' Devidas Lukošius [1 - 1]

75' Mohamed Emi Džabrailov („Stumbras“) - raudona kortelė
90+2' Jegor Potapov („Klaipėdos granitas“) - nerealizavo 11 metrų baudinio

Turėjęs kiekybinę persvarą „Klaipėdos granitas“ neįmušė baudinio jau per arbitro pridėtą laiką ir neišnaudojo galimybės pirmą kartą „SMScredit.lt A lygos“ čempionate įveikti „Stumbrą“.

Pirmame kėlinyje abi komandos nevengė atakuoti, tačiau pavojingesnius išpuolius kūrė aikštės šeimininkai, išnaudodami aukštai žaidusios klaipėdiečių gynybos linijos paliktas erdves.

Sužaidus vos 10 minučių, po kampinio savo meistriškumą teko demonstruoti Tadui Norbutui, šuoliu atrėmusiam Audriaus Račkaus smūgį galva. Bet vartininkas nebūtų sugebėjęs ištaisyti į baudos aikštelę gražintą kamuolį nepataikiusio Dmitrijaus Šiškino klaidos, jei visiškai laisvas Artūras Rimkevičius akrobatiniu smūgiu būtu pataikęs į vartus.

Po kelių minučių Martynas Dapkus perėmė, puikiu reidu prasiveržė kone per visą aikštelę ir perdavimu surado A. Rimkevičių. Puolėjas iš aštraus kampo smūgiavo gana pavojingai, priversdamas T. Norbutą kamuolį atremti.

Braškėjusi svečių gynyba už skyles buvo nubausta kėlinio viduryje. Kontratakos metu Mindaugas Grigaravičius tiksliu perdavimu prieš vartus išvedė N. Mačiulį, kuris savo šansą išnaudojo.

Vėliau šiurkščiai suklydo Tamirlanas Kozubajevas, vaikiškai praradęs kamuolį. Jo laimei, M. Džabrailovas atliko prastą perdavimą A. Rimkevičiui. Puolėjui teko smūgiuoti iš labai aštraus kampo ir pataikyti į vartus buvo sudėtinga.

Iki tol gausiai klydusiems ir kauniečių vartams negrasinusiems svečiams kėlinio pabaigoje pavyko išlyginti rezultatą pirmu tiksliu smūgiu į vartų stačiakampį. Grąžinus kamuolį į žaidimą iš užribio, Pavle Sušičius paliko už nugaros Ainą Bareikį ir perdavimu į vartininko aikštelę surado D. Lukošių, kuriam beliko tiksliai smūgiuoti.

Prieš pat pertrauką už galvos griebėsi į komandos sudėtį sugrįžęs ir trauma išsigydęs Gediminas Kruša, nesugebėjęs išvesti svečių komandos į priekį po labai puikaus P. Sušičiaus reido į baudos aikštelę.

Antrame kėlinyje iniciatyvą perėmė „Klaipėdos granitas“. Bet didžiąją laiko dalį kamuolį valdžiusiems svečiams itin aštrių momentų sukurti nesisekė. Iš aštraus kampo mušė P. Sušičius, laimę iš toli pabandė Titas Vitukynas.

„Stumbras“ laukė progų greitiems išpuoliams, bet pagerėjusi klaipėdiečių gynyba klydo labai retai. Vis tik Kauno ekipa galėjo nubausti svečius sužaidus daugiau nei valandą. Perdavimo baudos aikštelėje sulaukusiam N. Mačiuliui varžovai smūgiuoti neleido, bet niekas nepasitiko atskubėjusio M. Grigaravičiaus. Labai pavojingą saugo smūgį už vartų nukreipė T. Norbutas.

75-ą minutę „Stumbro“ ekipa neteko M. Džabrailovo. Legionierius pažeidė taisykles nugriaudamas Juro Pejičių, nesuvaldė emocijų ir prieš save iškart išvydo raudoną kortelę.

Mažumoje likę aikštės šeimininkai už iškovotą tašką privalo dėkoti nedidelė stebuklą sukūrusiam G. Kvedarui. Jau per arbitro pridėtą laiką Lukas Čerkauskas baudos aikštelėje neleistinai nugriovė P. Sušičių, tačiau „Stumbro“ vartininkas atrėmė ne tik J. Potapovo muštą baudinį, bet ir pakartotinį T. Vitukyno bandymą iš kelių metrų.

„Utenos“ pergalė Šiauliuose

Aštuoniuose iš eilės mačuose pergalės neiškovoję Utenos „Utenio“ futbolininkai 26-o „SMScredit.lt A lygos“ turo rungtynėse nutraukė šią nemalonią seriją. Mindaugo Čepo treniruojami futbolininkai išvykoje 2:0 (1:0) nugalėjo čempionato autsaiderius „Šiaulius“.

Rezultatas:

„Šiauliai“ 0 - 2 Utenos Utenis“

42' Povilas Krasnovskis [0 - 1]
62' Povilas Krasnovskis [0 - 2] (iš 11 metrų baudinio)

„Šiauliai“: P. Valinčius, V. Gašpuitis, E. Pilypas, T. Rapalavičius, A. Godinas, M. Ivanovas, E. Jasaitis (56 min. E. Jasaitis), A. Mika (82 min. R. Radavičius), D. Petrauskas (66 min. D. Medžiaušis), D. Šešplaukis, E. Tamulevičius.

„Utenis“: P. Leusas, L. Artimavičius, R. Freidgeimas, M. Fridrikas, A. Tručinskas (74 min. J. Vereščiakas), G. Zagurskas, V. Jeriomenka, P. Krasnovskis, E. Mastianica, L. Savastas, I. Tračynskis (88 min. T. Dombrauskis).

Aukštaitijos klubas iškovojo šeštą pergalę ir atstumą nuo šeštoje vietoje žengiančio Kauno „Stumbro“ sumažino iki vieno taško. Šiauliečiai patyrė aštuonioliktą pralaimėjimą ir, surinkę 14 taškų, vis dar yra paskutiniai.

Pirmame kėlinyje uteniškiai turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, priversdami šeimininkus vargti bei gintis nuo pozicinių atakų.

Savo ruožtu šiauliečiai, patikimai gindamiesi nuo statiškų „Utenio“ futbolininkų išpuolių, varžovų vartams taip pat pavojingai negrasino. Įsimintini buvo tik komandos naujoko Aleksejaus Godino ir Maksimo Ivanovo tolimi smūgiai, neprivertę Pavelo Leuso rodyti viso savo meistriškumo.

Kėlinio pabaigoje svečiams pavyko pasinaudoti šiauliečių neapdairumu šalia baudos aikštelės ir išsiveržti į priekį. 42-ą minutę kamuolys palankiai atšoko be priežiūros paliktam Povilui Krasnovskiui, kuris maždaug iš 18 metrų tiksliai smūgiavo į apatinį vartų kampą.

Po pertraukos „Šiauliai“ pirmą kartą šiame mače pavojingai atakavo. Baudos aikštelėje komandos draugo perdavimo sulaukęs Deividas Šešplaukis smūgiavo į tolimą vartų kampą, bet po jaunojo futbolininko bandymo kamuolys skriejo šalia virpsto.

56-ą minutę Deiviui Kančelskiui teko atlikti priverstinį keitimą, kei teko keisti susižeidusį saugą Edviną Jasaitį. Vis dėlto netrukus šiauliečiams teko nuryti dar kartesnę piliulę.

Tomas Rapalavičius baudos aikštelėje prasižengė prieš Edgarą Mastianicą, tad teisėjas netrukus skyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs P. Krasnovskis 62-ą minutę šiuo šansu pasinaudojo – rezultatyviausias „Utenio“ žaidėjas pelnė šeštą įvartį šiame sezone.

Per likusį dvikovos laiką „Šiauliams“ nepavyko pavojingiau atakuoti: uteniškiai užtikrintai kontroliavo žaidimą ir tarpusavio akistatose iškovojo trečią pergalę.

Saulės miesto komandoje pirmą kartą rungtynes starto sudėtyje pradėjo 19-metis Adomas Mika.

„Utenio“ komandoje po traumos sugrįžo vienas lyderių Robertas Freidgeimas, savo ruožtu, D. Kančelskis vėl vertėsi saugo Roko Gedmino paslaugomis.

Turnyro lentelė:

1.Žalgiris24201370:1661
2.Trakai24182459:2356
3.Atlantas24146442:2048
4.Sūduva24134743:2143
5.Spyris251131132:4436
6.Stumbras26681236:5726
7.Utenis26671321:3525
8.Kruoja25481323:3920
9.Klaipėdos granitas26481425:5420
10.Šiauliai26351822:6414

Pastaba: „Kruoja“ pasitraukė iš čempionato.

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Andrejus Paniukovas (ex-Klaipėdos „Atlantas“) – 20, Tomas Radzinevičius (Marijampolės „Sūduva“) – 18, Artūras Rimkevičius („Stumbras“) ir Davidas Aršakianas („Trakai“) – po 16 įvarčių.