Rezultatas:

„Sūduva“ 0 - 1 „Trakai“

40' David Aršakian [0 - 1]

„Sūduva“: D. Bartkus, N. Prebiračevičius, M. Ugge, M. Živkovičius, M. Kovačevičius, N. Jamakas, A. Kecapas, M. Šoblinskas (88 min. A.Vaskela), K. Laukžemis, E. Veliulis (46 min. V. Baranovskis), T. Radzinevičius.

„Trakai“: M. Rapalis, L. Klimavičius, D. Česnauskis, N. Apakidzė, J. Januševskis, J. Zasavickis, J. Mamajevas (90+2 min R. Masenzovas), V. Šilėnas, R. Solominas, D. Šėgžda (79 min. R. Stanulevičius), D. Aršakianas.

„Sūduvai“ vėl nepavyko perlipti „Trakų“ barjero

Marijampolės „Sūduvai“ nepavyko savo gerbėjų akivaizdoje atsirevanšuoti „Trakams“ už nesėkmę pirmo „SMScredit.lt A lygos“ rato rungtynėse. D. Aršakiano reto grožio įvartis nulėmė „Senosios sostinės riterių“ pergalę minimalia persvara – 1:0 (1:0). Tai buvo 12-as puolėjo taiklus smūgis čempionate. Antrą vietą čempionate užimantis Trakų klubas Suvalkijos komandą įveikė trečią kartą.

Suvalkiečiai nuo pirmų minučių paėmė iniciatyvą į savo rankas ir nemažomis pajėgomis nuskubėjo prie varžovų vartų. Progą smūgiui turėjo Karolis Laukžemis, aktyviai kraštuose žaidė tiek Ernestas Veliulis, tiek Admiras Kecapas.

„Sūduvos“ entuziazmą šiek tiek atvėsino pavojingas „riterių“ greitas išpuolis 10-ą minutę, kai Donato Šėgždos pavojingam perdavimui link D. Aršakiano pritrūko tikslumo ir kamuolį spėjo sugriebti Džiugas Bartkus.

Po šios „Trakų“ kontratakos marijampoliečiai ėmė daugiau dėmesio skirti savo vartų saugumui, tačiau ir toliau skubėjo į priekį. Už penkių minučių tik puikiai sužaidęs Linas Klimavičius išgelbėjo komandą nuo nemalonumų, neleisdamas kamuolio laukusiam K. Laukžemiui „uždaryti“ labai pavojingo Tomo Radzinevičiaus perdavimo iš krašto.

Kėlinio viduryje dusyk savo meistriškumą teko demonstruoti Mariui Rapaliui. Trakų komandos vartininkas iš pradžių šuoliu atrėmė stiprų Marko Živkovičiaus smūgį, o vėliau drąsiai krito po kojomis nutraukdamas labai pavojingą prieš vartus atsidūrusio A. Kecapo prasiveržimą.

Pirmą realią progą įvarčiui „Trakai“ sukūrė 28-ą minutę, kai smūgiu galva iš geros padėties į vartus nepataikė Vaidotas Šilėnas. Saugo muštas kamuolys iš pradžių atsitrenkė į žemę ir praskriejo visai šalia tolimo virpsto.

Sau palankų rezultatą svečiai pasiekė po individualaus D. Aršakiano blykstelėjimo baigiantis kėliniui. Reto grožio armėno smūgis į tolimą vartų kampą iš baudos aikštelės prieigų nepaliko Dž. Bartkui jokių šansų.

Iškart po pertraukos kamuolys atsidūrė svečių vartų tinkle. Po aukšto perdavimo jį T. Radzinevičiui numušė gynėjai. Puolėjo labai stiprų smūgį prieš save atrėmė M. Rapalis, antru kamuolį į vartus pasiuntė šalia buvęs Nikola Prebiračevičius, bet arbitro asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

„Trakai“ atsakė labai pavojinga ataka, kurios metu centimetrų iki dublio pritrūko D. Aršakianui. Puolėjas po perdavimo iš aikštės gilumos iššoko prieš vartus, bet labai stipriu smūgiu į vartus nepataikė, priversdamas Dž. Bartkų šuoliu palydėti kamuolį.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, aikštėje ir už jos ribų kilo vis daugiau emocijų. A. Kecapas, kurį nuo kamuolio atitvėrė Ronaldas Solominas, krito, bandydamas parodyti, kad varžovas jam sudavė. Netoliese buvęs arbitras „Sūduvos“ legionieriaus aktorinius sugebėjimus įvertino geltona kortele.

Netrukus tokio pat įvertinimo susilaukė ir T. Radzinevičius, kritęs baudos aikštelėje ir laukęs skirto baudinio. Dideliam sūduvių ir stadione susirinkusių žiūrovų pykčiui, arbitras išsitraukė kortelę, iš tribūnų susilaukdamas ne pačių gražiausių žodžių.

Marijampolečių nesėkmingos chaotiškos atakos, bandant išlyginti rezultatą, atvėrė erdves „riterių“ greitiems išpuoliams. 81-ą minutę tik Dž. Bartkus išgelbėjo „Sūduvą“ svečių kampinio metu, neįtikėtinos reakcijos dėka atrėmęs Justino Januševskio smūgį galva iš poros metrų, o vėliau sugavęs kamuolį po pakartotinio D. Aršakiano bandymo smūgiuoti.

Vėliau D. Aršakianas pabandė vienu lietimu nukreipti kamuolį į vartus po aštraus R. Solomino perdavimo pažeme, bet į vartus nepataikė.

Turnyro lentelė:

1.Žalgiris20171257:1452
2.Trakai18142243:1544
3.Spyris21112830:3735
4.Atlantas1895430:1632
5.Sūduva1993737:2030
6.Stumbras2056928:3721
7.Utenis21551117:3020
8.Kruoja2047919:2819
9.Klaipėdos granitas 21361221:4815
10.Šiauliai20151414:518

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Andrejus Paniukovas (Klaipėdos „Atlantas“) ir Tomas Radzinevičius („Sūduva“) – po 17, Artūras Rimkevičius (Kauno „Stumbras“) – 14, Davidas Aršakianas („Trakai“) – 12.