Antro kėlinio viduryje Edgaras Mastianica (66 min.) išvedė svečius į priekį, tačiau netrukus Tomas Birškys (69 min.) išlygino rezultatą.

Dar po kelių minučių šeimininkai įgijo kiekybinį pranašumą, nes iš aikštės buvo pašalintas ukrainietis Jurijus Fliakas (75 min.).

Pergalingą įvartį jau per teisėjo kompensuotą laiką įmušė Tomas Salamanavičius (90+1 min.).

Pakruojiečiai surinko 19 taškų ir liko 8-oje vietoje. „Utenis“ su 20 taškų rikiuojasi 7-as.

Rezultatas:

Pakruojo „Kruoja“ 2 - 1 Utenos „Utenis“

66' Edgaras Mastianica [0 - 1]
69' Tomas Birškys [1 - 1]
90+1 Tomas Salamanavičius [2 - 1]

75' Jurij Fliak („Utenis“) - raudona kortelė

Pergalė po 13-os rungtynių iš eilės

Trylika rungtynių iš eilės pergalės skonio neragavusi „Kruoja“ pagaliau nudžiugino savo žiūrovus. Šiaurės Lietuvos komanda T. Salamanavičiaus įvarčio jau per pridėtą laiką dėka palaužė dešimtiese rungtyniavusių „Utenio“. Svečiai pirmi išsiveržė į priekį, bet persvara džiaugėsi neilgai.

Nuolat lijęs lietus neleido komandoms pademonstruoti visų savo sugebėjimų. Teritorinę ir kamuolio kontrolės persvarą nuo mačo pradžioje turėjusi „Kruoja“ pirma sukūrė progą sužaidus daugiau nei 10 minučių, kai Donatas Navikas smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasiuntė kamuolį visai šalia vartų.

Be tikro puolėjo rungtyniavęs „Utenis“ visų pirma rūpinosi savo vartų saugumu. Atlaikiusi pirmas varžovų atakos bangas, Utenos komanda kėlinio viduryje surengė aštrų išpuolį. Po perdavimo iš krašto Povilas Krasnovskis nepataikė į kamuolį, tuo tarpu Gabrieliaus Zagursko smūgis po rikošeto kiek pakeitė kryptį ir praskriejo visiškai šalia virpsto. Martynui Matuzui teko šuoliu palydėti kamuolį.

Po kelių minučių „Kruojos“ vartininkas išgelbėjo komandą standartinės situacijos metu, sugebėdamas atremti Juliaus Aleksandravičiaus smūgį galva. Prieš save M. Matuzo atmuštą kamuolį šeimininkų gynėjai išmušė ne be vargo, užgesindami didžiulį gaisrą prie savo vartų.

Artėjant pertraukai, aktyviai žaidęs Aivaras Bagočius puikiu reidu pro kelis gynėjus įsiveržė į baudos aikštelę, bet smūgiuoti jam neleido laiku vartus palikęs ir drąsiai po kojomis kritęs Povilas Leusas. Kitos atakos metu Ričardo Beniušio galva numestą kamuolį krisdamas į vartus pabandė nukreipti Vadimas Barba, bet mušė netiksliai.

40-ą minutę „Utenis“ privalėjo išsiveržti į priekį. P. Krasnovskis sugebėjo iškrapštyti kamuolį iš varžovų gynėjų netoli baudos aikštelės, puikiu perdavimu kulnu prieš vartus išvedė Edgarą Mastianicą, tačiau šis apmaudžiai pataikė į virpstą.

Po pertraukos „Kruoja“ taip pat ėmė žaisti be tikro puolėjo, Tomui Birškiui pakeitus R. Beniušį, tačiau vaizdas aikštėje išliko toks pat, persvara priklausė šeimininkams. Linui Savastui nesėkmingai išmušus kamuolį, D. Navikas darsyk pabandė savo laimę tolimu smūgiu, bet pataikė tiesiai į Pavelą Leusą. Vėliau „Utenio“ vartininkas pirštų galais lietė kamuolį, sutrukdydamas V. Barbai „uždaryti“ labai pavojingą Valdo Pocevičiaus perdavimą iš krašto.

Nepaisant varžovų spaudimo, pirmas rezultatyvią ataką surengė „Utenis“. 66-ą minutę gražią svečių ataką tiksliai užbaigė E. Mastianica, kurį idealiu perdavimu vienu lietimu prieš vartus išvedė Valentinas Jeriomenka. Tai buvo pirmas daugiausiai rezultatyvių perdavimų komandoje atlikusio uteniškio įvartis čempionate.

Persvara svečiai džiaugėsi vos 3 minutes. Gynėjams niekaip nepavykus išmušti kamuolio toliau nuo vartų, kilusiu gaisru pasinaudojo Tomas Birškys, išlyginęs rezultatą labai stipriu šūviu nuo skersinio.

75-ą minutę iš aikštės buvo pašalintas Jurijus Fliakas. Geltoną kortelę dar pirmame kėlinyje užsidirbęs „Utenio“ gynėjas po pražangos neleido Donatui Strockiui pradėti atakos, todėl prieš save išvydo dar vieną geltoną kortelę ir buvo priverstas anksčiau laiko baigti rungtynes. Nepatenkintas teisėjo sprendimu, į aikštę išbėgo komandos treneris Mindaugas Čepas. Nuraminęs aistras, arbitras strategą pašalino iš techninės zonos.

Visiškai atsitraukusios į gynybą Utenos komandos viltis namo parsivežti bent tašką nubraukė Tomas Salamanavičius. Po keitimo aikštėje pasirodęs saugas labai gražiai vienu lietimu susistabdė kamuolį, o antru pasiuntė jį į tolimą vartų kampą smūgiu nuo virpsto.

Kauno derbyje - lygiosios

Trečiame Laikinosios sostinės derbyje nugalėtojas nepaaiškėjo. Po atkaklios kovos 21-ame ture namuose rungtyniavę „Spyrio“ futbolininkai sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) su to paties miesto „Stumbro“ ekipa.

Rezultatas

Kauno „Spyris“ 1 - 1 Kauno „Stumbras“.

35' Jurijus Morozas [1 - 0]
38' Klaudijus Upstas [1 - 1]

Dariaus Gvildžio treniruojama komanda pakilo į šeštą turnyro lentelės poziciją, savo ruožtu, kitas Kauno klubas vis dar išlieka trečioje vietoje, tačiau yra sužaidęs keliomis rungtynėmis daugiau nei artimiausi oponentai.

Pirmoje kėlinio dalyje pavojingiau atakavo nominalūs aikštės svečiai. Puikią galimybę išvesti savo komandą į priekį turėjo Artūras Rimkevičius. Puolėjas iššoko prieš vartininką ir, jį suklaidinęs, smūgiavo į vartus, kuriuos gynė tik gynėjas Marius Miškinis. „Spyrio“ futbolininkui stebuklingu būdu pavyko atsidurti tinkamoje vietoje ir blokuoti smūgį.

Netrukus darbo turėjo D. Mikelionis: Mindaugas Grigaravičius perdavė kamuolį A. Rimkevičiui, puolėjas pabėgo nuo oponento, bet iš aštraus kampo mušė tiesiai į vartų sargą.

Kėliniui įpusėjus, keletą pavojingų išpuolių surengė ir šeimininkai. Pirmasis „Stumbro“ vartams pavojingai pagrasino Rokas Sikorskis, privertęs Giedrių Kvedarą rodyti savo meistriškumą.

Žaidimas tapo gana atviras, o pirmi tuo pasinaudojo „Spyrio“ futbolininkai. 35-ą minutę Dmitrijus Rekišas surado įkertantį Jevgenijų Morozą, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus.

Visgi persvara šeimininkai ilgai džiaugtis negalėjo: vos po trijų minučių Klaudijus Upstas sulaukė Nerijaus Mačiulio perdavimo bei pasižymėjo smūgiu iš arti.

Po pertraukos kurį laiką nė vienai komandai nepavyko perimti iniciatyvos, tačiau maždaug po penkiolikos minučių prie „Spyrio“ vartų kildavo vis didesni gaisrai. Du puikius šansus pasižymėti turėjo „Stumbro“ atakų lyderis A. Rimkevičius.

Pirmame epizode puolėjas smūgiavo tiesiai į gerą poziciją užsiėmusį D. Mikelionį, o antroje situacijoje buvo visiškai laisvas, tačiau mušė gerokai virš vartų. Buvo akivaizdu, jog futbolininkas tądien iš lovos išlipo tikrai ne ta koja.

Netrukus kitoje aikštės pusėje apie save priminė veteranas Andrius Velička. Puolėjas atliko puikų baudos smūgį, kurio metu stipriai smūgiuotas kamuolys skriejo visai šalia vartų. Po kelių minučių A. Velička sulaukė puikaus D. Rekišo perdavimo, bet padarė nesėkmingą pirmą lietimą, o laiku savo poziciją palikęs G. Kvedaras likvidavo kilusią grėsmę.

Dvikovos pabaigoje aktyvesni buvo svečiai, ne kartą vertę iš peties plušėti „Spyrio“ gynybos liniją. Kartą itin grėsmingą A. Rimkevičiaus smūgį blokavo tik po kojomis kritęs šeimininkų gynėjas.

Paskutinę akistatos ataką D. Rekišas atsidūrė baudos aikštelėje, bet varžovų gynėjams pavyko suskubti prie kamuolio ir apsiginti. „Stumbras“ šį kartą atrodė pranašiau, tačiau buvo priverstas tenkintis tik vienu tašku.

Turnyro lentelė:

1.Žalgiris19161252:1449
2.Trakai17132242:1541
3.Spyris21121830:3735
4.Atlantas1794429:1531
5.Sūduva1893637:1930
6.Stumbras2056928:3721
7.Utenis21551117:3020
8.Kruoja2047919:2819
9.Klaipėdos granitas20351220:4714
10.Šiauliai19151314:468

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Andrejus Paniukovas (Klaipėdos „Atlantas“) ir Tomas Radzinevičius (Marijampolės „Sūduva“) po 17 įvarčių - , Artūras Rimkevičius („Stumbras“) 14, Davidas Aršakianas („Trakai“) 11.