Vieną po kito kamuolius į Sauliaus Klevinsko ginamų vartų tinklą pasiuntė Zoltanas Stieberis (15-ą), Balazsas Dzsudzsakas (20-ą), Nemanja Nikolicsas (29-ą) ir Tamašas Priskinas (30-ą min.).

Lietuvos rinktinėje įsiminę Grato Sirgėdo proga 45-ą min. ir puikiai Egidijaus Vaitkūno puikiai atliktas baudos smūgis 86-ą min.

Pirmadienį (birželio 8 d.) Lietuvos rinktinė dar žais kontrolines rungtynes Maltoje, o birželio 14 d. (sekmadienį) Vilniuje 2016 metų Europos čempionato atrankos rungtynėse jau susitiks su Šveicarija.

Tarpusavio mačų istorija

Vengrijos ir Lietuvos rinktinių istorinis tarpusavio susitikimų balansas palankesnis varžovams. Mūsiškiams per penkerias rungtynes iki šiol dar nepavyko įveikti oponentų. Pirmos rungtynės įvyko dar tarpukaryje, kai 1938 metais Kaune vengrai šventė pergalę rezultatu 3:0.

Po nepriklausomybės atkūrimo su vengrais du kartus buvo žaista 2002 metų pasaulio čempionato atrankos turnyre. Namuose buvo patirta skaudi nesėkmė rezultatu 1:6, o Budapešte Tomo Ražanausko išlyginamas įvartis leido vienintelį kartą iškovoti lygiąsias 1:1.

2010 metais vengrai ir lietuviai susitiko kontrolinėse rungtynėse Šėkesfehervare. Tuomet šeimininkai nugalėjo rezultatu 2:0. 2015 metų birželio 5-ą dieną vėl pralaimėta 0:4.

FIFA reitinge Lietuva yra 96-a, o Vengrija – 42-a.

Rezultatas:

Vengrija 4 - 0 Lietuva

15' Zoltan Stieber [1 - 0]
20' Balazs Dzsudzsak [2 - 0]
29' Nemanja Nikolics [3 - 0]
30' Tamaš Priskin [4 - 0]

Vengrija: Denešas Dibuszas (46' Gaboras Kiraly), Nemanja Nikolicsas (46' Adamas Szalai), Rolandas Szolnoki, Tamašas Priskinas (46' Krisztianas Nemethas), Zoltanas Stieberis (46' Rolandas Varga), Gyula Forro (46' Leandro de Almeida), Adamas Langas, Attila Fiola (46' Zoltanas Szelesi), Balazsas Dzsudzsakas, Danielis Tozseris ir Adamas Simonas.

Lietuva Saulius Klevinskas, Egidijus Vaitkūnas, Tomas Mikuckis (46' Georgas Freidgeimas), Linas Klimavičius, Vytautas Andriuškevičius (76' Tadas Kijanskas), Mindaugas Panka, Karolis Chvedukas (72' Mantas Kuklys), Deividas Česnauskis, Gratas Sirgėdas (58' Vykintas Slivka), Deivydas Matulevičius (62' Lukas Spalvis) ir Donatas Kazlauskas (46' Vytautas Lukša).

Rungtynių eiga

Draugiškos futbolo rungtynės: Vengrija - Lietuva
Rungtynes 4:0 laimėjo Vengrija.
74-ą min. Mindaugas Panka suklydo, bet lietuvius nuo penkto įvarčio išgelbėjo į gynybą sugrįžęs Egidijus Vaitkūnas. Lietuviai kiek ilgiau kontroliavo kamuolį, bet vengrai pavojingai kontratakavo. 84-ą min. lietuviai turėjo puikią progą sušvelninti santykį, bet smūgį atrėmė vartininkas Gaboras Kiraly. 86-ą min. puikų baudos smūgį atliko E. Vaitkūnas, bet G. Kiraly buvo budrus ir atmušė kamuolį dešine ranka. Netrukus L. Spalvis išprovokavo varžovų kampinį. 90-ą min. Lietuvos rinktinė sukūrė pavojingą ataką, kelis kartus bandė smūgiuoti į vartus, bet paguodos įvarčio įmušti nepavyko.
Antras kėlinys prasidėjo. Tomą Mikuckį po pertraukos pakeitė Georgas Freidgeimas, o Donatą Kazlauską - Vytautas Lukša. Kova kol kas lygi ir žaidimas dažniausiai vyksta aikštės viduryje. 54-ą min. D. Matulevičiui nepavyko „uždaryti“ perdavimo iš kairio sparno. 58-ą min. Lietuvos rinktinės sudėtyje debiutavo Vykintas Slivka. 62-ą min. lietuvių perspektyvi ataka užgeso varžovų baudos aikštelėje. Netrukus aikštėje pasirodė po traumos atsigaunantis Lukas Spalvis. Antrame kėlinyje lietuviai net truputį aktyvesni. Tiesa, 69-ą min. jau vengrai atliko pavojingą smūgį iš toli.
38-ą min. po kampinio Deividas Matulevičius galva nepasiekė kamuolio. 41-ą min. antras lietuvių kampinis iš eilės, bet jokio pavojaus išpešti iš jo nepavyko. Vengrų gynėjas Attila Fiola savo baudos aikštelėje sužaidė ranka, bet teisėjo švilpukas tylėjo. 44-ą min. Lietuvos rinktinė gavo teisę atlikti baudos smūgį, bet Grato Sirgedo smūgis buvo nevykęs. 45-ą min. šimtaprocentą progą turėjo G. Sirgedas, bet smūgiuoti mūsiškiui priešininkai neleido. Po pirmo kėlinio triuškinama Vengrijos persvara - 4:0.
Lietuvos gynyba sugniuždyta: per minutę praleisti dar du įvarčiai - 4:0. 29-ą min. vengrai vėl pradėjo ataką kairiu kraštu, kamuolį iš už baudos aikštelės ribų smūgiavo Nemanja Nikolicsas ir kamuolys įskriejo į tą patį kairį nuo mūsų vartininko kampą - 3:0. Nespėjus atsitokėti nuo ankstesnės nesėkmės 30-ą min.varžovai kamuolį perėmė ir neapdairiai žaidusio gynėjo ir laisvas Tamašas Priskinas pasiuntė jį į tinklą - 4:0.
Įvartis 1:0. 15'-ą min. Vengrija surengę antpuolį kairiu sparnu, kamuolys buvo skersuotas į baudos aikštelę, gynėjai ji atmušė netoli ir Z. Stieberis iš maždaug 11 metrų nuotolio kaire koja pasiuntė kamuolį į „devyniukę“. 20-ą min. baudos smūgis iš 32 metrų į Lietuvos rinktinės vartus ir įvartis - 2:0. Šiame epizode neužtikrintai sužaidė mūsų vartininkas S. Klevinskas. Tiesa, kamuolys nuo vejos atšoko prieš pat lietuvių vartų sargą. Po dviejų vengrų įvarčių žaidimas vėl kiek aprimo ir persikėlė į aikštės vidurį.
Komandos išklausė himnus ir rungtynės tuoj prasidės. Mačas prasidėjo. Aikštėje kol kas vyksta žvalgyba. Lietuva pirma surengė ataką. 4-ą min. vengrai jau grasino mūsiškių vartams. Žaidimas vyksta daugiau aikštės viduryje. 8-ą min. vengrų baudos smūgis nesukėlė pavojaus Sauliaus Klevinsko ginamiems vartams. Tempas aikštėje neaukštas. 10-ą min. Deividui Česnauskiui atšoko kamuolys netoli varžovų vartų, bet smūgis saugui nepavyko. 12-ą min. vengrai po greitos atakos priartėjo prie Lietuvos rinktinės vartų, iš baudos aikštelės smūgiavo Zoltanas Stieberis, bet kamuolį atmušė gynėjai.