Įvarčius žalgiriečiams pelnė Mantas Kuklys (20-ą), baltarusis Jurijus Kendyšas (25-ą), kiprietis Kristis Andreou (39-ą) ir kroatas Andro Švrljuga (64-ą minutėmis).

Kauniečių gretose pasižymėjo Artūras Rimkevičius (60-ą min.).

Kitame turo mače Kauno „Spyris“ namuose priėmė Klaipėdos „Atlantą“ ir gana netikėtai laimėjo prieš svečius rezultatu 1:0 (0:0). Vienintelį ir pergalingą įvartį 84-ą minutę įmušė Tomas Bučma. Kauniečiai nuo 74-os minutės žaidė dešimtyje, kai 74-ą minutę iš aikštės buvo išvytas Ignas Dedura.

„Žalgiris“ 4 - 1 „Stumbras“.

20' Mantas Kuklys [1 - 0]
25' Jurij Kendyš [2 - 0]
39' Kristis Andreou [3 - 0]
60' Artūras Rimkevičius [3 - 1]
64' Andro Švrljuga [4 - 1]

„Žalgiris“: S. Klevinskas, A. Švrljuga, E. Vaitkūnas, G. Freidgeimas, S. Kerla, D. Šemberas (46 min. A. Jankauskas), J. Kendyšas (74 min. P. Janušauskas), M. Kuklys,, L. Pilibaitis, K. Andreou, Elivelto (62 min. S. Nyuiadzis).

„Stumbras“: A. Sikorskis, L. Čerkauskas (74 min. R. Blaževičius), R. Sadauskas, A. Račkus, T. Snapkauskas, V. Armanavičius (53 min. M. Dapkus), M. Eiza, A. Bareikis (55 min. L. Pangonis), M. E. Djabrailovas, N. Mačiulis, A. Rimkevičius.

„Spyris“ 1 - 0 „Atlantas“.

84' Tomas Bučma [1 - 0]

74' Ignas Dedura („Spyris“) - raudona kortelė

„Spyris“: D. Mikelionis, P. Daukša, I. Dedura, K. Gusočenka, D. Šinkūnas (89 min. R. Sikorskis), T. Bučma, J. Morozas, G. Palma, D. Rekišas, L. Sendžikas (71 min. D.S tulga), A. Velička (78 min. M. Miškinis).

„Atlantas“: M. Malinauskas, L. Artimavičius, A. Jokšas, M. Kazlauskas, J. Raziūnas, G. Žukauskas, A. Jurgelevičius (70 min. A. Paniukovas), D. Navikas, S. Rakauskas (64 min. D. Norvilas), S. Urbys, R. Krušnauskas (32 min. L. Baranauskas).

Pamokęs „Stumbrą“ čempionas grįžo į turnyro lentelės viršų

Pirmą kartą šiame „SMScredit.lt A lygoje“ sezone susitikusių „Žalgirio“ ir „Stumbro“ dvikova didelės intrigos nesuteikė. Puikią formą demonstruojantys vilniečiai nepaliko jokių šansų čempionato debiutantams nukeltose 5-o turo rungtynėse. Pergalė sostinės komandą po ilgos pertraukos sugrąžino į turnyro lentelės viršų, o paguodos įvartį įmušęs A. Rimkevičius snaiperių sąraše pakilo į trečią vietą, pasivydamas žalgirietį Elivelto.

Didžiulę persvarą pirmame kėlinyje čempionai pavertė trimis įvarčiais. „Stumbro“ link savo baudos aikštelės atitraukti gynybos bastionai laikėsi mažiau nei pusę kėlinio. Didžiąją dalį laiko kontroliavę kamuolį ir kantriai laukę varžovų klaidų vilniečiai buvo apdovanoti 20-ą minutę, kai po perdavimo iš krašto gynėjai atmušė kamuolį tiesiai M. Kukliui. Saugo smūgis į apatinį vartų kampą buvo idealiai tikslus.

Po penkių minučių pirmą kartą sezone aikštėje pasirodžiusiam „Stumbro“ vartininkui Aleksandrui Sikorskiui darsyk teko išimti kamuolį iš tinklo. Kampinio metu M. Kuklio perdavimą galingu smūgiu galva „uždarė“ J. Kendyšas.

Netrukus progą įmušti turėjo ir svečiai. Po pražangos Nerijus Mačiulis perdavė kamuolį link vartų, kur jį visiškai laisvam Rimvydui Sadauskui galva numetė Audrius Račkus, tačiau jaunasis gynėjas stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

„Žalgirio“ atakų banga tęsėsi. Dvi puikias progas smūgiams turėjo Linas Pilibaitis, tačiau abu kartus nepajėgė tinkamai susistabdyti kamuolio po gerų M. Kuklio perdavimų. Nesugebėjęs įmušti pats, rezultatyviausias praėjusio sezono čempionų futbolininkas pasiuntė kamuolį į vartininko aikštelę 39-ą minutę, kur jį į vartus nukreipė laiku koją kyštelėjęs K. Andreou. Tai buvo pirmas kipriečio įvartis šį sezoną.

Labai arti savo antro įvarčio buvo ir M. Kuklys. Kėlinio pabaigoje saugas labai gražiu, vartininko išvengiančiu smūgiu sudrebino vartų konstrukciją.

Antrame kėlinyje rungtynių scenarijus nesikeitė. M. Kuklys darsyk pataikė į svečių vartų skersinį baudos smūgiu po pražangos prieš A. Švrljugą. Iki pertraukos kroatas, dvikovoje prieš Kauno „Spyrį“ pasižymėjęs dukart, nebuvo labai matomas, tuo tarpu po pertraukos jo ir Georgo Freidgeimo duetas dešiniame krašte svečių gynybai kėlė daug nemalonumų.

60-ą minutę „Stumbras“ sušvelnino rezultatą. Mantvydas Eiza perdavė kamuolį link galinės linijos N. Mačiuliui, kurio perdavimo nepasiekė nei Algis Jankauskas, nei Semiras Kerla. Prieš vartininką atsidūręs A. Rimkevičius savo šansą išnaudojo.

„Žalgirio“ atsako ilgai laukti nereikėjo. Mėnesį dėl traumos praleidęs Serge'as Nyuiadzis po keitimo išbėgo į aikštę ir iškart tiksliu perdavimu surado A. Švrljugą, kuris sukdamasis tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą įsirašė įvartį į savo sąskaitą.

Nors per likusį laiką žaidimas ir toliau vyko praktiškai viena kryptimi, daugiau įvarčių stadione susirinkę žiūrovai nepamatė. Ovacijų susilaukė puikiai į žaidimą įsijungęs ir dar keletą labai pavojingų perdavimų atlikęs S. Nyuiadzis, pavojingai į vartus smūgiavo Egidijus Vaitkūnas, Paulius Janušauskas ir L. Pilibaitis.

„Spyris“ toliau stebina

„SMScredit.lt A lygos“ debiutantai „Spyrio“ futbolininkai ir toliau stebina. Laikinosios sostinės atstovai atidėtame penkto turo mače kurį laiką žaidė mažumoje, tačiau sugebėjo namuose 1:0 (0:0) įveikti į duobę patekusį „Atlantą“. Kauniečiai čempionate iškovojo šeštą pergalę ir dar labiau atitrūko nuo apatinėje turnyro lentelės dalyje esančių ekipų.

Klaipėdiečių strategas Konstantinas Sarsanija šioje akistatoje leido pagrindiniams žaidėjams pailsėti, tad progų pasireikšti sulaukė mažiau rungtyniaujantys ekipos futbolininkai.

Komandos žaidė pakankamai atvirą futbolą ir turėjo neblogų galimybių pelnyti įvarčius. „Spyrio“ saugas Jevgenijus Morozas buvo išbėgęs vienas prieš vartus, tačiau smūgiavo tiesiai į Mindaugą Malinauską.

Netrukus net ir „Atlanto“ vartininkas buvo bejėgis, kai savo techniką baudos aikštelėje parodė Andrius Velička. Veterano ataką nutraukė tik puikiai sužaidęs Lukas Artimavičius, kuris sustabdė smūgiuotą kamuolį šalia vartų linijos. Antroje pirmo kėlinio pusėje stipriai lijo, tad žaidimo tempas gerokai krito.

Po pertraukos aštriau atakavo šeimininkai. Klaipėdiečiams tekdavo malšinti pavojingus gaisrus standartinių padėčių metu, o sykį A. Veličkos smūgį atrėmė M. Malinauskas.

„Atlantas“ galėjo nubausti varžovus už keletą nerealizuotų progų, tačiau Skirmanto Rakausko vienu lietimu smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.
Klaipėdiečiai perėmė iniciatyvą, o prie to prisidėjo į aikštę išleistas Andrejus Paniukovas. Svečių situacija atrodė dar geriau, kai 74-ą minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Ignas Dedura.
Vis dėlto mažumoje žaidę šeimininkai sugebėjo nubausti varžovus už klaidą gynyboje. 83-ią minutę kamuolys baudos aikštelėje palankiai atšoko T. Bučmai, kuris nedelsdamas smūgiavo ir pelnė itin svarbų įvartį.

Dvikovos pabaigoje uostamiesčio ekipa atakavo didelėmis pajėgomis bet nuo itin pavojingų smūgių Deividui Mikelionui komandos gelbėti neteko. Tiek vartininkas, tiek gynėjai patikimai susitvarkė su savo užduotimis bei padėjo „Spyriui“ švęsti pergalę prieš tituluotą varžovą.