Dvylika. Tiek įvarčių per dvejas pastarąsias „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes įmušė „Šiaulius“ 6:1 išvykoje sutraiškęs „Žalgiris“. Prieš tai čempionai per devynis turus kamuolį į varžovų vartus siuntė ne taip sparčiai – įmušė 17 kartų.

Permainos. „Šiaulių“ bendradarbiavimas su klubo generaliniu direktoriumi Antanu Sakavicku truko vos kelis mėnesius. Po to, kai šiauliečiai per 12 rungtynių nelaimėjo nė sykio ir surinko vos tris taškus, su klubo vadovu nuspręsta atsisveikinti. Šiaulius taip pat paliko ir trys legionieriai – ukrainietis Sergejus Semeniukas, gruzinas Tamazi Čargeišvilis ir brazilas Lucasas Moraesas.

Nesulaikomi. Marijampolės „Sūduvą“ 4:1 sumušę „Trakai“ laimėjo dešimtą kartą iš eilės.

Netektis. Rungtynėse su senosios sostinės komanda „Sūduvai“ teko verstis be vieno pagrindinių savo variklių aikštės viduryje Karolio Chveduko – dvikovos išvakarėse mirė šio saugo tėvas.

Superveteranas. Artėjantis 34-as gimtadienis – ne priežastis nustoti mušti įvarčius. „Sūduvos“ kapitonas Tomas Radzinevičius kamuolį į vartus šiame „SMScredit.lt A lygos“ čempionate nukreipė jau 12-ą kartą. Snaiperių sąrašo viršūnėje marijampolietis pavijo Andrejų Paniukovą iš „Atlanto“, kuris rungtynes su „Klaipėdos granitu“ pradėjo ant atsarginių suolo, o pasirodęs aikštėje antrame kėlinyje įmušti nepajėgė.

Nuomonės. „Jei būčiau žiūrovas, man šios rungtynės nebūtų buvusios įdomios. Žaidimas – be progų, kai kam gal reikėtų pasižiūrėti įrašą“, – po rungtynių pajūryje priekaištus futbolo kokybei žėrė „Klaipėdos granito“ treneris Gedeminas Jarmalavičius. Negatyvių frazių vertindamas saviškių žaidimą nevengė ir „Atlanto“ vairininkas Konstantinas Sarsanija. „Revanšas, bet šiandien mes nebuvome stipresni.“

Benefisas. Įvartis ir keturi rezultatyvūs perdavimai. „Žalgirio“ saugo Jakubo Wilko statistika Šiauliuose buvo tokia, apie kokią net ledo ritulio pasaulio čempionato dalyviai dažniausiai gali tik pasvajoti.

Siūlės. Rungtynės su „Šiaulių“ futbolininkais „Žalgirio“ kapitonui Deividui Šemberui netruko nė dešimties minučių. Po nesėkmingo susidūrimo su varžovu teko siūti prakirstą vilniečio lūpą. „Norėtųsi išvengti tokių traumų, nes Deividas – vienas svarbiausių mūsų žaidėjų“, – apmaudo neslėpė čempionų treneris Valdas Dambrauskas.

Išvada. „Jeigu praleidi keturis, reikia įmušti penkis, o tiek įmušti yra sunku. Praleidome per daug, juolab kad jie gindamiesi normaliai tvarkėsi“, – pralaimėjimo „Spyriui“ priežastis nurodė „Stumbro“ puolėjas Artūras Rimkevičius.

Sausra. Utenos „Utenio“ ir Pakruojo „Kruojos“ rungtynės baigėsi be įvarčių. Rezultatas 0:0 „SMScredit.lt A lygoje“ šiemet užfiksuotas pirmą kartą.

Pagaliau. Šalies vicečempionė „Kruoja“ tašką Utenoje iškovojo po penkių nesėkmių iš eilės. Atsilaikyti Pakruojo komandai pavyko nepaisant to, kad šįkart verstis teko be suspenduotų gynėjų Valdo Pocevičiaus, Maksimo Adamenkos ir Etuwe Eboagwu, o pirmo kėlinio pabaigoje iš aikštės buvo pašalintas rezultatyviausias šio sezono „Kruojos“ žaidėjas Tomas Birškys.

Turo rinktinėje – septyni legionieriai

Kroatija, Rumunija, Baltarusija, Lenkija, Rusija, Brazilija. Tai – šalys, turinčios savo atstovų Lietuvos futbolo čempionato dvyliktojo turo ryškiausių asmenybių sąraše.

Deividas Mikelionis (Kauno „Spyris“). Kauno derbyje praleido du „Stumbro“ puolėjo Artūro Rimkevičiaus smūgius, bet rungtynių pradžioje, kai vyko pagrindinė kova dėl iniciatyvos, porą kartų gelbėjo komandą nuo Mohamedo Djabrailovo išpuolių. Utenoje „Utenio“ ir Pakruojo „Kruojos“ vartai antradienį liko „sausi“, bet šių komandų vartininkai turėjo mažiau darbo nei D.Mikelionis sekmadienį.

Andro Švrljuga (Vilniaus „Žalgiris“). Sostinės komanda besąlygiškai šeimininkavo Šiauliuose, beveik nesuteikdama varžovams progų savo aikštės pusėje, todėl dešinysis „Žalgirio“ gynėjas iš Kroatijos rado galimybių pasiautėti varžovų teritorijoje. A.Švrljuga aktyviai dalyvavo atakoje, pasibaigusioje pirmu „Žalgirio“ įvarčiu, vėliau pataikė į virpstą, o antrajame kėlinyje iš didelio noro įmušti prieš „Šiaulių“ vartus nepasidalijo kamuoliu su komandos draugu Elivelto.

Justinas Januševskis („Trakai“). Dar vienas įvarčių fejerverkas, dar vienas vakaras, kai savi vartai buvo patikimai prižiūrimi, dar viena pergalė – įprasta riterių darbo rutina. J. Januševskis savo poste gynybos širdyje spinduliavo ramybę, o vieną įvartį į Marijampolės „Sūduvos“ vartus pasiuntė būtent jis. Tai buvo jau trečias tikslus Lietuvos jaunimo rinktinės gynėjo smūgis šį sezoną.

Horia Crisanas (Pakruojo „Kruoja“). LFF nuobaudų išretintoms vicečempionų gynybos gretoms Utenoje buvo sunku dar ir dėl to, kad daugiau nei kėlinį „Utenis“ turėjo kiekybinę persvarą – raudoną kortelę prieš save pamatė „Kruojos“ saugas Tomas Birškys. Generolu, subūrusiu aplink save komandą sunkiomis aplinkybėmis, tapo vidurio gynėjas iš Rumunijos H. Crisanas. „Kruoja“ atsilaikė ir nutraukė penkių pralaimėjimų seriją.

Edvardas Gaurilovas („Trakai“). Tokio tylaus „Sūduvos“ krašto saugo Valentino Baranovskio „SMScredit.lt A lyga“ seniai nematė. Kairiajame gynybos krašte rungtyniaujantis E.Gaurilovas ne tik suvaldė įprastai vieną aktyviausių Marijampolės komandos žaidėjų, bet ir pats grasino varžovų vartams – po jo smūgio nuo vartų konstrukcijos atšokusį kamuolį įmušė J.Januševskis, o antrajame kėlinyje po pavojingo „Trakų“ gynėjo bandymo kamuolys nušvilpė virš skersinio.

Dmitrijus Rekišas („Spyris“). Čia priėjo D. Rekišas, ir „Spyris“ šventė dar vieną pergalę. 39-ąją rungtynių Kaune minutę „Stumbras“ pirmavo 2:1, bet tada iniciatyvos ėmėsi baltarusis, atlikęs du rezultatyvius perdavimus ir kontroliniu spyriu prieš pat finalinį švilpuką nužudęs varžovų viltį – 4:2. Į turo rinktinę kauniečių vidurio saugas pateko penktą kartą iš eilės, o iš viso šį sezoną – šeštą.

Aleksandras Byčionokas („Trakai“). Dar vienas kamuolys po šio saugo baudos smūgio nusileido varžovų vartuose – A. Byčionokas įmušė pirmą įvartį rungtynėse su „Sūduva“. Kartu su Jurijumi Mamajevu ir Eugenu Zasavitči baltarusis vėl užvaldė riteriams aikštės vidurį bei vedė lygos lyderius dar vienos – jau dešimtos iš eilės – pergalės link. Šįkart „Trakai“ varžovus sumušė 4:1.

Jakubas Wilkas („Žalgiris“). Atsargiai, Wilkas. Įvartis ir keturi rezultatyvūs perdavimai 6:1 Šiauliuose laimėtoje dvikovoje. Ko gero, tas atvejis, kai nieko daugiau pridurti neverta.

Maksimas Maksimovas (Klaipėdos „Atlantas“). Bene vienintelis šviesos spindulys rūškaname uostamiesčio derbyje. „Atlanto“ rusas pats uždirbo 11 metrų baudinį, pats jį įmušė, pats baudos smūgiu paleido į „Klaipėdos granito“ vartų pusę kamuolį, kurio nesuvaldė nei varžovų gynėjai, nei vartininkas Tadas Simaitis. Galutinis rezultatas: M.Maksimovas – 2, „Klaipėdos granitas“ – 1.

Elivelto („Žalgiris“). Pirmajame rungtynių Šiauliuose kėlinyje sužaidus maždaug ketvirtį valandos šis puolėjas kartu su J. Wilku nusprendė, jog atėjo laikas aiškiai parodyti, kas yra kas. Per penkias minutes kamuolys tris kartus atsidūrė „Šiaulių“ vartų tinkle, o Elivelto įsirašė į savo aktyvą du įvarčius bei rezultatyvų perdavimą. „Žalgiris“ laimėjo 6:1, o šios komandos brazilas „SMScredit.lt A lygos“ snaiperių rikiuotėje aplenkė Luką Kochanauską iš „Trakų“ bei pakilo į trečią poziciją.

Artūras Rimkevičius (Kauno „Stumbras“). Tam, kad po traumos sugrįžtų žudikiški instinktai, daug laiko neprireikė. „Stumbro“ puolėjas nepaliko D. Mikelioniui šansų abukart, kai gavo galimybę įmušti. Tikslūs lygos rekordininko skaičiuojant per vieną sezoną surinktus įvarčius smūgiai „Stumbrui“ pergalės neatnešė, bet galima drąsiai teigti – ne A. Rimkevičius dėl pralaimėjimo kaltas.