Priešingai kurtiems planams, lietuviai praleido greitą įvartį, kai 6-os min. pabaigoje galva pasižymėjo Wayne'as Rooney. Tai buvo 47-as anglų puolėjo įvartis 102-ose rungtynėse rinktinės sudėtyje. Beje, W. Rooney po sykį dar pataikė į lietuvių vartų virpstą ir skersinį.

Kai žaidimas kiek išsilygino, antrą įvartį, kaip sakoma, „į rūbinę“ 45-ą min. įmušė Danny Welbeckas. 53-ią min. Raheemo Sterlingo tikslus smūgis palaužė mūsiškių pasipriešinimą (3:0). Anglų fanų džiaugsmui, šios šalies rinktinėje debiutavęs 22-ejų Harry Kane'as, vos po kelių akimirkų praleistų aikštėje (po 78 sek.) 73-ią min. pasiekė savo pirmą įvartį rinktinėje, o mačo - ketvirtą. Įtikinama Anglijos pergalė - 4:0.

E grupės turnyro lentelėje Lietuva su 6 taškais (2 pergalės ir 3 pralaimėjimai) toliau užima ketvirtą vietą, o Anglija (5 pergalės ir tiek pat galimų, 15 taškų) yra vienvaldė grupės lyderė.

FIFA reitinge Lietuvos rinktinė užima 94-ą vietą, Anglija rikiuojasi 17-a.

Tai pirma istorijoje lietuvių akistata su futbolo pradininkais, t.y., pirmas oficialus reprezentacinių Anglijos ir Lietuvos futbolo rinktinių susitikimas.

Būta ir geresnių pavyzdžių

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę mūsų šalies nacionalinė rinktinė grįžo į UEFA ir FIFA šeimą ir pradėjo dalyvauti atrankos į Senojo žemyno ir pasaulio pirmenybes turnyruose.

Nuo 1990 metų Lietuvos rinktinė žaidė ir su pasaulio futbolo elito komandomis. Lietuviai Vilniaus „Žalgirio“ stadione sužaidė lygiosiomis 0:0 su tuomečiais Europos čempionais danais, kai Valdemaras Martinkėnas atrėmė varžovų muštą 11 metrų baudinį (1992 metai), svečiuose Niurnburge po Tomo Ražanausko puikaus įvarčio baigė dvikovą taikiai 1:1 su pasaulio vicečempione Vokietija (2003), o Neapolyje atėmė du svarbius taškus iš pasaulio čempionų italų (1:1, 2006, Tomo Danilevičiaus įvartis).

Sunkiai lietuvius Kaune įveikė Ispanija (1:3, Mariaus Stankevičiaus įvartis, 2011) ir Prancūzija (dukart po 0:1 Paryžiuje ir Kaune, 2009).

Rezultatas:

Anglija 4 - 0 Lietuva

6' Wayne Rooney [1 - 0]
45' Danny Welbeck [2 - 0]
58' Raheem Sterling [3 - 0]
73' Harry Kane [4 - 0]

Anglija: Joe Hartas, Nathanielis Clyne'as, Leightonas Bainesas, Gary Cahillas, Philas Jonesas, Jordanas Hendersonas (71' Rossas Barkley), Raheemas Sterlingas, Michaelas Carrickas, Fabianas Delphas, Danny Welbeckas (77' Theo Walcottas), Wayne'as Rooney (C) (72' Harry Kane'as).

Lietuva: Giedrius Arlauskis, Georgas Freidgeimas, Tadas Kijanskas (C), Tomas Mikuckis (66' Simonas Stankevičius), Marius Žaliūkas, Vytautas Andriuškevičius (83' Vaidas Slavickas), Artūras Žulpa, Saulius Mikoliūnas (88' Donatas Kazlauskas), Karolis Chvedukas, Fiodoras Černychas ir Deividas Matulevičius.

Rungtynių eiga

Europos futbolo čempionato atranka: Anglija - Lietuva
Lietuvos rinktinė pralaimėjo rezultatu 0:4. Pelnytai... Gražu tai, kad po mačo mūsų futbolininkai padėkojo savo aistruolių armijai. Puikus solidarumo pavyzdys! Bravo!
80-ą min. traumą patyrė Vytautas Andriuškevičius. Už pražangą prieš jį R. Sterlingas buvo nubaustas geltona kortele. Mūsiškis aikštę paliko neštuvuose. V. Andriuškevičių pakeitė Vaidas Slavickas. O Anglijos futbolininkai, tiesiog, smaginosi prie Lietuvos rinktinės vartų. 88-ą min. Donatas Kazlauskas pakeitė 71-as rungtynes Lietuvos rinktinėje sužaidusį Saulių Mikoliūną. Lietuvos rinktinės gerbėjai laukė rungtynių pabaigos. Teisėjas 90-ą min. geltoną kortelę parodė D. Kazlauskui, o antrą kėlinį pratęsė tik 3 min.
Anglija ir toliau nemažino apsukų. 65-ą min. iš labai toli aukštai virš vartų smūgiavo D. Matulevičius. 66-ą min. Simonas Stankevičius pakeitė Tomą Mikuckį. 71-ą min. Harry Kane'as debiutavo Anglijos rinktinėje, kai pakeitė W. Rooney. Ir jis tuoj pat, per 78 sek., pasižymėjo. 73-ią min. po R. Sterlingo perdavimo H. Kane'as galva pelnė savo pirmą, o komandos ketvirtą įvartį - 4:0.
Prasidėjo antras kėlinys. Kova užsimezgė aikštės viduryje. 49-ą min. G. Arlauskis pademonstravo puikią reakciją, kai atrėmė Fabiano Delpho smūgį. Rungtynių scenarijus nesikeitė: anglai be paliovos puolė, o lietuviai visomis išgalėmis gynėsi. 58-ą min. D. Welbeckas griuvo mūsų baudos aikštelėje, bet teisėjas baudinio neskyrė. Netrukus Anglija pirmavo jau 3:0. 58-ą min. iš dešinio anglų atakos sparno skersuotą kamuolį iššokęs tarp dviejų gynėjų, iš arti, į vartus nukreipė Raheemas Sterlingas. Po minutės ataka-dvynė, bet šįkart kamuolys praskriejo šalia vartų nieko nelietęs.
38-ą min. pavojingas baudos smūgis į Lietuvos rinktinės vartus. Kamuolį po W. Rooney smūgio sugavo G. Arlauskis. 41-ą min. Marius Žaliūkas už tyčinį žaidimą ranka, laimė, gavo tik geltoną kortelę. Po akimirkos D. Welbeckas smūgiavo virš vartų. 43-ią min. D. Welbecką lietuvių gynėjai baudos aikštelėje sustabdė be pražangos. 45-ą min. - 2:0! D. Welbeckas po perdavimo iš krašto susilenkęs galva smūgiavo į vartus, o kamuolys rikošetu nuo Tado Kijansko įskriejo į vartus. Taip yra vadinamasis įvartis „į rūbinę“! Po 1 kėl. Anglija pirmavo - 2:0.
28-ą min. po lietuvių atakos ir tolimo perdavimo į baudos aikštelę ir Joe Hartas prisilietė prie kamuolio. 29-ą min. Lietuvos rinktinė sukūrė sąlyginai pavojingą situaciją. Lietuvių fanai nustelbė anglus savo „Ant kalno mūrais!“ 32-ą min. Leightonas Bainesas iš arti nepataikė į vartus. Tuoj pat kitoje aikštės pusėje Deividui Matulevičiui nepavyko smūgis iš arti.
19-ą min. skersinis! D. Welbeckas skersavo kamuolį ir po W. Rooney sumanaus smūgio galva Lietuvą išgelbėjo skersinis. Kitoje aikštės pusėje lietuviai pasiuntė kamuolį į anglų baudos aikštelę, bet aikštės šeimininkai lengvai likvidavo pavojų (?). Žaidimas kiek išsilygino. 24-ą min. Anglija surengė nevykusią ataką, o 26-ą min. D. Welbeckas pateko į nuošalę.
Lietuvos futbolininkams net nesisekė pereiti aikštės vidurio. 14-ą min. mūsiškai kiek ilgiau palaikė kamuolį ir net priartėjo prie anglų vartų. Kampinis! Po jo lietuviai apeliavo, kad anglas baudos aikštelėje sužaidė ranka. Malonu, kad Lietuvos rinktinė jautėsi vis drąsiau, o tribūnose skambėjo: Lietuva, Lietuva!
7-os min. pradžioje - 1:0. Danny Welbeckas įsiveržė į Lietuvos rinktinės baudos aikštelę, jo smūgį atrėmė G. Arlauskis, bet kamuolį galva į tinklą nukreipė W. Rooney. Lietuvos ekipos trenerių planas atsiginti 15-20 minučių - žlugo.
Rungtynės prasidėjo. Pirma anglų ataka nebuvo pavojinga. Sužaidus 1 min. lygu - 0:0. Vyko ramus futbolas, kol Karolis Chvedukas prasižengė. Tiesa, varžovai tuo nepasinaudojo. 4-ą min. vienas prieš Giedriaus Arlauskio vartus iššoko Wayne'as Rooney, laimė, kamuolys pataikė į virpstą (0:0). Anglai perėmė iniciatyvą ir nuolat rezgė atakas.
Komandos iš stadiono tunelio išeina į aikštę. Tribūnose pastebimi Lietuvos rinktinės aistruoliai. Nuskambėjo Lietuvos ir Anglijos himnai. Su kamuoliu žaidimą pradės lietuviai.

Statistika:

Kamuolio kontrolė: Anglija 64 proc. - 36 proc Lietuva;
Kampiniai: Anglija 7 - 1 Lietuva;
Pavojingos atakos: Anglija 22 - 7 Lietuva;
Smūgiai: Anglija 17 - 2 Lietuva;
Smūgiai į vartų plotą: Anglija 8 - 0 Lietuva;
Smūgiai šalia vartų: Anglija 9 - 2 Lietuva;
Perdavimai: Anglija 604 - 205 Lietuva;
Tikslūs perdavimai: Anglija 543 - 189 Lietuva;
Nuošalės: Anglija 0 - 1 Lietuva;
Geltonos kortelės: Anglija 1 - 2 Lietuva.

Kitos E grupės rungtynės:

Slovėnija 6 - 0 San Marinas

10' Josip Iličič [1 - 0]
49' Kevin Kampl [2 - 0]
50' Andraž Struna [3 - 0]
52' Milivoje Novakovič [4 - 0]
73' Dejan Lazarevič [5 - 0]
88' Branko Ilič [6 - 0]

Šveicarija 3 - 0 Estija

17' Fabian Schaer [1 - 0]
27' Granit Xhaka [2 - 0]
80' Haris Seferovič [3 - 0]

Turnyro lentelė:

1.Anglija550015:115
2.Slovėnija530210:49
3.Šveicarija530211:39
4.Lietuva52033:116
5.Estija51131:54
6.San Marinas50140:171