„Turime keletą tokių pliusų prieš šias rungtynes. Vienas dalykas, mes anglų mastais esame nykštukai. Anglų žaidėjai, treneriai pasąmonėje galvoja: „mes juos suvalgysime“. Tai yra vienas iš pliusų. Kitas dalykas - anglai šiemet žaidžia pirmas rungtynes. Žaidžiant pirmas rungtynes esame pasiekę ne vieną gerą rezultatą ir su ispanais, ir su italais, ir su vokiečiais. Tad, pasirinkus gerą taktiką ir psichologiškai nusiteikus, turime daug šansų“, - „Žinių radijui“ kalbėjo A. Liubinskas.

Dar vienas privalumas, pasak jo, Lietuvos rinktinei yra tas, kad anglų puolimo grandis stipriai praretėjo po „Liverpool“ ir „Manchester United“ klubų rungtynių.

„Ko gero, iškrito ir Raheemas Sterlingas, ir Danielis Sturridgas, ir Adamas Lallana – lengvo tipo, kūrybingi žaidėjai. Klausimas, kokį žaidimą pasirinks anglai? Ar dabar pasirinks žaidimą su aukštu puolėju, žaidimą antrame aukšte, ar pasirinks kombinacinį žaidimą? Jų komanda dar yra kūrimosi ir paieškų stadijoje. Mūsų šansai dideli, tikrai“, - teigė A. Liubinskas.

- Treneri, kiek žaidimui atsilieps Arvydo Novikovo trauma?

- Pirmas dalykas, aš rinktinėje jį matyčiau kitoje pozicijoje, tačiau yra treneriai, kurie renkasi taip, kaip jiems, o geriau. O tai, kad jo nebuvimas atsilieps – tai yra faktas. Jis vienas geriausių Lietuvos rinktinės žaidėjų.

- Prieš pora savaičių spauda rašė apie Larry Coheną, kuris priėmė Lietuvos pilietybę. Dabar paaiškėja, kad šio futbolininko Anglijoje nebus. Kaip vertinate šią istoriją?

- Tai, kad futbolas gavo daugiau reklamos – tai yra tik į naudą. Niekas nežino, ar jis būtų komandai davęs naudos, bet kad iš šio futbolininko padarėme savotišką šou – yra tikrai gerai.

- Jūs jau užsiminėte, kad Anglijos rinktinė irgi nebus pajėgiausios sudėties. Kaip tai gali atsiliepti rungtynėms?

- Kaip Anglijos rinktinė bebūtų susilpnėjusi, pirmu numeriu žaisti mes negalime. Tuo labiau išvykoje, nes aplinka, žiūrovai, galbūt ir teisėjavimas bus palankesnis anglams. Tad svarbiausias dalykas – drausmingai apsiginti, susiglausti, palikti erdves kraštuose, iš kur neįmanoma pelnyti įvarčių. Reikia anglams palikti aikštės vidurį, o paties žaibiškai, esant galimybei, kontratakuoti. Anglijos klubai praleidžia labai daug įvarčių po žaibiškų kontratakų.

Pastaruoju metu ypač gerai žaidžia LondonoTottenham Hotspurs“ klubo puolėjas Harry Kane‘as. Kaip manot, ar lietuviai jam turėtų skirti papildomą dėmesį?

- Turime šį puolėją atiduoti Britanijos salyne žaidžiančiam Mariui Žaliūkui. Manau, kad tai yra geriausias gynėjas, galintis žaisti „antrame aukšte“.