FC „Barcelona“ pirmame mače Anglijoje laimėjo 2:1,o trečiadienį „Camp Nou“ stadione „Barca“ šventė pergalę 1:0 (1:0) ir žengė į kitą etapą.

Vienintelį įvartį 31 min. kamuolį permetęs per vartininką pelnė Ivanas Rakitičius. Katalonai turėjo dar mažiausiai penkias šimtaprocentes progas, tačiau daugiau taip ir nebepramušė nepriekaištingai žaidusio Joe Harto, kuris iš viso atrėmė net dešimt smūgių. Dar du skriejo į virpstus.

78 min. „Man City“, kuris buvo paskutinis kovą turnyrą dar tęsęs anglų klubas, galėjo atgaivinti intrigą, bet 11 metrų baudinį uždirbęs Sergio Aguero smūgiavo tiesiai į Marcą-Andrę ter Stegeną

„Borussia“, kuri iš Italijos parsivežė vieno įvarčio deficitą (1:2), jo panaikinti savo stadione nesugebėjo: neprilygo „Juventus“ ir antrą kartą – 0:3 (0:2).

Du įvarčius svečiams įmušė Carlosas Tevezas (3 ir 79 min.), vieną 70 min. po to paties argentiniečio perdavimo pridėjo Alvaro Morata.

Rungtynių eiga:

FC „Barcelona“ 1 – 0 „Manchester City“

FC „Barcelona“: Marc-Andre ter Stegen, Gerard Pique, Javier Mascherano, Jordi Alba, Dani Alves, Jeremy Mathieu, Ivan Rakitič, Andres Iniesta, Luis Suarez, Lionel Messi, Neymar.

„Man City“: Joe Hart, Bacary Sagna, Vicent Kompany, Aleksandar Kolarov, Martin Demichelis, James Milner, Samir Nasri, David Silva, Fernandinho, Yaya Toure, Sergio Aguero.

Mačą gerokai aktyviau pradėjo FC „Barcelona“ ir Neymaras 6 min. buvo per plauką nuo pirmo įvarčio: po jo smūgio kamuolys atsitrenkė į vidinę virpsto pusę ir, praskriejęs palei pat vartų liniją, paliko aikštės ribas.

11 min. arti tikslo buvo ir Lionelis Messi, bet jo bandymą atrėmė patikimai sužaidęs Joe Hartas.

18 min. šeimininkų vartininko budrumą šūviu iš toli patikrino Aleksandras Kolarovas.

31 min. po L. Messio perdavimo vienas prieš J. Hartą atsidūręs Ivanas Rakitičius permetė kamuolį per jį ir pakėlė ant kojų visą „Camp Nou“ stadioną – 1:0.

44 min. nepasisekė Luisui Suarezui, kuris, iššokęs vienas prieš varžovų vartų sargą, pataikė į skersinį.

Katalonai tęsė varžovų vartų šturmą ir antrame kėlinyje: J. Hartas per kelias minutes atmušė Andreso Iniesto, Jordi Albos ir L. Messio bandymus.

63 min. iš patogios situacijos į vartus nepavyko pataikyti L. Suarezui.

67 min. puikų šansą turėjo Yaya Toure – po jo šūvio it iš patrankos kamuolys praslydo pro išorinį vartų tinklą.

77 min. iššokęs vienas prieš J. Hartą jo nepergudravo ir Neymaras, o jau po akimirkos už Gerardo Pique pražangą prieš Sergio Aguero buvo skirtas 11 metrų baudinys į „Barcelonos“ vartus – katalonų laimei, M.-A. ter Stegenas atspėjo argentiniečio sumanymą ir neleido svečiams išlyginti rezultato bei atgaivinti intrigos.

Pačioje mačo pabaigoje dar dvi idealias progas vėjais paleido L. Messi ir Neymaras, taip ir neįveikę J. Harto.

„Borussia“ 0 – 3 „Juventus“

„Borussia“: Roman Weidenfeller, Neven Subotič, Mats Hummels, Sokratis Papastathopoulos, Marcel Schmelzer, Sven Bender, Ilkay Gundogan, Marco Reus, Kevin Kampl, Henrich Mchitarjan, Pierre-Emerick Aubameyang.

„Juventus“: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Stephan Lichtsteiner, Patrice Evra, Paul Pogba, Claudio Marchisio, Arturo Vidal, Roberto Pereyra, Alvaro Morata, Carlos Tevez.

Rungtynės Dortmunde prasidėjo be jokios žvalgybos ir jau 3 min. Carlosas Tevezas galingu šūviu iš toli nuginklavo Romaną Weidenfellerį bei išvedė „Juventus“ klubą į priekį – 0:1.

Nors po itin greitai praleisto įvarčio „Borussia“ atrodė kiek sutrikusi, kėlinio viduryje vokiečiai visgi perėmė iniciatyvą. 37 min. Pierre'as-Emerickas Aubameyangas smūgiavo šalia vartų.

50 min. – dar vienas pavojus prie R. Weidenfellerio vartų: po C. Tevezo perdavimo progą pasižymėti turėjo Alvaro Morata, bet jos nerealizavo.

56 min. tas pats A. Morata dar kartą sudrumstė R. Weidenfellerio ramybę, tačiau vokietis tam buvo pasiruošęs.

Visgi trečias kartas nemelavo ir A. Morata 70 min. uždarė C. Tevezo perdavimą – 0:2.

79 min. „Borussios“ triuškinimą užbaigė C. Tevezas, pasinaudojęs puikiu Arturo Vidalio perdavimu – 0:3.

Rungtynės:

FC „Barcelona“ 1 – 0 „Manchester City“ (pirmas mačas – 2:1)
31' [1 – 0] Ivan Rakitič

78' Sergio Aguero („Man City“) nerealizavo 11 m baudinio

Dortmundo „Borussia“ 0 – 3 Turino „Juventus“ (pirmas mačas – 1:2)
3' [0 – 1] Carlos Tevez
70' [0 – 2] Alvaro Morata
79' [0 – 3] Carlos Tevez

Be „Barcelonos“ ir „Juventus“, ketvirtfinalyje dar kausis Madrido „Real“, Miuncheno „Bayern“, PSG, „Porto“, Madrido „Atletico“ ir AS „Monaco“ futbolininkai.

UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio burtai, suskirstysiantys aštuonis pajėgiausius šio sezono Europos futbolo klubus į keturias poras, bus traukiami penktadienį, kovo 20 d.