Sėkmingai pirmąjį atrankos barjerą įveikusi U-19 rinktinė (gimę 1996 metais ir jaunesni žaidėjai) kitų metų pavasarį dalyvaus 2014/15 m. Europos vaikinų čempionato „Elitiniame“ etape, kur susigrums su pažįstamais varžovais iš Rusijos, Švedijos ir Belgijos. Grupės nugalėtojas iškovos teisę dalyvauti čempionato finaliniame turnyre Graikijoje.

„Viskas įmanoma. Mūsų tikslas nesikeičia – norime patekti į finalinį etapą ir tai stengsimės padaryti. Priešininkai mums gerai pažįstami. Tikiuosi, kad tai mūsų futbolininkams pridės pasitikėjimo “, – optimistiškai kalbėjo U-19 rinktinės treneris Vytautas Vaškūnas.

Lietuvos U-17 rinktinei (g. 1999 m.) antrus metus iš eilės burtai lėmė akistatą su Liuksemburgo atstovais. Būtent šioje šalyje, kitų metų spalio 24-29 dienomis, ir vyks atrankose tapo turnyras. Mūsiškiai dėl kelialapio į elitinį etapą susigrums su šeimininkų bei Serbijos ir Austrijos rinktinėms.

Į elitinį etapą pateks dvi geriausios grupės komandos ir penkios geriausios trečias vietas užėmusios ekipos tarp 13 grupių.

„Grupė tikrai konkurencinga. Su austrais jau šiemet teko susitikti kontrolinėse rungtynėse ir įsitikinti, jog tai labai pajėgus varžovas. Taip pat žinome, jog serbai visuomet stiprūs, jie šiemet žais elitiniame etape. Šiais metais U-17 rinktinė žaidė prieš Liuksemburgą ir jai taip pat buvo nelengva“, – burtus vertino U-17 rinktinės vyriausias treneris Rokas Garastas.

2015-2016 metų dėl vietos Europos čempionate kovosianti U-19 (g. 1997 m.) rinktinė žais 7-oje atrankos grupėje su Graikijos, Portugalijos ir Moldovos vaikinais. Atrankos varžybos numatomos kitų metų lapkritį Portugalijoje. Tolyn žengs rinktinės 13 grupių užėmusios pirmas dvi vietas bei viena geriausia trečią vietą užėmusi komanda.

„Burtai nenuliūdino, todėl kad namie žaisiantys portugalai ir taip yra aiškūs grupės favoritai. Todėl šiuo atveju pranašumo neturės graikai ir moldavai, su kuriais sieksime kovoti dėl patekimo į kitą etapą“, – sakė rinktinės treneris Darius Butkus.

2014/15 Europos U-19 vaikinų futbolo čempionato „Elitinis“ etapas
(Rungtynės vyks 2015 m. kovo 26-31 d. Švedijoje)

3 grupė: Rusija, Švedija, Belgija, Lietuva

2015/16 Europos U-17 vaikinų futbolo čempionato atrankos etapas
(Rungtynės vyks 2015 m. spalio 19-24 d. Liuksemburge)

5 grupė: Serbija, Austrija, Liuksemburgas, Lietuva.

2015/16 Europos U-19 vaikinų futbolo čempionato atrankos etapas
(Rungtynės vyks 2015 m. lapkričio 10-15 d. Portugalijoje)

7 grupė: Graikija, Portugalija, Lietuva, Moldova.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!