Įvarčius norvegams pelnė Bentas Sormo 5-ą ir Runaras Espjordas 58-ą minutėmis.

Rungtynių eiga

Grupės favoritai be žvalgybos pradėjo susitikimą ir pelnė ankstyvą įvartį - pasinaudojęs suirute prie lietuvių vartų, kamuolį į vartus netrukdomas nukreipė B. Sormo. Norvegai nemažino apsukų ir aktyviai atakavo susitikimo pradžioje.

Lietuviai pirmą progą susikūrė įpusėjus kėliniui - po atakos dešiniu kraštu kamuolį gavo Donatas Šėgžda, tačiau smūgiavo netiksliai. Netrukus pirmą smūgį į svečių vartus atliko Tomas Dombrauskis. Pirmo kėlinio pabaigoje norvegai vėl suaktyvėjo, tačiau kolektyviai žaidę lietuviai neleido varžovams sukurti progų pasižymėti.

Svečių gynėjai kėlinio pabaigoje patys šiurkščiai suklydo ir leido Skirmantui Rakauskui išbėgti priešais Sondrės Rossbacho vartus, tačiau paskutinę akimirką varžovas spėjo neutralizuoti lietuvį.

Antrą kėlinį lietuviai pradėjo geriau, sukurdami pavojingų epizodų. Danieliaus Romanovskij smūgį S. Rossbachas suspėjo atremti, o po pakelto kampinio šalia norvegų vartų smūgiavo S. Rakauskas. Svečiai mobilizavo savo puolimo pajėgas ir apsupę Edvino Gertmono vartus sugebėjo padvigubinti persvarą. Po puikaus perdavimo R. Espejordas vienu lietimu kamuolį nukreipę į lietuvių vartus.

Vytauto Vaškūno auklėtiniai rungtynių pabaigoje pademonstravo konstruktyvesnį žaidimą atakoje. Edvinas Baniulis tris kartus smūgiavo šalia vartų, o Justo Lasicko smūgį norvegų vartininkas nukreipė virš vartų. Pridėtinio laiko metu E. Gertmonas nuskuodė prie varžovų baudos aikštelės, tačiau du lietuvių pakelti kampiniai nepakeitė rezultato.

Lietuvos U-19 rinktinės sudėtis: Edvinas Gertmonas, Martynas Zaleckis, Laimonas Jurevičius, Karolis Šilkaitis (18 min. Ainas Bareikis), Rimvydas Sadauskas, Domantas Šimkus, Danielis Romanovskis, Dovydas Virkšas (63 min. Justas Lasickas), Tomas Dombrauskis (46 min. Edvinas Baniulis), Skirmantas Rakauskas, Donatas Šėgžda.

Pirmas grupės susitikimas Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione tarp Škotijos ir Suomijos komandų baigėsi lygiosiomis 2:2 (1:0).

Škotai po Paulo McMullano (33 min.) ir Liamo Hendersono (61 min. iš 11 metrų baudinio) įvarčių pirmavo 2:0, tačiau Fredrikas Lassas (76 min.) sušvelnino rezultatą, o Saku Savolainenas (90+1 min.) įmušė išlyginamąjį įvartį.

Ketvirtadienį (spalio 9 d.) lietuviai žais su Škotija.

Lietuva (U19) 0 - 2 Norvegija (U19)

5' Bent Sormo [0 - 1]
58' Runar Espejord [0 - 2]

Škotija (U19) 2 - 2 Suomija (U19)

33' Paul McMullan [1 - 0]
61' Liam Henderson [2 - 0] (iš 11 metrų baudinio)
76' Fredrik Lassas [2 - 1]
90+1' Saku Savolainen [2 - 2]

13-os atrankos grupės turnyro lentelė:

1.Norvegija11002:03
2.Suomija10102:21
3.Škotija10102:21
4.Lietuva10010:20

Pasak Lietuvos futbolo federacijos, visi grupės turnyro varžovai lietuvius pranoksta Europos šalių U-19 rinktinių reitinge. Norvegai (15-a vieta) yra aiškūs favoritai, nedaug atsilieka Škotija (21), žemiau žengia Suomija (32), o Lietuva yra reitingo autsaiderė (36).

2016 metų U-19 futbolo čempionato atrankoje dalyvaus 52 rinktinės, suskirstytos į 13 atrankos grupių. Į elito etapą pateks dvi stipriausios kiekvienos grupės komandos ir absoliučiai geriausia trečią vietą atrankoje užėmusi rinktinė.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)