O pergalę rezultatu 2:0 (1:0) šventė „Sūduva“. Įvarčius nugalėtojams, kuriems tai buvo dešimtas laimėjimas šiame šalies čempionate, pelnė Arminas Vaskela tolimu smūgiu kaire koja 40-ą ir Mindaugas Grigaravičius po individualaus reido 58-ą min. Beje, Marijampolės ekipos atakų lyderis Tomas Radzinevičius 68-ą minutę berealizavo 11 metrų baudinio, kurį uždirbo Karolis Chvedukas.

Marijampoliečiai po pergalės su 33 taškais įsitvirtino trečioje turnyro lentelės vietoje, o „Banga“ (23 tšk.) liko septinta.

Trakai“ namuose 2:1 (1:0) laimėjo prieš „Klaipėdos granitą“ ir, surinkę 36 taškus, užima antrą vietą. Klaipėdiečiai liko aštunti (22 tšk.). Abu įvarčius trakiškiams pelnė Jurijus Mamajevas 21-ą ir 72-ą minutėmis. Ypač gražus buvo jo antras smūgis. Santykį 62-ą minutę buvo išlyginęs Olegas Dmitrenka.

„Sūduva“ 2 - 0 „Banga“

40' Arminas Vaskela [1 - 0]
58' Mindaugas Grigaravičius [2 - 0]

68' Tomas Radzinevičius („Sūduva“) - nerealizavo 11 metrų baudinio

„Sūduva“: D. Bartkus, M. Činikas, M. Kovačevičius (46 min. G. Russo), M. Ugge, V. Bagdanavičius, T. Snapauskas, M .Grigaravičius (88 min. V. Baranovskis), K. Chvedukas (85 min. M. Kdouh), M. Šoblinskas, A. Vaskela, T. Radzinevičius.

„Banga“: S. Aršijevas, D. Arlauskis, M. Bitinas
(58 min. A. Staponka), K. Urbaitis, A. Jepifanovas, A. Butkus, A. Dolženka (59 min. A. Ruskichas), Z. Karkusovas, E. Grigaitis (77 min. E. Drąsutis), S. Ševčiukas, A. Calagovas.

„Trakai“ 2 - 1 „Klaipėdos granitas“.

21' Jurij Mamajev [1 - 0]
62' Oleg Dmitrenko [1 - 1]
72' Jurij Mamajev [2 - 1]

„Trakai“: T. Kauneckas, B. Amašukelis (71 min. A. Lipskis), J. Januševskis, L. Klimavičius, D. Zachaževskis, J. Kendyšas, P. Krasnovskis (46 min. V. Lukša), J. Mamajevas, D. Miceika, D. Koubas (81 min. N. Astrauskas), T. Labukas

„Klaipėdos granitas“: E. Kurskis, R. Borusas, D. Šiškinas, O. Tarasenka, O. Dmytrenka, T. Čargeišvilis, D. Galkevičius, V. Grigaitis (76 min. B. Ignatjevas), A. Jurgelevičius (46 min. G. Adžijevas), E. Veliulis, M. Zizelevas.

10Dainava1910184:1083

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Tomas Radzinevičius („Sūduva“), NikoTokičius („Šiauliai“) ir
Ričardas Beniušis („Kruoja“) – po 9 įvarčius.

„Sūduva“ įsitvirtino lyderių trejete

Trečią pergalę iš eilės iškovojusi „Sūduva" pasinaudojo Pakruojo „Kruojos“ nesėkme ir įsitvirtinto A lygos lyderių trejetuke. Suvalkijos komanda paskutinėse rungtynėse prieš vasaros pertrauką savo aikštėje rezultatu 2:0 (1:0) įveikė Gargždų „Bangą“. Traumų kamuojamas ir formą praradęs vakarų Lietuvos klubas per paskutinius penkis turus iškovojo vos tašką.

Be Maksimo Chablovo, Aleksandro Ruskicho ir Aurelijaus Staponkos rungtynes pradėję svečiai savo ketinimus nepralaimėti pademonstravo išstatydama masyvią gynybos liniją, kurią pramušti suvalkiečiams sekėsi nelengvai.

Pirmą progą „Sūduvai“ sukurti padėjo patys svečiai. 12-ą minutę paslydo Sergijus Ševčiukas, leisdamas vienam prieš vartus kairėje baudos aikštelės pusėje iššokti Arminui Vaskelai. Marijampolietis nusprendė ataką baigti stipriu smūgiu ir į vartus nepataikė, susilaukdamas netoliese be priežiūros palikto Tomo Radzinevičiaus priekaištų.

„Banga“ įsidrąsino kėlinio viduryje ir vis dažniau ėmė ieškoti priekyje žaidusio Aslanbeko Cagalovo, tačiau puolėją Marijampolės komandos gynyba prižiūrėjo labai akylai ir aukšti perdavimai futbolininko nepasiekė.

21-ą minutę „Sūduva“ buvo labai arti įvarčio, kai labai gražiai varžovą palei galinę liniją suklaidino T. Radzinevičius. Jo perdavimą smūgiu į varžovą užbaigė Karolis Chvedukas, o pakartotinį Mindaugo Grigaravičiaus šūvį pažeme sugavo Soslanbekas Aršijevas.

Evaldas Grigaitis neišnaudojo puikios savo susikurtos progos 27-ą minutę. Saugas labai lengvai suklaidino Maximiliano Uggę, įsiveržė į baudos aikštelę, bet, pavedus technikai, smūgiavo labai netaikliai.
Kėlinio pabaigoje nemažai rūpesčių „Sūduvos" gynybai kėlęs S. Ševčiukas baudos aštriu perdavimu surado E. Grigaitį, kuris, gražiu judesiu palikęs gynėją už nugaros, liko vienas prieš vartus, tačiau smūgiuoti saugui neleido paskutiniu momentu suskubęs Tomas Snapkauskas.

Atsakomos atakos metu į „Bangos" vartus krito įvartis. Savo aikštės pusėje suteikę daug laisvės kamuolį turėjusiam A. Vaskelai svečiai buvo nubausti. Saugas priartėjo prie baudos aikštelės ir taikliu tolimu smūgiu į apatinį kampą nuginklavo S. Aršijevą - 1:0.

Treneris Darius Gvildys neliko patenkintas savo komandos žaidimu pirmajame kėlinyje, todėl iškart po pertraukos į aikštę metė Giorgio Russo. Taktiniai perstatymai apčiuopiamos naudos neatnešė. Kieta kova vyko daugiausiai aikštės viduryje, futbolininkams ne kartą pagalbą turėjo suteikti medikai.

Po pražangos 58-ą minutę „Banga“ trumpam liko mažumoje, traumą patyrus Artiomui Dolženkai, ir šiuo pranašumu aikštės šeimininkai iškart pasinaudojo. K. Chvedukas puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė M. Grigaravičių ir šis savo šansą išnaudojo, padvigubindamas persvarą.

„Bangos" treneriai ėmėsi gelbėti rungtynes, aikštėje pasirodė A. Staponka ir A. Ruskichas, tačiau iniciatyva ir toliau priklausė Marijampolės ekipai. 67-ą minutę po dar vienos žaibiškos „Sūduvos“ atakos vienas prieš vartus iššoko K. Chvedukas. Jį baudos aikštelėje pažeisdamas taisykles nugriovė Zaurbekas Karkusovas. T. Radzinevičius galėjo tapti rezultatyviausiu lygos futbolininkui, bet jo smūgį nuo 11 metrų žymos atrėmė puikią reakciją pademonstravęs S. Aršijevas.

Atsitraukusi į gynyba ir rengdama greitas atakas „Sūduva“ darbo savo vartininkui Džiugui Bartkui jokio darbo nesuteikė. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje S. Aršijevas turėjo gelbėti komandą po dar vieno A. Vaskelos reido ir smūgio iš aštraus kampo 83-ią minutę. Dar keli marijampoliečių išpuoliai baigėsi užfiksuotomis nuošalėmis bei T. Radzinevičiaus smūgiu į vartininką.

„Trakai“ pertrauką pasitinka iškovoję šeštą pergalę iš eilės

„Trakų“ ekipos saugas Jurijus Mamajevas atliko dublį ir padėjo savo komandai iškovoti dešimtą pergalę čempionate. Po šios pergalės Edgaro Jankausko auklėtiniai atsilikimą iki Vilniaus „Žalgirio“ sumažino iki 6 taškų.

Pirma rungtynių pusė neišsiskyrė pavojingais momentais tiek prie šeimininkų, tiek prie svečių vartų. Visgi, viena šiurkšti klaipėdiečių klaida kainavo jiems įvartį. Visiškai laisvas 21-ą minutę baudos aikštelėje atsidūręs ir kamuolio sulaukęs Jurijus Mamajevas savo šansu pasinaudojo ir tiksliu smūgiu išvedė „Trakų“ futbolininkus į priekį.

Įmušę įvartį Senosios sostinės „riteriai“ leido „Klaipėdos granitui“ ilgiau kontroliuoti kamuolį, bet demonstruodami patikimą gynybą neleido varžovams ilgą laiką sukurti aštrių epizodų prie savų vartų.
Tik pačioje pirmo kėlinio pabaigoje Roberto Poškaus auklėtiniai suaktyvėjo, bet gerai sužaista kelių minučių atkarpa apčiuopiamo rezultato neatnešė.

Po pertraukos „Trakai“ tai pat užtikrintai saugojo savo gynybinius įtvirtinimus, bet 62-ą minutę standartinės padėties kilus sumaiščiai kamuolys atšoko prie Olego Dmytrenkos, kuris stipriu smūgiu nepaliko jokių vilčių Tadui Kauneckui.

Gana nykiai po pirmo įmušto įvarčio rungtyniavę „Trakų“ futbolininkai, patyrę šaltą dušą nepasimetė ir siekė atstatyti turėtą persvarą.

Po dviejų iš eilės kampinių Dmitrijus Koubas ir Tadas Labukas galva smūgiavo į vartus, bet puolėjų bandymai buvo nesėkmingi. Visgi, 72-ą minutę šeimininkai vėl privertė aistruolius pašokti iš savo vietų. J. Mamajevas, sulaukęs kamuolio aikštės viduryje, atliko puikų reidą link varžovų vartų ir nuostabiu smūgiu iš 20 metrų antrą sykį privertė kapituliuoti Eduardą Kurskį.

Po kelių minučių kairiuoju kraštu prasiveržęs Vytautas Lukša atliko perdavimą Dariui Miceikai, kurio smūgį atrėmė „Klaipėdos granito" vartininkas.

Per likusį rungtynių laiką „Trakų“ vartams rimčiau pagrasino tik pirmojo klaipėdiečių įvarčio autorius O. Dmytrenka, tačiau jo iš toli smūgiuotą kamuolį sugavo patikimai sužaidęs T. Kauneckas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)