„Man atrodo, kad gavome patį stipriausią iš galimų varžovų, tačiau mūsų tikslai yra aiškūs, - po burtų ceremonijos „Dinamo“ oficialiam tinklalapiui sakė komandos vyriausiasis treneris Zoranas Mamičius. - Neturime daug laiko, reikia pasirengti geriausiai, kaip tik galime, ir žengti tolyn.“

Nauji pavadinimai neprigijo

Zagrebo „Dinamo“ klubas įkurtas 1945-ų birželio 9 dieną, kai po Antro pasaulinio karo buvo išformuoti trys Zagrebo klubai - HAŠK, „Gradanski“ ir „Concordia“. 1946-ais „Dinamo“ debiutavo Jugoslavijos pirmame divizione ir iš karto tapo vicečempionu. Jau kitais metais kroatai iškovojo Jugoslavijos čempionų titulą. Iki Jugoslavijos subyrėjimo „Dinamo“ dar 3 kartus tapo čempionu ir 7 kartus iškovojo šalies taurę.

Kroatijai tapus nepriklausoma valstybe, prasidėjo politiniai sprendimai redaguojant klubo pavadinimą. 1991-ų birželį klubas buvo pervadintas į „HAŠK Gradanski“, o 1993-ių vasarį - į „Croatia“. Vis dėlto tokios permainos neturėjo pasisekimo ir 2000-ais Zagrebo ekipa susigrąžino „Dinamo“ pavadinimą.

Sporto srityje klubui jokios permainos nepakenkė. „Dinamo“ jau 16 kartų tapo Kroatijos čempione, 12 kartų - šalies taurės ir 5 kartus - Supertaurės laimėtoja.

Zagrebo ekipos istorijoje pėdsaką paliko daug garsių futbolininkų. „Dinamo“ rungtyniavo Zvonimiras Bobanas, Davoras Šukeras, Robertas Prosinečki, Luka Modričius, Dario Šimičius, Vedranas Čorluka, Mario Mandžukičius ir daugelis kitų Kroatijos futbolo žvaigždžių.

Zagrebo ekipoje jėgas išbandė ir vienas lietuvis. 1999-2000 metais pajėgiausiame Kroatijos klube rungtyniavo puolėjas Gražvydas Mikulėnas.

„Dinamo“ yra nuolatinis Europos taurių turnyrų dalyvis. Dar 1967 metais Zagrebo ekipa iškovojo UEFA Tarpmiestinę mugių taurę, kurios atitikmuo dabar yra Europos lyga.

Europos lygoje - 1 taškas

Praėjusį sezoną „Dinamo“ dalyvavo Čempionų lygos atrankos turnyre, bet į grupių etapą nepateko. Atrankos antrame etape kroatai sutriuškino Liuksemburgo „Fola Esch“ (5:0 ir 1:0), o trečiame nepaliko vilčių Tiraspolio „Sheriff“ ekipai iš Moldovos (1:0 ir 3:0). Atkrintamame etape „Dinamo“ vis dėlto turėjo pripažinti Vienos „Austria“ ekipos pranašumą (0:2 namie ir 3:2 išvykoje).

Po šios nesėkmės Zagrebo ekipa persikėlė į Europos lygos grupių etapą, tačiau jo B grupėje liko paskutinė. Kroatai 1:2 ir namie, ir išvykoje pralaimėjo Odesos „Černomorec“ klubui (Ukraina), 1:2 namie ir 0:3 išvykoje - Razgrado „Ludogorec“ komandai (Bulgarija) ir 0:2 pralaimėjo išvykoje bei namie sužaidė lygiosiomis 0:0 su Eindhoveno PSV futbolininkais (Olandija).

2006-ais „Dinamo“ jau lankėsi Lietuvoje. Tuomet kroatai per Čempionų lygos atrankos rungtynes susitiko su Panevėžio „Ekranu“. Pirmas rungtynes Aukštaitijoje „Dinamo“ laimėjo 4:1, o Zagrebe - 5:2.

2013-2014 metų Kroatijos čempionate „Dinamo“ per 36 rungtynes iškovojo 26 pergales, 4 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 4 pralaimėjimus. Nuo čempionais tapusių Zagrebo futbolininkų antrą vietą užėmusi „Rijeka“ atsiliko 11 taškų.

Rezultatyviausiu 2013-2014 metų Kroatijos čempionato žaidėju tapo „Dinamo“ puolėjas Duje Čopas - 22 įvarčiai. 3-4 vietas sezono snaiperių sąraše pasidalijo Zagrebo ekipos legionierius iš Alžyro El Arabi Hilalas Soudani (16 įvarčių).

Kroatijos čempionų ekipoje praėjusį sezoną rungtyniavo ir du puikiai futbolo pasaulyje žinomi žaidėjai - 36-erių metų gynėjas Josipas Šimuničius ir 34-erių metų saugas Jerko Leko.

Zagrebo „Dinamo“ sudėtis:

Vartininkai:

Antonijo Ježina (1989-06-05; Kroatija)
Kristijanas Jajalo (1993-03-04; Kroatija)
Marko Mikuličius (1994-01-30; Kroatija)

Gynėjai:

Josipas Šimuničius (1978-02-18; Kroatija/Australija)
Jozo Šimunovičius (1994-08-04; Kroatija)
Ivo Danielis Pereira Mendonca Pinto (1990-01-07; Portugalija)
Lee Addy (1990-07-07; Gana)
Josipas Pivaričius (1989-01-30; Kroatija)
Rubenas Lima (1989-10-03; Portugalija)
Jeremy Taravelas (1987-04-17; Prancūzija)

Saugai:

Arijanas Ademi (1991-05-29; Kroatija)
Domagojus Antoličius (1990-06-30; Kroatija)
Domagojus Pavičičius (1994-03-09; Kroatija)
Saidas Husejinovičius (1988-05-13; Bosnija ir Hercegovina)
Zvonko Pamičius (1991-02-04; Kroatija)
Jerko Leko (1980-04-09; Kroatija)
Alen Halilovičius (1996-06-18; Kroatija)
Marcelo Brozovičius (1992-11-16; Kroatija)
Goncalo Jose Goncalvesas Santosas (1986-11-15; Portugalija)

Puolėjai:

El Arabi Hilalas Soudani (1987-11-25; Alžyras)
Junioras Fernandesas (1988-10-04; Čilė/Brazilija)
Robertas Muričius (1996-03-12; Kroatija)
Franas Brodičius (1997-01-08; Kroatija)
Ante Rukavina (1986-06-18; Kroatija)
Duje Čopas (1990-02-01; Kroatija)

Vyriausiasis treneris: Zoranas Mamičius