Pirmo rato dvikova Panevėžyje baigėsi be įvarčių 0:0.

Po devintos pergalės čempionate jau keturiolika rungtynių nepralaimintys vilniečiai surinko 32 taškus ir aštuoniais taškais lenkia antroje vietoje esantį šalies vicečempioną Klaipėdos „Atlantą“. Panevėžiečiai su 19 taškų kol kas tik septinti.

Kitose rungtynėse šeštą sezono pergalę iškovojo ir į ketvirtą vietą dešimties komandų turnyre pakilo Gargždų „Banga“, kuri nutraukė savo penkių iš eilės nelaimėtų susitikimų seriją.

Bangos“ futbolininkai trečiadienį svečiuose 1:0 (0:0) įveikė trečioje pozicijoje likusią Pakruojo „Kruoją“. Pergalingą įvartį antrame kėlinyje įmušė Aurelijus Staponka (77 min.).

Vilniaus „Žalgiris“ 1 - 0 Panevėžio „Ekranas“.

63' Vaidotas Šilėnas [1 - 0]

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, G. Freidgeimas, A. Jankauskas, A. Jedigarijanas (60 min. R. Radavičius), A. Švrljuga, D. Šemberas (60 min. Andrezinho), V. Šilėnas, J. Wilkas, A. Žulpa, L. Pilibaitis (68 min. P. Janušauskas), A. Velička.

„Ekranas“: K. Timofejevas, E. Girdvainis, Dž. Petrauskas, A. Šušnjaras, S. Urbys (77 min. E. Tamulevičius), D. Norvilas, Do. Petrauskas (81 min. L. Baranauskas), Elivelto, T. Salamanavičius (67 min. R. Stanulevičius), U. Umehas, L. Kochanauskas.

Pakruojo „Kruoja“ 0 - 1 Gargždų „Banga“.

77' Aurelijus Staponka [0 - 1]

„Kruoja“: A. Vaičiulis, M. Ploskonosas, A. Skroblas, V. Pocevičius, D. Strockis, J. Thome, N. Mačiulis (86 min. T. Birškys), T. Eliošius (80 min. D. Jankauskas), R. Vėževičius (78 min. T. Bobbas), A. Bagočius, R. Beniušis.

„Banga“: S. Aršijevas, A. Stiožka (79 min. Z. Karkusovas), A. Epifanovas, A. Verbetchis, D. Arlauskis, A. Butkus, E. Grigaitis, A. Ruskichas, S. Ševčiukas (82 min. A. Calagovas), A. Marcinkevičius, A. Staponka.

10.Dainava1300131:730

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas - 8 įvarčiai - Ričardas Beniušis („Kruoja“).

Iš Vilniaus „Ekranas“ grįžo tuščiomis

„Žalgirio“ futbolininkai antrame rate įveikė „Ekrano“ gynybinius įtvirtinimus, tuo pačiu savo bastioną paversdami neįveikiama tvirtove, geru puolimu galintys pasigirti panevėžiečiai antrame mače iš eilės čempionams nepelnė įvarčio.

Rungtynių pradžioje kamuolio kontrolė priklausė Mareko Zubo auklėtiniams, tačiau svečiai savoje aikštės pusėje neužsidarė ir kartas nuo karto regzdavo atakas.

Po pakelto kampinio Linas Pilibaitis netaikliai smūgiavo galva, o po kelių akimirkų kilo „gaisras“ prie „Žalgirio“ vartų, kai žalgiriečio išmuštas kamuolys pataikė į komandos draugą, bet laiku suskubęs gynėjas sugebėjo kamuolį išmušti į kampinį.

Kėlinio viduryje „Ekranas“ taip pat gynyboje neužsidarė ir keletą kartų pagrasino Armanto Vitkausko ginamiems vartams. Vartų sargas sugavo kamuolį, kai efektingai per save smūgiavo Elivelto, o po kelių minučių ir išgelbėjo savo komandą nuo Dovydo Norvilo baudos smūgio.
Svečių komandos žaidėjo smūgiuotas kamuolys kliudė gyvatvorėje stovėjusį vilnietį, pakeitė trajektoriją ir skriejo į vartų plotą, bet džiaugtis panevėžiečiams neleido puikus vartininko žaidimas.

Pirmai rungtynių pusei artėjant pabaigos link „Žalgiris“ labai užtikrintai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Nuo praleisto įvarčio komandą gelbėjo tik puikus Kornelijaus Timofejevo žaidimas, kai vartininkas atrėmė Jakubo Wilko bei Vaidoto Šilėno smūgius.

Prasidėjus antram kėliniui vilniečiai žaidė kur kas aktyviau, tačiau atlaikę šturmą panevėžiečiai išlygino žaidimą. Deja, susižeidusius Deividą Šemberą bei Artaką Jedigarijaną „Žalgirio“ strategas M. Zubas privalėjo pakeisti, tačiau tokie nemalonūs epizodai šeimininkų iš vėžių neišmušė.

63-ią minutę po puikaus J. Wilko aukšto perdavimo į baudos aikštelę V. Šilėnas laimėjo oro dvikovą prieš varžovą ir tiksliu smūgiu galva išvedė savo komandą į priekį. Pirmą kartą šio sezono pirmenybėse aikštėje pasirodęs futbolininkas savo šansą išnaudojo su kaupu.

„Ekranas“ metė visas savo pajėgas į priekį ir turėjo puikią progą išlyginti rezultatą. Uchenna Umehas atliko gerą perdavimą Lukui Kochanauskui, tačiau jo smūgį atrėmė puikiai šį sezoną savo vartus ginantis A. Vitkauskas.

Po šio pavojaus signalo, „Žalgiris“ susitelkė gynyboje ir iki pat rungtynių pabaigos neleido varžovams sukurti nieko pavojingo. Savo ruožtu, vilniečiai kelis kartus pavojingai kontratakavo, tačiau arba K. Timofejevas, arba paskutinę akimirką suskubęs gynėjas neleido vilniečiams padvigubinti rezultato.

„Banga“ iškovojo svarbią pergalę

Pirmos savo atakos metu „Banga“ galėjo išsiveržti į priekį. Sergejaus Ševčiuko perdavimą vienu lietimu „uždarė“ Evaldas Grigaitis, tačiau puikią reakciją pademonstravęs Arturas Vaičiulis kamuolį atrėmė, pakartotinis A. Staponkos bandymas įmušti buvo per silpnas.

Keletą kartų netaikliais smūgiais pabandžiusi savo laimę iš toli, „Kruoja“ privalėjo atidaryti įvarčių sąskaitą 17-ą minutę. Po puikaus Roberto Vėževičiaus reido dešiniu kraštu ir perdavimo į baudos aikštelę Ričardas Beniušis kamuolio nepasiekė, tačiau prie savęs sutraukė du varžovų gynėjus. Be priežiūros paliktam Aivarui Bagočiui tereikėjo pataikyti į tolimą vartų kampą, tačiau saugas kažkokiu būdu įsigudrino netaikliai pasiųsti kamuolį šalia virpsto.

„Banga“ atsakė galėjusi būti pavojingu išpuoliu po dviejų minučių. Nepavykus įžaisti baudos smūgio, svečiai pratęsė savo ataką dešiniu sparnu ir po Artiomo Stiožkos aukšto perdavimo laisvam link vartų išnirusiam A. Staponkai pasiekti kamuolį pritrūko kelių centimetrų.
Apsikeitusios progomis, komandos šiek tiek apsiramino, kova daugiausiai vyko aikštės viduryje. Futbolininkai nevengė pažeisti taisyklių, todėl rungtynių arbitrui ne kartą teko išsitraukti geltoną kortelę.

30-ą minutę neleistinai suklydo Andrius Butkus. Saugas prarado kamuolį aikštės viduryje, leisdamas „Kruojai“ surengti kontrataką. Žaidėjo laimei, nieko pavojingo aikštės šeimininkams sukurti nepavyko, tolimą R. Vėževičiaus smūgį nesunkiai sugavo Soslanbekas Aršijevas.

Po kontakto baudos aikštelėje nugriuvus Nerijui Mačiuliui, stadione susirinkę žiūrovai ėmė reikalauti 11 metrų baudinio, tačiau teisėjas pražangos neįžvelgė.

Prieš pertrauką pavojingai iš toli smūgiavo Tautvydas Eliošius ir N. Mačiulis. Pirmojo smūgį S. Aršijevas sugavo, antrojo šūvis „Bangos“ vartininkui sukėlė didesnių problemų, tačiau prieš save atmuštą kamuolį toliau nuo vartų išsmūgiavo prie jo suskubę svečių gynėjai.
Kone pusę antro kėlinio abi komandos demonstravo kietą vyrišką futbolą, kamuolys nuolat priartėdavo tai prie vienų, tai prie kitų vartų, bet aštrių momentų sukurta buvo labai mažai. 58-ą minutę po Youbou Thome’o aukšto perdavimo link tolimo virpsto A. Bagočius pavojingai galva smūgiavo netaikliai.

69-ą minutę už galvos griebėsi „Bangos“ komanda. Sulaukęs tolimo perdavimo kairėje pusėje, A. Stiožka prasiveržė pro du gynėjus, atsidūrė vienas prieš A. Vaičiulį, bet stipriu smūgiu sudrebino vartų skersinį.

Tai ką nepavyko atlikti gargždiškių gynėjui, padarė komandos kapitonas. Po Aleksandro Ruskicho perdavimo iš kairės A. Staponka išvedė „Bangą“ į priekį taikliu smūgiu į vartų kampą 77-ą minutę. Puolėjas smūgiavo labai nepatogiai vartininkui – kamuolys prieš jį atšoko nuo žemės.

Po praleisto įvarčio „Kruoja“ į aikštę metė naujas pajėgas, tačiau, praėjus keturioms minutėms, arčiausiai išlyginamojo įvarčio buvo rezultatyviausias čempionato futbolininkas Ričardas Beniušis. Po N. Mačiulio perdavimo puolėjas smūgiu galva pasiuntė kamuolį į skersinį.

Iškovoti komandai tašką galėjo ir po keitimo aikštėje pasirodęs Trayonas Bobbas. Pakėlus kampinį, kamuolys atšoko legionieriui iš Gajanos, tačiau jo stiprų smūgį 86-ą minutę akrobatiniu šuoliu į kampinį nukreipė fantastišką reakciją pademonstravęs S. Aršijevas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)