Tašką iškovojęs „Atletico“ klubas tapo Ispanijos čempionu surinkęs 90 taškų. 87 taškus savo sąskaitoje turinti „Barcelona“ liko antra.

Komandos šiame sezone iki tol buvo susitikusios net 5 kartus: „Super taurę“ laimėjo „Barcelona“ (0:0 ir 1:1), UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalyje triumfavo „Atletico“ (1:0 ir 1:1), o nacionaliniame čempionate komandos sužaidė nulinėmis lygiosiomis.

Rungtynių eiga:

14-ą minutę Diego Costai prireikė medikų pagalbos, o po dviejų minučių treneris jau turėjo pakeisti rezultatyviausią komandos žaidėją. Aikštėje jis vietą užleido Adrianui. Netrukus Diego Simeonei teko keisti dar vieną traumą patyrusį futbolininką - Ardą Turaną pakeitė Raulis Garcia.

Žaidimą kontroliavusi „Barcelona“ komanda pirmoji įmušė įvartį 33-ią minutę. Tai padarė Alexis Sanchesas, atlikęs neįtikėtinai sudėtingą smūgį iš labai aštraus kampo.

Kėlinio pabaigoje svečiai iš Madrido prispaudė šeimininkus prie jų vartų, tačiau susikurtų progų paversti įvarčiu nesugebėjo. Prieš pertrauką katalonai priekyje - 1:0.

Vos tik prasidėjus antrajam kėliniui „Atletico“ perėmė inicatyvą, kuri po keturių minučių virto išlyginamuoju įvarčiu. Jį smūgiu galva pelnė Diego Godinas.

64-ą minutę Lioneliui Messi pavyko nuginkluoti „Atletico“ vartininką Thibaut Courtois, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvartis nebuvo įskaitytas.

Nervingose rungtynėse daugiau niekam pasižymėti nepavyko, o finalinis teisėjo švilpukas paskelbė „Atletico“ ekipos triumfą.

Trečią vietą užėmė Madrido „Real“ futbolininkai, kurie savų žiūrovų akivaizdoje 3:1 nugalėjo „Espanyol“ komandą.

Nors „karališkasis“ klubas surinko tiek pat taškų, kiek ir „Barcelona“, tokį išsidėstymą turnyro lentelėje lėmė tai, kad tarpusavio mačuose abu kartus stipresni buvo katalonai.

„Real“ 3 - 1 „Espanyol“
64' [1 - 0] Gareth Bale
85' [2 - 0] Alvaro Morata
90' [2 - 1] Pizzi
90+2' [3 - 1] Alvaro Morata

„Barcelona“ 1 - 1 „Atletico“
33' [1 - 0] Alexis Sanchez
49' [1 - 1] Diego Godin

„Valencia“ 2 - 1 „Celta Vigo“
5' [0 - 1] Inigo Lopez
41' [1 - 1] Sofiane Feghouli
56' [2 - 1] Pablo Piatti