Aštuntą pergalę čempionate įsirašęs Vilniaus klubas persvarą prieš Klaipėdos ekipą padidino iki šešių taškų.

Pergalingą įvartį 17-ą min. pelnė legionierius iš Lenkijos Jakubas Wilkas.

Pirmoji pavojingesnė proga kilo prie svečių vartų, techniškai su kamuoliu susitvarkęs Rokas Krušnauskas smūgiavo į artimąjį vartų kampą, tačiau puikiai į smūgį sureagavo vartininkas Armantas Vitkauskas ir išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

Po kelių minučių, standartinės padėties metu, fortūna šyptelėjo klaipėdiečiams – Jakubas Wilkas atliko perdavimą į baudos aikštelę, Kristis Andreou smūgiavo galva, bet kamuolys atsimušė į virpstą ir atšokęs nuo žalgiriečio kojų paliko aikštės ribas.

Gana nelauktai, 17-ąją rungtynių minutę, „Atlanto“ kapitono Andriaus Jokšo bandymas išmušti kamuolį toliau nuo savų vartų virto tragedija – po labai nesėkmingai atmušto kamuolio, pirmasis prie jo suskubo J. Wilkas ir tiksliu smūgiu pažeme nepaliko jokių vilčių vartų sargui Mantui Galdikui.

Įmušę įvartį žalgiriečiai atidavė iniciatyvą „Atlanto“ futbolininkams, tačiau klaipėdiečiai kurį laiką nieko pavojingo nesukūrė. Progos pasižymėti šeimininkai sulaukė tik kėlinio pabaigoje, tačiau Ovidijus Verbickas atsidūręs dėkingoje padėtyje smūgiavo virš vartų. Pirmasis kėlinys iš tiesų nepasižymėjo progų gausa.

Antrojo kėlinio pradžioje ekipoms taip pat nepavyko sukurti kažko įsimintino prie varžovų vartų, futbolininkai labai įnirtingai kovojo dėl kiekvieno kamuolio, kartais nevengdami ir kietai pažeisti taisykles.

Kėlinio viduryje rezultatą padvigubinti galėjo „Žalgirio“ saugas Linas Pilibaitis, tačiau žaidėjas dėkinga situacija nepasinaudojo ir į kamuolį nepataikė.

Po šio epizodo klaipėdiečiai sužaidė neblogą atkarpą, svečiai tik po puikių gynėjų veiksmų sugebėjo neleisti drumsti ramybės A. Vitkauskui.

Už greitos atakos nutraukimą 79-ąją dvikovos minutę žalgirietis Artūras Žulpa gavo antrąją geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės.

„Žalgirio“ futbolininkai beveik visą laiką gynėsi labai užtikrintai, tačiau paskutinių atakų metu kildavo didelis pavojus baudos aikštelėje, tačiau tiek labai patikimai žaidusio A. Vitkausko, tiek kitų komandos draugų pastangomis vilniečiams pavyko atsilaikyti ir išsivežti sunkią pergalę iš Klaipėdos.

Pirmojo rato rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namuose sutriuškino Klaipėdos „Atlantą“ net 4:0.

Klaipėdos „Atlantas“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:1 (0:1)

„Atlantas“: M. Galdikas, K. Gnedojus (86 min. G. Žukauskas), A. Jokšas, M. Kazlauskas, E. Žarskis, A. Bartkus, G. Kruša (65 min. D. Kazlauskas), O. Verbickas, D. Virkšas (56 min. M. Papšys), T. Eliošius, R. Krušnauskas.

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, A. Jankauskas, G. Freidgeimas, D. Šemberas (70 min. A. Jedigarijanas), A. Švrljuga, R. Radavičius, L. Pilibaitis, J. Wilkas (81 min. E. Zagurskas), A. Žulpa, K. Andreou (75 min. A. Velička), S. Nyuiadzi.

Įvarčiai: J. Wilkas (17).

Geltonos kortelės: E. Žarskis (55), A. Jokšas (55), T. Eliošius (73), K. Gnedojus (85) ; A. Jankauskas (30), A. Žulpa (57,77), K. Andreou (61), A. Velička (93).

Raudonos kortelės: A. Žulpa (77).