Nuo mačo pradžios svečiai užgulė „Ekrano“ vartus. 5-ą minutę po oro dvikovos baudos aikštelėje kamuolys nukrito laisvam Krisčiui Andreou, tačiau legionieriui taikliai smūgiuoti nepavyko.

Panevėžio komanda visą savo dėmesį skyrė gynybai. Net puolime žaidęs Lukas Kochanauskas dažnai nusileisdavo netoli savo baudos aikštelės ir padėdavo griauti „Žalgirio“ atakas, todėl reti aikštės šeimininkų bandymai kontratakuoti dažniausiai baigdavosi dar aikštės viduryje.

17-ą minutę „Ekrano“ puolėjas po standartinės situacijos atliko pirmąjį komandos smūgį į vartus, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Lietuvos čempionams pralaužti aplink baudos aikštelę susibūrusios kone visos varžovų komandos nesisekė nei perdavimais iš kraštų, nei tolimais smūgiais. Galva kamuolį į vartus nukreipti pabandė Linas Pilibaitis, Jakubas Wilkas, po kampinio savo šanso neišnaudojo ir Georgas Freidgeimas, dusyk iš toli smūgiavo Eidvinas Zagurskas, tačiau didelių nemalonumų Kornelijui Timofejevui jie nesukėlė.

Pati pavojingiausia proga kilo pirmojo kėlinio pabaigoje panevėžiečiams nugriovus Deividą Šemberą baudos aikštelės prieigose tiesiai prieš vartus, bet J. Wilko baudos smūgis praskriejo visai šalia vartų.

Dar vienu nepaprastai pavojingu baudos smūgiu 48-ą minutę pasižymėti galėjo Artakas Jedigarijanas, tačiau legionieriui iš Armėnijos iki įvarčio pritrūko kelių centimetrų – kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto.

Po trijų minučių visi stadione susirinkę „Ekrano“ gerbėjai tikėjosi 11 m. baudinio po to, kai baudos aikštelėje šiek tiek prilaikytas D. Šembero griuvo Edvinas Girdvainis. Teisėjas taisyklių pažeidimo šioje situacijoje neįžiūrėjo.

Kėlinio viduryje svečiai atliko tris keitimus, tačiau į žaidimą įsilieję futbolininkai „Žalgirio“ puolimo nepagerino. Tuo tarpu aikštėje pasirodęs Elivelto 74-ą minutę turėjo idealią progą išvesti į priekį „Ekraną“. Uchennai Umeh laimėjus oro dvikovą baudos aikštelėje, kamuolys atiteko brazilui. Legionieriaus smūgis sukantis aplink save sudrebino vartų skersinį. Kamuoliui grįžus į aikštę, pakartotiniu smūgiu U.Umeh į tolimą vartų kampą nepataikė.

Laikui senkant, „Žalgiris“ ėmė skubėti, tačiau nuolatiniai ir pasikartojantys perdavimai iš kraštų buvo lengvas grobis tiek K. Timofejevui, tiek be klaidų žaidusiems gynėjams.

85-ą minutę savo meistriškumą pademonstravo J.Wilkas. Lenkas po perdavimo iš dešiniojo flango labai techniškai vienu lietimu smūgiavo į vartus, neleisdamas šokinėjančiam kamuoliui nusileisti ant žemės, bet į tolimą kampą nepataikė.

Per likusį laiką čempionato lyderiai vartams negrasino, tuo tarpu per arbitro pridėtą laiką „Ekranas“ surengė žaibišką kontrataką, kurioje Edgaras Baranauskas netaikliai smūgiavo iš toli.

„Atlantas“ nutraukė trijų nelaimėtų rungtynių seriją

Praėjusio sezono vicečempionas Klaipėdos „Atlantas“ atsigavo po patirto sutriuškinimo Vilniuje ir padovanojo antrą pergalę savo gerbėjams. po „Atlanto“ kojomis krito jau ketvirtą pralaimėjimą patyrusi Marijampolės „Sūduva“. „Atlantas“ iškovojo pergalę rezultatu 1:0 (1:0). Suvalkijos atstovai jau trečiąjį sykį varžovams nusileido minimalia persvara. Identišku rezultatu 0:1 „Sūduva“ pralaimėjo tiek „Atlantui“, tiek „Bangai“, tiek debiutantams „Trakams“.

Jau 3-ią rungtynių minutę, pirmą kartą šiame sezone, savo meistriškumą pademonstravo „Atlanto“ vartininkas Mindaugas Malinauskas, sugavęs kamuolį po atlikto baudos smūgio.

Po kelių minučių kamuolį į „Sūduvos“ vartus pasiuntė „Atlanto“ puolėjas Evaldas Razulis, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės, kurią užfiksavo rungtynių teisėjas. Nesnaudė ir kitas „Atlanto“ žaidėjas – Donatas Kazlauskas. Po „Sūduvos“ gynėjų klaidos jaunasis šeimininkų futbolininkas atliko tikslų smūgį į vartų plotą, tačiau marijampoliečių vartininkas Džiugas Bartkus sužaidė patikimai.

Kiek vėliau keli kampiniai prie „Sūduvos“ vartų nieko apčiuopiamo neatnešė, savo ruožtu, marijampoliečiai neturėjo jokių realių galimybių kiek rimčiau pagrasinti M. Malinausko ginamiems vartams.

Truputį kokybiškiau žaidę šeimininkai išsiveržė į priekį 25-ą rungtynių minutę, kai kairiuoju atakos kraštu prasiveržęs rusas Jurijus Kirilovas atliko tikslų perdavimą aktyviai žaidusiam D. Petrauskui, o pastarasis krisdamas tiksliai smūgiavo į vartus. „Sūduvos“ vartininkas D. Bartkus tik akimis palydėjo kamuolį skriejantį vartų link.

Po praleisto įvarčio „Sūduva“ buvo kuriam laikui perėmusi iniciatyvą, jų išpuoliai tapo vis labiau aštresni. Vilmanto Bagdanavičiaus smūgiuotą kamuolį sugavo M. Malinauskas, o Mindaugo Grigaravičiaus smūgį blokavo „Atlanto“ kapitonas Andrius Jokšas.

Gana blankiai šiame mače atrodęs „Sūduvos“ lyderis Tomas Radzinevičius apie save priminė 55-ąją rungtynių minutę. Puolėjo maždaug iš 18-kos metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto.

Antrojo kėlinio viduryje iniciatyvą savo rankose turėjo „Atlantas“. 57-ą minutę J. Kirilovas smūgiavo galva, bet į vartus nepataikė, o 65-ą minutę „Sūduvos“ komandą išgelbėjo D. Bartkus. Vartų sargas puikiai atrėmė Tado Eliošiaus smūgiuotą kamuolį.

Marijampoliečių strategas Darius Gvildys atliko tris keitimus, tačiau aikštėje pasirodę žaidėjai pernelyg nežibėjo. Nors artėjant rungtynėms į pabaigą „Sūduva“ kėlė keletą kampinių, bet „Atlanto“ gynybos linija visuose epizoduose sužaisdavo ypač patikimai.

„Sūduvos“ vartų apgultis rungtynių atomazgoje atrodė tarsi miražas, puiki „Atlanto“ gynyba neutralizuodavo visas svečių atakas. Blankiai atrodę „Sūduvos“ puolėjai turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą.

Panevėžio „Ekranas“ 0 - 0 Vilniaus „Žalgiris“

Klaipėdos „Atlantas“ 1 - 0 Marijampolės „Sūduva“
25' [1 - 0] Donatas Kazlauskas