„Bangai“ ir „Ekranui“ tai buvo antrosios lygiosios A lygos turnyre. Panevėžiečiai užima penktą poziciją.

„Banga“ 0 - 0 „Ekranas“

„Banga“: Š. Jurevičius, D. Arlauskis, K. Urbaitis (71 min. A. Juchno), A. Epifanovas, A. Butkus, E. Grigaitis (82 min. M. Kura), M. Chablovas, A. Stiožka, A. Ruskichas (86 min. A. Marcinkevičius), Z. Karkusovas, A. Cagalovas.

„Ekranas“: K. Timofejevas, M. Dūda, R. Stanulevičius (68 min. E. Baranauskas), T. Dapkus (46 min. L. Kochanauskas), D. Petrauskas, T. Salamanavičius, A. Meškinis, Elivelto (77 min. D. Norvilas), U. Umehas, R. Pilotas, E. Girdvainis.

Kitose antradienio rungtynėse jėgas išmėgino Vilniaus „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Atlantas“. Vilniečiai sutriuškino svečius iš uostamiesčio rezultatu 4:0 (3:0). „Žalgiriui“ pirmus du įvarčius pelnė lenkas Jakubas Wilkas 9-ą minutę ir Linas Pilibaitis 26-ą minutę (iš 11 metrų baudinio). 40-ą minutę po Kipro futbolo mokyklos atstovo Krisčio Andreou smūgio kamuolį į savo vartus nukreipė klaipėdietis Tadas Eliošius, o antro kėlinio pradžioje K. Andreou galva pasiekė ketvirtą įvartį.

„Žalgiris“ 4 - 0 „Atlantas“.

9' Jakub Wilk [1 - 0]
26' Linas Pilibaitis [2 - 0] (iš 11 metrų baudinio)
40' Kristis Andreou [3 - 0]
52' Kristis Andreou [4 - 0]

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, G. Freidgeimas, L. Pilibaitis (80 min. P. Janušauskas), R. Radavičius, A. Švrljuga, J. Wilkas (57 min. R. Leliūga), A. Žulpa, Andrezinho (61 min. E. Zagurskas), D. Šemberas, S. Nyuiadzi, K. Andreou.

„Atlantas“: M. Galdikas, A. Jokšas, E. Žarskis, M. Kazlauskas, T. Eliošius, O. Verbickas (56 min. D. Navikas), K. Gnedojus, G. Žukauskas, E. Razulis (74 min. R. Krušnauskas), K. Laukžemis (54 min. J. Kirilovas), D. Kazlauskas.

10.Alytaus „Dainava“30030:13-130

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai - po 3 įvarčius - Evaldas Razulis („Atlantas“), Serge'as Sistofe'as Nyuiadzis, Linas Pilibaitis, Jakubas Wilkas ir Kristis Andreou (visi „Žalgiris“).

Lyderių mūšyje – „Žalgirio“ dominavimas

„Žalgiris“ atsitiesė po netikėtų lygiųjų su „Trakais“ ir nušlavė „Atlantą“. Praėjusio sezono vicečempionai „Atlanto“ futbolininkai pergalės skonio nepatyrė jau trečiame mače iš eilės.

Rungtynių pradžioje nei viena komanda nebuvo akivaizdžiai perėmusi iniciatyvos į savo rankas. Visgi, kiek netikėtai jau pirma proga prie svečių vartų pasibaigė įvarčiu. 9-ą minutę J. Wilkas atidarė savo komandos įvarčių sąskaitą šiame mače. Lenkui tikslų perdavimą atliko Serge'as Nyuiadzis.

Po praleisto įvarčio „Atlantas“ nepalūžo ir bandė išlyginti rezultatą, tačiau šeimininkų gynybos linija žaidė ypač patikimai. Svečiai kėlė kelis kampinius, tačiau nuo jų „Žalgiris“ apsigynė be didesnių problemų.

24-ą minutę neleistinai savo baudos aikštelėje sužaidė „Atlanto“ vartininkas Mantas Galdikas. Vartų sargui buvo parodyta geltona kortelė, o skirtą 11 metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo šį sezoną „Žalgirio“ klubą papildęs L. Pilibaitis. Nors M. Galdikas ir atspėjo kamuolio skriejimo kryptį, tačiau smūgis buvo neatremiamas.

Po kelių minučių sekė gana pavojingas svečių išpuolis. Karolis Laukžemis dėkingoje situacijoje kiek per toli atsileido kamuolį ir pirmas prie jo suskubęs Andro Švrljuga pavojų neutralizavo. Ši ataka turbūt ir buvo bene vienintelis pavojingesnis „Atlanto“ blykstelėjimas pirmame kėlinyje.

Pirmam kėliniui artėjant į pabaigą pavojingą smūgį atliko J. Wilkas, o 40-ą minutę trečiąjį įvartį pelnė legionierius iš Kipro Kristis Andreou. Nors puolėjo smūgis nebuvo visai sėkmingas, tačiau kamuolys atsimušęs į „Atlanto“ žaidėją Tadą Eliošių įskriejo į vartus.

Jau antro kėlinio pradžioje visas „Atlanto“ dar turėtas viltis nubraukė tikslus to paties K. Andreou smūgis. Dublį atlikusiam legionieriui tikslų perdavimą atliko S. Nyuiadzi.

Iš karto po ketvirto įvarčio „Atlanto“ puolėjas Evaldas Razulis sulaukė savo šanso, tačiau jo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas.

Nors svečių vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija bandė pagyvinti komandos žaidimą, į aikštę išleisdamas tiek komandoje debiutavusį rusą Jurijų Kirilovą, tiek Donatą Naviką, tačiau keitimai jokių apčiuopiamų dividendų neatnešė. Šeimininkai ir toliau užtikrintai kontroliavo žaidimą.

Gana aktyviai į žaidimą įsiliejo po keitimo pasirodęs Elvinas Zagurskas, tačiau jo pastangos nebuvo vainikuotos įvarčiu. Dėkingų progų turėjo ir kiti žaidėjai, bet jų realizuoti nepavyko.

Rungtynių pabaigoje „Žalgiris“ atidavė iniciatyvą svečiams, kurie jokių įsimintinų progų nesukūrė. Teisėjo Gedimino Mažeikos švilpukas konstatavo labai užtikrintą „Žalgirio“ pergalę rezultatu 4:0.

„Banga“ vėl išsaugojo „sausus“ vartus

Rungtynes energingiau pradėjo aikštės šeimininkai ir pirmi sukūrė galimybę įvarčiui, tačiau 4-ą minutę į baudos aikštelę įsiveržęs Aslanbekas Cagalovas į vartus nepataikė.

Po trijų minučių visa „Ekrano“ komanda kėlė rankas į viršų reikalaudama 11 metrų baudinio po to, kai Ryčio Piloto perdavimą pažeme į baudos aikštelę krisdamas nutraukė gynėjas, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Labai aktyviai žaidusiam A. Cagalovui pritrūko keliolikos centimetrų iki pirmo įvarčio. Puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę, sulaukė Karolio Urbaičio perdavimo, bet stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš skersinio 12-ą minutę.

Netrukus Elivelto perėmė kamuolį neatidžiai sužaidus „Bangos“ gynėjams ir galėjo išbėgti vienas prieš vartus, tačiau jo reidą pražanga baudos aikštelės prieigose nutraukė Davydas Arlauskis. Pavojingą Roko Stanulevičiaus baudos smūgį atrėmė kamuolį sugavęs Šarūnas Jurevičius.

„Bangos“ vartininkas pademonstravo puikią reakciją 21-ą minutę. Žaibiškai iš gynybos į puolimą perėję svečiai perdavimu į dešinį kraštą surado Tomą Dapkų. Šis gražiai suklaidino vieną gynėją ir pabandė nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą, tačiau fantastiškai sužaidęs Š. Jurevičius šuoliu išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

31-ą minutę Tomas Salamanavičius savo aikštės pusėje perėmė kamuolį ir atliko aštrų perdavimą nuošalės išvengusiam Elivelto, tačiau brazilą aplenkė laiku vartus palikęs Š. Jurevičius.

Kėlinio pabaigoje „Banga“ sukūrė dvi pavojingas progas. 40-ą minutę po baudos perdavimo D. Arlauskis numetė kamuolį visiškai laisvam Aleksejui Epifanovui. Šio futbolininko smūgį galva ne be vargo tik iš antro karto sugavo K. Timofejevas. Dar po trijų minučių Aleksandro Ruskicho perdavimą iš kairės pavojingu smūgiu šalia vartų užbaigė K. Urbaitis.

Po pertraukos aikštės šeimininkų aistruoliai paleido dūmų užtaisus ir dėl prasto matomumo aikštėje privertę rungtynių arbitrą trumpam sustabdyti rungtynes. Tuo tarpu abi komandos gynyboje žaidė be klaidų, o vartams daugiausiai grasino tolimais smūgiais.

Įsiminė labai techniškas akrobatiškas Elivelto smūgis per save į vartų plotą, susilaukęs gausių stadione susirinkusių žiūrovų aplodismentų.

67-ą minutę „Banga“ privalėjo išsiveržti į priekį. Įžaidus kampinį, po A. Ruskicho aukšto perdavimo link tolimo virpsto visiškai laisvas K. Urbaitis vietoje smūgio galva kažkodėl pasirinko perdavimą D. Arlauskiui, bet gynėjas prie kamuolio nespėjo.

Aikštelėje po keitimo pasirodęs Artūras Juchno neišnaudojo puikios galimybės įmušti įvartį. A. Ruskichas vienas prieš vartus išvestas gargždiškis uždelsė smūgiuoti ir po kojomis kritęs Edvinas Girdvainis blokavo varžovo smūgį.

Abi komandos į aikštę metė naujas pajėgas nuo atsarginių suolo, tačiau rungtynių eigos tai nepakeitė.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (67)