Šiame renginyje ekraniečius pasiekė džiugios žinios: ketvirtadienį buvo panaikintas Lietuvos futbolo federacija draudimas registruoti naujokus, tad sekmadienį su „Kruoja“ mėlynai raudoni susikaus pajėgiausios sudėties, o naująjį sezoną klubas pasitinka pasipildęs peržiūrose sėkmingai pasirodžiusiais Luku Kochanausku, Tomu Dapkumi, Džiugu Petrausku, Dominyku Donėla ir brazilu Elivelto.

Iš Gargždų „Bangos“ žiemą grįžo išnuomoti jaunimo rinktinės nariai Tomas Salamanavičius ir Martynas Dūda. Prie komandos prisijungė ir būrys talentingų futbolininkų iš Panevėžio.

Šventėje futbolininkai ir sirgaliai pasitikrino savo žinias apie futbolą bei „Ekraną“. Čia sėkmė lydėjo Edgarą Baranauską, kuris tiksliausiai atsakinėjo į viktorinos klausimus. Renginyje debiutavo ir didelių ovacijų sulaukę dar niekur nerodyti FKE TV komandos sukurti trys trumpametražiai filmukai apie „Pirmąją Armadą“ ir „Ekraną“.

Sekmadienį tikisi pergalės

Ekipos naujokas Lukas Kochanauskas nestokojo geros nuotaikos - paaiškėjo, kad jis be jokių kliūčių nuo sezono pradžios galės atstovauti Panevėžio „Ekranui“.

„Atstovaujant „Kruojai“, praėjusiais metais pirmąsias rungtynes žaidėme su „Ekranu“ futbolo akademijos stadione, žiūrovai užpildė visas tribūnas. Manau, būtų smagu pakartoti pernykštį rezultatą, tada „Ekranas“ laimėjo 6:2“, – kalbėjo L. Kochanauskas.

Tiek L. Kochanauskas, tiek kitas naujokas Tomas Dapkus jėgas išbandė stalo futbolo turnyre, kur pralaimėjo ketvirtfinalyje. Gerą žaidimą žaidimą demonstravęs T. Dapkus teigė, kad žaisti išmoko besipraktikuodamas su draugais, laikui bėgant įgijo neblogus įgūdžius.

„Kalbant apie sekmadienį, nuotaikos yra kovingos, tikimės pergalės, aš visada esu pozityvus. Aš noriu, kad mes laimėtume. Jaudulio niekada nejaučiu, jo neturiu, esu pozityviai nusiteikęs“, – kalbėjo T. Dapkus.

Širdis Panevėžyje

Komandos naujoku galima vadinti ir trenerį Leonardo Iparraguirre: fizinio rengimo specialistas į klubą grįžo po pusantrų metų pertraukos.

„Grįžti į „Ekraną“ yra labai geras jausmas. Kai išvykau į Braziliją namo 2012-ųjų vasarą, žinojau, kad mano širdis yra čia, Panevėžyje. Ne kartą kalbėjau su klubo prezidentu Aušriu Labinu apie grįžimą atgal. Pernai įvyko nemažai permainų komandoje, keitėsi treneriai, taigi, atsirado galimybė man grįžti į „Ekraną“ ir aš ja pasinaudojau.

Esu labai laimingas. Komanda yra pasikeitusi, ji labai jauna. Noriu su šia ekipa ir toliau kurti „Ekrano“ istoriją. Ją sudaro tokie futbolininkai, kaip Marius Stankevičius, Mantas Savėnas, Aurimas Kučys, Egidijus Varnas, Dainius Gleveckas bei kiti. Jie atsiskleidė „Ekrane“, o dabar mes turime naują, perspektyvią kartą. 

Mes ilgai laukėme sezono pradžios. Prasideda naujas čempionatas, tai labai svarbus momentas. Žaidėme nemažai draugiškų rungtynių, atsakingai ruošėmės A lygai. Šiemet varžysis stiprūs klubai, kurių gretose aibė gerai žinomų žaidėjų, bus nelengva. Bet mūsų žaidėjai tą supranta, daugeliui tai bus žingsnis į suaugusių futbolą, tai didelis iššūkis bei pokytis. Tikiu, viskas bus gerai“, – ketvirtadienį kalbėjo „Ekrano“ fizinio rengimo treneris Leo.

Kapitono statusas suteikia daugiau atsakomybės

Komandos kapitonu žaidėjai išrinkto bene daugiausiai patirties aikštėje turintį 29-erių Donatą Petrauską. Ši naujiena pačiam žaidėjui nebuvo didelė staigmena.

„Jaučiau iš ekipos draugų, kad gali mane išrinkti. Be to, esu vyriausias žaidėjas, taigi, tai buvo nuspėjama. Taip, yra didesnė atsakomybė. Kaip žinome, komanda yra jauna. Aš stengsiuosi savo patirtį perteikti jauniesiems žaidėjams. Tikiuosi, kad vaikinai stengsis dėl žiūrovų, dėl komandos, dėl Panevėžio miesto ir viskas bus gerai.

Be abejo, laukiame čempionato pradžios. Pernai taip pat su „Kruoja“ žaidėme vienas pirmųjų rungtynių. Stebėjome jų draugišką susitikimą. Manau, mūsų vyrai sukovos“, – teigė D. Petrauskas.

A lygos starte „Ekranas“ sekmadienį 12 valandą Futbolo akademijos stadione susitiks su Pakruojo „Kruojos“ komanda.