Bucus ant vinies kabinantis 36-erių metų A. Skerla nuo šiol dirbs Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komandos vyriausiojo trenerio Mareko Zubo asistentu.

Vilniečių strategas dar praėjusio sezono pradžioje pasitelkė į pagalbą patyrusį futbolininką, deleguodamas jam žaidžiančiojo trenerio pareigas.

„Žinia apie A. Skerlos karjeros pabaigą komandai nebuvo netikėta. Kai Andrius 2012-aisiais sugrįžo į Vilnių žinojome, jog jis jau svarsto apie tai. Po praėjusio labai įtempto sezono leidome jam pailsėti bei ramiai susidėlioti savo ateities planus.

Galutinį sprendimą priėmęs A. Skerla nutarė šiemet atsisveikinti su profesionalaus žaidėjo karjera. Jo manymu, dabar yra pats tinkamiausias laikas tai padaryti.

Labai norėjome tokį žmogų toliau matyti „Žalgiryje“. Džiugu, jog greitai ir lengvai radome abipusį sprendimą dėl tolimesnio bendradarbiavimo“, – teigia VMFD „Žalgiris“ sporto direktorius Mindaugas Nikoličius.

A. Skerlos sėkminga karjera truko net 17 metų. Daugiausia rungtynių Lietuvos nacionalinėje rinktinėje sužaidęs futbolininkas pirmuosius profesionalius žingsnius žengė būtent „Žalgiryje“, 1996-aisiais.

Tuomet jauno vaikino talentą greitai pastebėjo garsusis Olandos klubas Eindhoveno PSV. 1997-aisiais pradėjęs legionieriaus karjerą A. Skerla padėjo PSV komandai tapti 1999 m. Olandijos stipriausios lygos „Eredivisie“ čempionu.

Lietuvis 2000 metais iš Olandijos persikėlė į Škotiją ir ten 5 sezonus atstovavo Danfermlino „Athletic“ ekipai. Per šį laikotarpį gynėjas sužaidė 169 rungtynes bei pelnė 2 įvarčius.

2005 m. futbolininko karjera pasuko į Rusijos Tomsko „Tom“ vienuolikę. Joje ilgai neužsibuvęs žaidėjas 2007-aisiais trumpam sugrįžo į Lietuvą ir gynė Vilniaus „Vėtros“ komandos garbę. Po gimtinėje praleistų metų A.Skerla pakėlė sparnus į Lenkijos Kelcų „Korona“ klubą, kuriame taip pat praleido vieną sezoną.

2008 m. futbolininkas perėjo į kitą Lenkijos klubą – Balstogės „Jagiellonia“. Čia tapęs vienu svarbiausių komandos pergalių kalviu bei sirgalių numylėtiniu, A. Skerla įsitvirtino ilgesniam laikui, praturtino savo trofėjų kolekciją iškovodamas Lenkijos futbolo taurę ir Supertaurę.

Po klajonių užsienyje patyręs žaidėjas nusprendė karjerą baigti ten, kur ją ir pradėjo. 2012 m. sezone A. Skerla po šešiolikos metų pertraukos apsivilko žaliai baltus marškinėlius, kurie vienam geriausių Lietuvos futbolininkų atnešė dar daugiau titulų.

Per dvejus paskutiniuosius karjeros sezonus „Žalgiryje“ A. Skerla dukart laimėjo Lietuvos futbolo federacijos taurę, taip pat į viršų kėlė Supertaurės trofėjų bei džiaugėsi svarbiausiu laimėjimu – Lietuvos čempionų taure, kurią savo rankose laikė pirmą kartą.

„Andrius visuomet buvo tikras komandos emocinis lyderis. Tai tikras profesionalas, turintis labai didelį autoritetą. Apie jį galima atsiliepti tik geriausiais žodžiais. Labai jam dėkojame už indėlį į pergales, dalyvavimą draugijos veikloje. Norisi tokius žmones matyti futbole.

Esame laimingi, jog Andrius pasiryžo išbandyti save naujame vaidmenyje. Nuo šiol jis tampa pilnateisiu trenerių štabo nariu. Komandos vyriausiasis treneris Marekas Zubas yra labai patenkintas, jog galės dirbti kartu jau kitame lygmenyje“, – apie permainas ekipoje pasakojo „Žalgirio“ sporto direktorius M. Nikoličius.