Pačioje pradžioje - raudona kortelė

Lietuvos U-21 rinktinėje šiose rungtynėse debiutavo vartininkas Edvinas Gertmonas ir saugas Deimantas Petravičius, antrą kartą starto sudėtyje rungtyniavo Edgaras Žarskis, D. Gunevičius ir Gerardas Žukauskas. Saugas D. Petravičius ir puolėjas Simonas Stankevičius žaidė antrą dieną iš eilės - pirmadienį jie debiutavo nacionalinėje rinktinėje.

Dvikova mūsiškiams prasidėjo itin nesėkmingai. Jau trečią minutę po pražangos aikštės viduryje teisėjas iš Makedonijos parodė raudoną kortelę D. Gunevičiui. Nepaisant to, pirmoje kėlinio pusėje moldavai nesukūrė pavojingų progų prie mūsiškių vartų.

Lietuvių atakos buvo retesnės, bet aštresnės. 18 min. Donatas Kazlauskas iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo virš vartų. 24 min. po Ovidijaus Verbicko baudos smūgio į vartus leidęsis kamuolys sukėlė sunkumų varžovų vartininkui.

Įmušė kėlinio pabaigoje ir pradžioje

Pirmi pavojaus varpai prie Lietuvos vartų nuskambėjo 36 min., kuomet E. Gertmonui pavyko atmušti pavojingą perdavimą, o pakartotinis smūgis buvo netikslus. Tačiau jau po minutės greitoje atakoje Igoris Dima pabėgo nuo gynėjų ir smūgiavo stipriai bei tiksliai.

Nesėkminga mūsiškiams buvo ir antro kėlinio pradžia. Sužaidus aštuonias minutes po perdavimo iš krašto iš arti kamuolį į vartus nukreipė Nicolae Milinceanu - 0:2.

Netrukus lietuviai galėjo sušvelninti atsilikimą. Dešiniu kraštu nuo aikštės vidurio spurtavęs Deimantas Petravičius įsiveržė į baudos aikštelę ir atmetė kamuolį S. Stankevičiui, tačiau šis iš maždaug 10 metrų smūgiavo virš vartų.

Vėliau šeimininkai surengė dar kelias pavojingas atakas, tačiau joms pritrūkdavo tikslumo arba sėkmingai sužaisdavo svečių gynėjai. 81 min. krito ir trečias įvartis - tas pats N. Milinceanu pabėgo dešiniu kraštu ir tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.

Dvikovos pabaigoje varžovų vartininką patikrino O.Verbickas, moldavų ataka baigėsi smūgiu į virpstą, tačiau rezultatas nepasikeitė.

Kitas rungtynes Europos U-21 čempionato atrankoje lietuviai žais 2014-ų birželį namuose su ta pačia Moldovos rinktine.

Rungtynių statistika:

Moldova U-21 - Lietuva U-21 - 3:0 (1:0)
Tiraspolio „Sheriff" mažasis stadionas,

Įvarčiai: 37 min. Igor Dima, 54 ir 81 min. Nicolae Milinceanu (Moldova).

Pašalintas: 3 min. Danielius Gunevičius (Lietuva).

Lietuva U-21: Edvinas Gertmonas, Markas Beneta, Edgaras Žarskis, Vilmantas Bagdanavičius, Danielius Gunevičius, Gerardas Žukauskas (61 min. Rolandas Baravykas), Ovidijus Verbickas, Deimantas Petravičius (90 min. Tomas Salamanavičius), Povilas Kiselevskis (59 min. Dovydas Norvilas), Donatas Kazlauskas, Simonas Stankevičius.

Atsarginiai: Kornelijus Timofejevas, Justinas Januševskis, Lukas Narbutas, Karolis Laukžemis.

Kitose grupės rungtynėse lyderė Anglijos rinktinė sutriuškino San Mariną net 9:0.

Anglija U21 - San Marinas U21 - 9:0 (5:0).

13' William Keane [1 -0]
15' Raheem Sterling [2 -0]
18' Daniel Ings [3 - 0]
24' Jamie Ward-Prowse [4 - 0]
42' Thomas Ince [5 - 0]
48' Daniel Ings [6 - 0]
59' Raheem Sterling [7 - 0]
61' Carl Jenkinson [8 - 0]
78' William Hughes [9 - 0]