Pirmame antradienio mače susitiko Rumunija ir Graikija. Dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:1), bet kadangi pirmą mačą Atėnuose 3:1 laimėjo graikai, jie ir pateko trečią kartą į pasaulio čempionatą.

Abu įvarčius įmušė Graikijos rinktinės futbolininkai. 23-ią minutę Konstantinos Mitroglou pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, o 54-ą minutę Vasilios Torosidis - į savo.

Truputį vėliau jėgas tarpusavyje vėl išbandė Kroatija ir Islandija, kurių pirmas mačas Reikjavike pasibaigė 0:0. Šįkart kroatai įrodė savo pranašumą rezultatu 2:0 (1:0), nors pusantro kėlinio žaidė dešimtyje. Pirmą įvartį aikštės šeimininkams 27-ą minutę pelnė Mario Mandžukičius, bet netrukus jis gavo raudoną kortelę ir apsunkino situaciją savo komandos draugams. Vis tik 47-ą minutę Darijo Srna įtvirtino Kroatijos rinktinės pergalę - 2:0.

Tuo metu Švedijos rinktinė, nors Lisabonoje gana palankiu santykiu tik 0:1 nusileido portugalams ir buvo kupina ryžto eliminuoti varžovus iš pasaulio čempionato, tačiau pralaimėjo svečiams ir antrąsyk - 2:3. Visus tris įvarčius portugalams pelnė Cristiano Ronaldo. Švedų ekipos lyderis Zlatanas Ibrahimovičius dviem tiksliais smūgiais buvo išlyginęs (1:1) ir persvėręs santykį (2:1) aikštės šeimininkų naudai.

Į kampą įsprausti 1998 metų planetos čempionai prancūzai, kurie iš Ukrainos atsivežė net dviejų įvarčių deficitą (0:2), sėkmingai jį panaikino. Prancūzija namuose šventė įtikinamą pergalę 3:0 (2:0) ir iškovojo paskutinį kelialapį į pasaulio čempionatą.

Mamadou Sakho pasižymėjo du kartus, o Karimas Benzema pelnė vieną įvartį. Nuo antro kėlinio pradžios ukrainiečiai aikštėje liko dešimtyje, kai prieš save raudoną kortelę išvydo Jevhenas Chačeridi.

Rezultatai:

Rumunija 1 - 1 Graikija* (pirmas mačas - 1:3).

23' Konstantinos Mitroglou [0 - 1]
54' Vasilios Torosidis [1 - 1] (Graikija, į savo vartus)

* - pateko į pasaulio čempionato finalo etapą

Kroatija* 2 - 0 Islandija (0:0).

27' Mario Mandžukič [1 - 0]
47' Darijo Srna [2 - 0]

38' Mario Mandžukič (Kroatija) - raudona kortelė

* - pateko į pasaulio čempionato finalo etapą

Švedija 2 - 3 Portugalija* (0:1).

51' Cristiano Ronaldo [0 - 1]
69' Zlatan Ibrahimovič [1 - 1]
72' Zlatan Ibrahimovič [2 - 1]
77' Cristiano Ronaldo [2 - 2]
79' Cristiano Ronaldo [2 - 3]

* - pateko į pasaulio čempionato finalo etapą

Prancūzija 3 - 0 Ukraina (0:2).

22' Mamadou Sakho [1 - 0]
34' Karim Benzema [2 - 0]
72' Mamadou Sakho [3 - 0]

47' Jevhen Chačeridi (Ukraina) - raudona kortelė

* - pateko į pasaulio čempionato finalo etapą

Antradienį paaiškėjo dvi paskutinės Afrikos atstovės pasaulio čempionate. Pirma jų tapo Gana, (1:2 ir 6:1) laimėjusi dviejų mačų seriją prieš Egiptą. Antra - Alžyras, eliminavęs Burkiną Fasą (1:0 ir 2:3).

Trečiadienį savo santykius galutinai dar išsiaiškins Naujosios Zelandijos ir Meksikos (pirmas mačas – 1:5) bei Urugvajaus ir Jordanijos (pirmas mačas - 5:0) komandos.

Tuomet visų 32 planetos pirmenybių dalyvių atstovai keliaus į Bahiją, Braziliją, kur gruodžio 6-ą dieną bus traukiami finalo etapo burtai.

Bilietus į 2014 metų pasaulio čempionatą jau turi 30 pasaulio rinktinės – šeimininkė Brazilija, Argentina, Australija, Čilė, Kolumbija, Kosta Rika, Ekvadoras, Hondūras, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, JAV, Belgija, Italija, Vokietija, Nyderlandai, Šveicarija, Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Anglija, titulą ginanti Ispanija, Graikija, Kroatija, Portugalija, Prancūzija, Dramblio Kaulo Krantas, Nigerija, Kamerūnas, Gana ir Alžyras.

DELFI primena, kad 2014 metų pasaulio futbolo čempionatas vyks birželio 12 – liepos 13 dienomis dvylikoje Brazilijos miestų. Tai bus antras kartas istorijoje, kai pirmenybes priims Brazilija (1950 metais finale Urugvajus 2:1 įveikė šeimininkus brazilus).