Portugalai namuose po puikaus 82 min. Cristiano Ronaldo pelnyto įvarčio galva 1:0 (0:0) palaužė Švedijos futbolininkus su Zlatanu Ibrahimovičiumi priešakyje. Švedai taip pat turėjo savo progų, tačiau lemiamoje atakų stadijoje jiems trūko tikslumo.

Tuo metu Ukrainos rinktinė kiek nelauktai net dviejų įvarčių skirtumu 2:0 (1:0) nugalėjo nuolatinę planetos pirmenybių dalyvę ir 1998 m. jų nugalėtoją Prancūziją.

Abu įvarčius ukrainiečiai pelnė po pertraukos: iš pradžių, 61 min. pasinaudojęs chaosu varžovų baudos aikštelėje pasižymėjo Romanas Zozulija, o 82 min. to paties R. Zozulijos uždirbtą 11 metrų baudinį tiesiog nepriekaištingai realizavo Andrejus Jarmolenka, kamuolį į vartus pasiuntęs nuo skersinio – 2:0.

2004 m. Europos čempionė Graikija 3:1 (2:1) įrodė savo pranašumą prieš Rumunijos atstovus. Nors graikams nepavyko išsaugoti savo vartų sausų, net trys jų pačių pelnyti įvarčiai padarė juos tvirtais favoritais prieš atsakomąją akistatą Bukarešte.

Dviem įvarčiais prie šeimininkų pergalės prisidėjo Konstantinos Mitroglou (14 ir 67 min.), vienu – Dimitrios Salpingidis (21 min.). Rumunams viltis išsaugojo tikslus Bogdano Stancu smūgis 19 min.

Islandijos ir Kroatijos futbolininkai pirmoje tarpusavio dvikovoje nieko neišsprendė – 0:0 (0:0).

Beje, islandai beveik visą antrą kėlinį žaidė mažumoje – 50 min. iš aikštės buvo išvarytas Olafuras Ingi Skulasonas.

Iš viso penktadienį buvo parodytos net keturios raudonos kortelės - prancūzui Laurentui Koscielny, ukrainiečiui Aleksandrui Kučerui, rumunui Costinui Lazarui ir jau minėtam islandui I. Skulasonui.

Atsakomosios komandų dvikovos vyks kitą antradienį, lapkričio 19 d.

Bilietus į finalinio pasaulio čempionato etapą, kurio burtai bus traukiami gruodžio 6 dieną Bahijoje, Brazilijoje, jau turi dar 21 pasaulio rinktinė – šeimininkė Brazilija, Argentina, Australija, Čilė, Kolumbija, Kosta Rika, Ekvadoras, Hondūras, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, JAV, Belgija, Italija, Vokietija, Nyderlandai, Šveicarija, Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Anglija ir titulą ginanti Ispanija.

Portugalija 1 – 0 Švedija
82' [1 – 0] Cristiano Ronaldo

Ukraina 2 – 0 Prancūzija
61' [1 – 0] Roman Zozulija
82' [2 – 0] Andrejus Jarmolenka

90' Laurent Koscielny (Prancūzija) parodyta raudona kortelė
90' Aleksandr Kučer (Ukraina) parodyta raudona kortelė

Graikija 3 – 1 Rumunija
14' [1 – 0] Konstantinos Mitroglou
19' [1 – 1] Bogdan Stancu
21' [2 – 1] Dimitrios Salpingidis
67' [3 – 1] Konstantinos Mitroglou

90' Costin Lazar (Rumunija) parodyta raudona kortelė

Islandija 0 – 0 Kroatija

50' Olafur Ingi Skulason (Islandija) parodyta raudona kortelė

Kitos atkrintamųjų varžybų poros:

Tarpkontinentinės

Jordanija – Urugvajus (0:5, atsakomasis mačas - lapkričio 20 d.)

Meksika – Naujoji Zelandija (5:1, atsakomasis - lapkričio 20 d.)

Afrikos

Nigerija – Etiopija (2:1, atsakomasis - lapkričio 16 d.)

Senegalas – Dramblio Kaulas (1:3, atsakomasis - lapkričio 16 d.)

Kamerūnas – Tunisas (0:0, atsakomasis - lapkričio 17 d.)

Egiptas – Gana (1:6, atsakomasis - lapkričio 19 d.)

Alžyras – Burkina Fasas (2:3, atsakomasis - lapkričio 19 d.)

* * *

Finalinio pasaulio čempionato etapo burtai bus traukiami gruodžio 6 dieną Bahijoje, Brazilijoje.

DELFI primena, kad 2014 metų pasaulio futbolo čempionatas vyks birželio 12 – liepos 13 dienomis dvylikoje Brazilijos miestų. Tai bus antras kartas istorijoje, kai pirmenybes priims Brazilija (1950 m. finale Urugvajus 2:1 įveikė šeimininkus brazilus).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (170)