Lietuva pirmavo 15-ą minutę po Deivydo Matulevičiaus smūgio. Antro kėlinio pradžioje - 48-ą minutę - Aurelienas Joachimas rezultatą išlygino (1:1), o 80-ą minutę aikštės šeimininkai įmušė ir pergalingą įvartį, kai kamuolį į vartus nukreipė Stefano Bensi - 2:1.

FIFA klasifikacijoje Lietuvos futbolo rinktinė užima 106-ą vietą, o Liuksemburgo futbolininkai - 140-i.

Prieš ketverius metus - 2009-ų rugpjūtį - Lietuvos rinktinė jau buvo atvykusi žaisti kontrolines rungtynes Liuksemburge. Jose Couceiro vadovaujama patyrusi lietuvių komanda tuomet turėjo paplušėti visą dvikovą ir iškovojo minimalią pergalę rezultatu 1:0. Tąsyk vienintelį įvartį pelnė Tomas Danilevičius.

Rezultatas

Liuksemburgas 2 – 1 Lietuva

15' Deivydas Matulevičius [0 - 1]
48' Aurelien Joachim [1 - 1]
80' Stefano Bensi [2 - 1]

Liuksemburgas: J. Joubert, M. Chanot, B. Payal, S. Bensi, A. Joachim, C. Philipps, M. Mutsch, L. Jans, M. Janisch, D. Turpel, L. Gerson.

Atsarginiai: M. Oberweis, A. May, G. Blaise, E. Hoffmann, R. Peters, Y. Bastos, A. Luisi, T. Laterza, A. Bukvič.

Lietuva: G. Arlauskis (20' E. Zubas), V. Andriuškevičius, T. Kijanskas, T. Mikuckis, V. Borovskis (39' D. Česnauskis), A. Novikovas (S. Mikoliūnas), K. Ivaškevičius (90' M. Kuklys), M. Kalonas (75' V. Lukša), M. Stankevičius, D. Šernas (90' E. Razulis), D. Matulevičius.

Atsarginiai: E. Vaitkūnas, E. Česnauskis, T. Eliošius, F. Černychas.

Rungtynės

Jau pirmomis minutėmis vartininkas Giedrius Arlauskis susidūrė su varžovu ir keletą minučių futbolininkams buvo suteikiama medicininė pagalba. Aštriausią momentą sukūrė Arvydas Novikovas, tačiau jam prasiveržus kraštu kelią pastojo du gynėjai.

12-ą minutę Vytautas Andriuškevičius iš krašto pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur ne pirmu bandymu, tačiau iš antro karto jį techniškai apdorojo Darvydas Šernas ir pavojingai smūgiavo į vartus. Vartininkas kamuolį nukreipė į kampinį.

15-ą minutę po perdavimo į baudos aikštelę D. Šernas šauniai kovojo dėl kamuolio, šis nukrito tiesiai Deivydui Matulevičiui, kuris iš maždaug septynių metrų smūgiavo tiksliai – 1:0!

Lietuvos rinktinėje susižeidusį G. Arlauskį pakeitė keičia Emilijus Zubas.

Liuksemburgas surezgė dvi tikrai pavojingas atakas. Abu kartus buvo smūgiuojama į vartų plotą, tačiau patikimai sužaidė E. Zubas. Lietuviai labiau mėgino žaisti tolimais perdavimais.

Pirmo kėlinio pabaigoje vietoje Valdemaro Borovskio aikštėje pasirodo Deividas Česnauskis.

38-ą minutę Marius Stankevičius „uždirbo“ baudos smūgį, tik truputį už 16 metrų žymos ir tiesiai prieš vartus. Prie kamuolio stojo A. Novikovas, deja, jo smūgiuotas kamuolys sudrebino skersinį. Po pirmo kėlinio Lietuva pirmavo - 1:0.

Vos prasidėjus antram kėliniui (48 min.) Liuksemburgas išlygino rezultatą. Vienas varžovų futbolininkas prasiveržė aikštės viduriu, mūsų gynėjas kamuolį slysdamas išmušė, tačiau jis atiteko Aurelienui Joachimui, kuris iš dešinio krašto nuginklavo E. Zubą (1:1).

A. Novikovas pavojingai iš maždaug 20 metrų smūgiavo pažeme, tačiau vartininkas kamuolį pagavo.

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė kontroliuoja įvykius aikštėje, ilgiau laiko kamuolį, tačiau trūksta aštrumo. 55-ą minutę V. Andriuškevičius prieš save išvydo geltoną kortelę. Kiek anksčiau M. Kalonas gavęs kamuolį baudos aikštelės krašte nusprendė atiduoti perdavimą, tačiau šį sumanymą perskaitė gynėjai.

Lietuviams sunkiai sekasi pralaužti varžovų gynybinius ledus. Protingai viduryje žaidžiantys šeimininkai neleidžia mūsų rinktinei kontroliuoti aikštės vidurio, o kraštuose gavus kamuolį nei D. Šernui, nei D. Matulevičiui nepavykdavo varžovų suklaidinti žaidžiant vienas prieš vieną.

Mačo pabaigoje Liuksemburgas išsiveržė į priekį. Po atakos kairiu kraštu varžovų futbolininkas suklaidino lietuvių gynėją ir pasiuntė kamuolį į viršutinį kampą iš maždaug 15 metrų - 2:1. Pasižymėjo Stefano Bensi.

Lietuvos rinktinės žaidėjų pastangos išlyginti rezultatą buvo nesėkmingos. Rungtynių pagrindiniam laikui einant į pabaigą po D. Česnauskio perdavimo į baudos aikštelę galva visai šalia vartų smūgiavo S. Mikoliūnas. 94-ą minutę pavojingai smūgiavo Mantas Kuklys. Skaudus pralaimėjimas - 1:2.