Australų didvyriu tapo Joshua Kennedy, kuris svarbią pergalę išplėšė 83 min., kai pasižymėjo technišku smūgiu galva.

Jei australai būtų sužaidę lygiosiomis, jų tolesnis likimas būtų priklausęs nuo kitos B grupės dvikovos - tarp Jordanijos ir Omano - baigties, tačiau dabar jie užsitikrino antrą vietą turnyro lentelėje ir tiesioginį bilietą į Braziliją.

Kitose grupės rungtynėse Jordanija savo žiūrovų akivaizdoje laimėjo prieš Omaną ir išstūmė konkurentus iš trečios vietos, leidžiančios toliau tęsti kovą dėl bilieto į pasaulio čempionato finalo etapą. Lemiamą įvartį 57-ą minutę pelnė Ahmadas Hayelis Ibrahimas.

Rungtynės:

B grupės

Australija 1 - 0 Irakas
83' [1 - 0] Joshua Kennedy

Jordanija 1 - 0 Omanas

57' Ahmad Hayel Ibrahim [1 - 0]

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Japonija*852116:517
2.Australija*834112:713
-----------------------------
3.Jordanija**83147:1610
3.Omanas82337:109
5.Irakas81254:85

* Pateko į 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą.

** Žais atkrintamas rungtynes su Uzbekistanu.

A grupės paskutinėse rungtynėse Iranas svečiuose 1:0 (0:0) laimėjo prieš jau anksčiau kelialapį į planetos pirmenybes iškovojusią Pietų Korėją ir išstūmė korėjiečius iš pirmos turnyro lentelės vietos. Pergalingą įvartį po P. Korėjos rinktinės gynėjo klaidos 60-ą minutę pelnė Reza Ghoochannejhadas.

Kitoje grupės dvikovoje Uzbekistanas namuose sutriuškino Omaną 5:1 (0:1), nors aikštės šeimininkai iki 60-os minutės buvo atsilikę 0:1. Po du įvarčius uzbekams pelnė Bahodiras Nasimovas ir Odilas Achmedovas, vieną įmušė Olegas Zotejevas. Uzbekistanas liko trečioje vietoje ir toliau žais atkrintamas rungtynes su Azijos zonos B grupės trečia komanda - Jordanija.

A grupė

Pietų Korėja 0 - 1 Iranas

60' Reza Ghoochannejhad [0 - 1]

Uzbekistanas 5 - 1 Omanas

37' Abdulqadir Adam [0 - 1]
60' Bahodir Nasimov [1 - 1]
72' Oleg Zotejev [2 - 1]
74' Bahodir Nasimov [3 - 1]
88' Odil Achmedov [4 - 1]
90' Odil Akhmedov [5 - 1]

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

5Libanas81253:125

** Žais atkrintamas rungtynes su Jordanija.

Dvi geriausios abiejų grupių komandos iškovojo kelialapius į 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje. Trečias vietas užėmusios rinktinės tarpusavyje atkrintamose varžybose išsiaiškins laimingąjį, kuris dėl vietos planetos pirmenybėse varžysis su penkta Pietų Amerikos zonos atrankos turnyro komanda.

Primename, kad planetos pirmenybės Brazilijoje vyks birželio 12 - liepos 13 dienomis. Tai bus antras kartas istorijoje, kai pasaulio čempionatą priims brazilai. Pirmąkart šeimininkais jie buvo 1950 m., kai nugalėtojais tapo Urugvajaus futbolininkai, finale palaužę tą pačią Braziliją rezultatu 2:1.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)