Prieš šias rungtynes „Ekraną“ paliko puolėjas Artūras Rimkevičius, kuris nuo šiol gyvena Brunėjuje ir žaidžia Singapūro čempionate. Panevėžiečiai kol kas taip pat negali registruoti savo pastiprinimo iš Serbijos. Panevėžio komandai padėti negalėjo ir saugas iš Nigerijos Uchenna Umeh, kadangi rungtynėse su Klaipėdos „Atlantu“ užsidirbo ketvirtą geltoną kortelę šį sezoną.

Ant „Šiaulių“ suolo po diskvalifikacijos vėl sėdėjo treneris Tomas Kančelskis, bet dėlioti sudėtį jam teko žinant, kad komandoje nebeliko vartininko Šarūno Jurevičiaus, gynėjo Deivydo Lunskio, saugų Tomo Snapkausko ir Marko Rašo bei puolėjo Georgijaus Alaverdašvili. Klubas nusprendė atsisveikinti su šiais žaidėjais. Traumą gavus Pauliui Pociui į vartus teko stoti nepatyrusiam aštuoniolikmečiui Edgarui Jonaičiui.

Pirmame rate dvikovą tarp šių dviejų komandų Šiauliuose laimėjo Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai rezultatu 4:1.

Rungtynių eiga:

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą į savo rankas perėmę aikštės šeimininkai kūrė vieną progą po kitos, o realiausias galimybes įmušti „Ekrano“ komanda turėjo 27-ą ir 28ą minutę.

Pirmoje atakoje Aurimas Vertelis puikiu smūgiu kaire koja sudrebino „Šiaulių“ komandos vartų skersinį, o jau kitoje atakoje trise prieš vieną atsidūrę ekraniečiai neišnaudojo savo progos. Po netikslaus komandos draugo perdavimo Arsenijui Buinickijui pavyko susikurti progą smūgiui, tačiau jį blokavo varžovų gynėjas.

Neįmuši tu - įmuša tau. Ši futbolo taisyklė pasitvirtino ir Panevėžyje. 34-ą rungtynių minutę pasižymėjo „Šiaulių“ krašto saugas Arminas Vaskela, kuomet po rikošeto kamuolys kamuolys perskriejo per vartininką ir atsidūrė vartuose.

Po pirmo kėlinio komandos ilsėtis į rūbines išėjo Šiaulių komandai pirmaujant rezultatu 1:0.

Antrame kėlinyje „Ekrano“ futbolininkai ėmėsi. Sukūrę ne vieną pavojingą progą, panevėžiečiai 64-ą minutę galiausiai išlygino rezultatą. Vos aikštėje pasirodęs Egidijus Varnas po perdavimo net nestabdydamas kamuolio stipriu smūgių nuginklavo jaunąjį „Šiaulių“ komandos vartininką.

Po pelnyto įvarčio aikštės šeimininkai toliau vieną po kitos kūrė pavojingas progas prie varžovų vartų, tačiau sėkmė šypsojosi svečiams, kol galiausiai 90-ą minutę Dovydas Norvilas griūdamas pelnė pergalingą įvartį savo komandai. Rungtynės baigėsi rezultatu 2:1.

Po šios pergalės „Ekranas“ pakilo į antrą turnyro lentelės vietą, o „Šiauliai“ nukrito į šeštą.

Kitose rungtynėse Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai netikėtai svečiuose rezultatu 0:2 (0:1) nusileido Pakruojo „Kruojos“ komandai.

Aikštės šeimininkai į priekį įsiveržė jau 4-ą minutę, kuomet Ričardas tolimu smūgiu kamuolį pasiuntė tiesiai į klaipėdiečių vartų devyniukę.

Tas pats R. Beniušis prisidėjo ir prie antrojo rungtynių įvarčio. 53-ią minutę po jo rezultatyvaus perdavimo stipriu smūgiu kaire koja „Atlanto“ komandos vartininką nuginklavo Nerijus Mačiulis.

Rungtynės baigėsi rezultatu 2:0 Pakruojo komandos naudai, kuri atsirevanšavo klaipėdiečiams už pralaimėjimą pirmame rate (0:2).

Po šios pergalės „Kruojos“ futbolininkai pakilo į penktą vietą turnyro lentelėje, o „Atlantas“ nukrito į trečią.

Visi rezultatai:

Panevėžio „Ekranas“ 2 - 1 Šiaulių „Šiauliai
34' [0 - 1] Arminas Vaskela
64' [1 - 1] Egidijus Varnas
90' [2 - 1] Dovydas Norvilas

Pakruojo „Kruoja“ 2 - 0 Klaipėdos „Atlantas“
4' [1 - 0] Ričardas Beniušis
53' [2 - 0] Nerijus Mačiulis