„Bayern“ futbolininkai atlaikę šturmą pirmame rungtynių kėlinyje, antrame „išrašė“ tris įvarčius ir antrą kartą sutriuškinę „Barcelona“ komandą iškovojo kelialapį į finalą.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Arjenas Robbenas ir Thomasas Mulleris bei kartą kamuolį į savus vartus pasiuntė Gerardas Pique.

Pirmame susitikime Vokietijoje šeimininkai net 4:0 sutraiškė „Barcelona“ komandą. „Bayern“ klubo gretose tuomet du įvarčius pelnė Thomasas Mulleris, po vieną pridėjo Arjenas Robbenas ir Mario Gomezas.

Bendras pusfinalio rezultatas net 7:0 Vokietijos čempionų naudai.

Rezultatas:

Barselonos „Barcelona“ 0 - 3 Miuncheno „Bayern“
(pirmosios rungtynės 0:4; bendras rezultatas 0:7)
48' [0 - 1] Arjen Robben
72' [0 - 2] Gerard Pique (į savus vartus)
76' [0 - 3] Thomas Muller

„Barcelona“: Victoras Valdesas, Danielis Alvesas, Gerardas Pique, Marcas Bartra (87' Martinas Montoya), Adriano, Xavi Hernandezas (55' Alexis Sanchezas), Cescas Fabregasas, Andresas Iniesta (65' Thiago Alcantara), Alexas Songas, Davidas Villa ir Pedro Rodriguezas.

„Bayern“: Manuelis Neueris, Danielis Van Buytenas, Jerome'as Boatengas, Philippas Lahmas (77' Rafinha), Davidas Alaba, Bastianas Schweinsteigeris (66' Luizas Gustavo), Franckas Ribery, Javieras Martinezas (74' Anatolijus Tymoščiukas), Arjenas Robbenas, Thomasas Mulleris, Mario Mandžukičius.

Rungtynių eiga:

Aktyviai ir kovingai prasidėjusiose rungtynėse pirmąsias aštuonias minutes kamuolys daugiausiai laikėsi aikštės viduryje, tačiau jį kontroliavo abi komandos, kol pirmieji pavojingesnę ataką sukūrė „Bayern“ futbolininkai, kuomet greitoje atakoje į vartus smūgiuoti bandė Philippas Lahmas, tačiau kamuolys atsimušė į ispanų gynėją.

12-ą minutę Arjenas Robbenas buvo atsidūręs vienas prieš Victorą Valdesą, tačiau nesėkmingai susistabdė kamuolį ir jį prarado. Po šio epizodo aikštėje užvirė kontratakomis grįstas atviras futbolas. Abi komandos po kelis kartus pavojingai priartėjo prie varžovų vartų, tačiau smūgių atlikti nesugebėjo.

24-ą minutę nurimus žaidimo tempui iš toli pavojingai smūgiavo Cescas Fabregasas, tačiau kamuolį pirštų galiukais sėkmingai už galinės linijos nukreipė Manuelis Neueris.

Dar po trijų minučių po Dani Alveso perdavimo iš kelių metrų atstumo virš vartų smūgiavo Xavi. Po šių epizodų iniciatyvą perėmę „Barcelona“ futbolininkai ėmė kurti pavojingas atakas prie „Bayern“ vartų ir tradiciškai spausti varžovus po visą aikštelę bei nuolat kontroliuoti kamuolį, tačiau pasižymėti niekaip nesugebėjo.

Pirmo kėlinio pabaigoje skausmingai susidūrė Bastianas Schweinsteigeris ir Dani Alvesas, kuris buvo nubaustas geltona kortele. Kol komandų gydytojai malšino žaidėjų skausmus, teisėjas paskelbė pirmo kėlinio pabaigą ir komandos į rūbines ilsėtis išėjo rezultatui esant lygiam - 0:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo Vokietijos čempionų triumfu - 48-ą minutę iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę įsiveržė ir kaire koja „Barcelona“ vartų sargą nuginklavo Arjenas Robbenas.

57-ą minutę Thomasas Mulleris greitoje atakoje atsidūrė vienas baudos aikštelėje, tačiau uždelsė ir nespėjęs atlikti smūgio prarado kamuolį.

72-ą minutę Pedro gražiai apgavo „Bayern“ gynėją Philippą Lahmą, tačiau smūgis skriejo tiesiai Manueliui Neueriui į rankas.

„Neįmuši tu - įmuša tau“ - šią futbolo taisyklę sekančioje atakoje įrodė „Bayern“ futbolininkai, kuomet Franckas Ribery iš kairiojo atakos krašto pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kuris atsitrenkęs į Gerardo Pique kelį įskriejo į vartus (72-ą minutę.).

Po šio įvarčio „Barcelona“ žaidėjai palūžo ir tuo pasinaudoję vokiečiai 76-ą minutę pelnė dar vieną įvartį. Dar vienoje greitoje atakoje Franckas Ribery iš kairiuojo krašto vėl pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kurį kovodamas su dviem gynėjais ir vartininku aukštai iššokęs tiksliu smūgiu į vartus nukreipė Thomasas Mulleris.

Nebenorėdamas kankinti šeimininkų, rungtynių arbitras Damiras Skomina pridėjo vieną minutę, po kurios nuaidėjęs švilpukas paskelbė, kad ir antrąsias pusfinalio rungtynes laimėjo „Bayern“ futbolininkai rezultatu 3:0.

***

„Bayern“ komandos finale lauks akistata su Dortmundo „Borussia“ futbolininkais, kurie kitame pusfinalyje bendru rezultatu 4:3 nugalėjo praėjusių metų Ispanijos čempioną Madrido „Real“ klubą, kuriam tai buvo jau trečiasis iš eilės pralaimėtas pusfinalis UEFA Čempionų lygos turnyre.

2013 metų UEFA Čempionų lygos finalas vyks gegužės 25 dieną Londono „Wembley“ stadione. Šioje arenoje prestižiškiausio Europos turnyro finalai vyko jau 8-is kartus (rekonstruotame - du sykius).

Praėjusiais metais turnyro nugalėtojais tapo Londone „Chelsea“ futbolininkai, kurie finale Miuncheno po 11 metrų baudinių serijos 4:3 įveikė vietos „Bayern“ komandą. Tiesa, šiemet „mėlynieji“ E grupėje užėmė tik trečią vietą ir nepateko net į aštuntfinalį.