Portugalai jau 2 min. išsiveržė į priekį po Bruno Alveso įvarčio po kampinio, tačiau paskui praleido tris įvarčius be atsako ir likus žaisti 20 min. atsiliko 1:3. Tuomet 72 min. Helderis Postiga sušvelnino svečių atsilikimą iki 2:3, o jau per teisėjo pridėtą laiką (94 min.) Fabio Coentrao išplėšė lygiąsias 3:3.

F grupėje pirmauja Rusija, surinkusi 12 taškų (po 4 rungt.), o žydai ir portugalai turi po 8 taškus (po 5 rungt.). Ketvirta - Šiaurės Airija (3 tšk., 4 rungt.).

Primename, kad mačo laikas buvo gerokai paankstintas dėl tradicinės žydų šventės Šabo, kuri prasideda penktadienį per saulėlydį ir trunka iki šeštadienio sutemų. Per Šabą griežtai draudžiama dirbti fizinius darbus, judėti, kurti ugnį, net keliauti iš namų.

Atsižvelgdama į religinius įsitikinimus, Izraelio futbolo federacija prašė rungtynes atkelti į ketvirtadienį, tačiau tam griežtai paprieštaravo Portugalijos rinktinės treneris Bento, teigdamas, jog nespės tinkamai paruošti komandos. Tada Izraelis priėmė kompromisinį sprendimą.

Anglai smaginosi, o ispanai prarado du taškus

Penktadienio vakarą visoje Europoje toliau tęsėsi atrankos į 2014 metų pasaulio čempionatą mačai. Šiandien jėgas išbandė visų atrankos grupių rinktinės.

Viena iš staigmenų buvo užfiksuota I grupėje: čia pasaulio čempionai Ispanijos futbolininkai namuose nesugebėjo įveikti Suomijos rinktinės - 1:1 (0:0). Šeimininkus į priekį išvedė Sergio Ramoso tikslus smūgis, kuris tai padarė per savo 100-ąjį mačą už komandą. Vėliau Teemu Pukki išlygino rezultatą ir leido suomiams išsivežti tašką iš Madrido. Beje, ispanai šiame mače kėlė net 19 kampinių, o jų varžovai - 0.

Savo ruožtu Prancūzija neturėjo daug vargo su Gruzija, kurią įveikė rezultatu 3:1 (1:0) – nugalėtojams įvarčius pelnė Mathieu Valbuena, Olivier Giroud bei Franckas Ribery.

Kitur didesnių netikėtumų neužfiksuota: C grupėje vidurnaktį vykusiame mače tarp Kazachstano ir Vokietijos pergalę 3:0 (2:0) šventė pastaroji rinktinė – tris įvarčius pasidalino Bastianas Schweinsteigeris, Mario Gotze ir Thomasas Mulleris.

Anglijos nacionalinė komanda svečiuose net 8:0 (5:0) „sušaudė“ San Marino mėgėjišką rinktinę. Jermaine Defoe prie pergalės pridėjo du tikslius sm8gius, o Alexas-Oxlade Chamberlainas, Ashley Youngas, Frankas Lampardas, Danielis Sturridge ir Wayne Rooney - po vieną. Į savo vartus netyčia įsimušė sanmarinietis Alessandro Della Valle.

Visų rungtynių rezultatai:

A grupė

Kroatija 2 – 0 Serbija
23' [1 – 0] Mario Mandžukič
37' [2 – 0] Ivica Olič

Makedonija 0 – 2 Belgija
26' [0 – 1] Kevin De Bruyne
62' [0 – 2] Eden Hazard (11 m.)

Škotija 1 – 2 Velsas
45' [1 – 0] Grant Hanley
72' [1 - 1] Aaron Ramsey (11 m.)
74' [1 - 2] Hal Robson-Kanu

71' Robert Snodgrass (Škotija) raudona kortelė
90' Aaron Ramsey (Velsas) raudona kortelė

B grupė

Bulgarija 6 – 0 Malta
6' [1 – 0] Aleksandr Tonev
38' [2 – 0] Aleksandr Tonev
47' [3 – 0] Ivelin Popov
55' [4 – 0] Emil Gargorov
68' [5 – 0] Aleksandr Tonev
78' [6 – 0] Ivan Ivanov

Čekija 0 – 3 Danija
57' [0 – 1] Andreas Cornelius
67' [0 – 2] Simon Kjaer
82' [0 – 3] Niki Zimling

C grupė

Kazachstanas 0 – 3 Vokietija
20' [0 – 1] Bastian Schweinsteiger
22' [0 – 2] Mario Gotze
74' [0 – 3] Thomas Muller

Austrija 6 – 0 Farerų Salos
8' [1 – 0] Philipp Hosiner
20' [2 – 0] Philipp Hosiner
28' [3 – 0] Andreas Ivanschitz
77' [4 – 0] Zlatko Januzovič
78' [5 – 0] David Alaba
82' [6 – 0] Gyorgy Garics

Švedija 0 - 0 Airija

D grupė

Andora 0 – 2 Turkija
30' [0 – 1] Selcuk Inan
45' [0 – 2] Burak Yilmaz

Vengrija 2 – 2 Rumunija
16' [1 – 0] Vilmos Vanczak
68' [1 – 1] Adrian Mutu (11 m)
71' [2 – 1] Balazc Dzsudzsak
90' [2 - 2] Alexsandru Chipciu

Olandija 3 – 0 Estija
47' [1 – 0] Rafael van der Vaart
72' [2 – 0] Robin van Persie
84' [3 – 0] Ruben Schaken

E grupė

Slovėnija 1 – 2 Islandija
34' [1 – 0] Milivoje Novakovič
55' [1 – 1] Gyfli Sigurdsson
78' [1 – 2] Gyfli Sigurdsson

Norvegija 0 – 1 Albanija
67' [0 – 1] Harndi Salihi

89' Andi Lila (Albanija) raudona kortelė

F grupė

Izraelis 3 - 3 Portugalija
2' [0 - 1] Bruno Alves
24' [1 - 1] Tomer Hemed
40' [2 - 1] Eden Ben Basat
70' [3 - 1] Rami Gershon
72' [3 - 2] Helder Postiga
90' [3 - 3] Fabio Coentrao

Liuksemburgas 0 – 0 Azerbaidžanas

G grupė

Lichtenšteinas 1 - 1 Latvija
17' [1 - 0] Michele Polverino
30' [1 - 1] Aleksandrs Cauna

Slovakija 1 - 1 Lietuva
19' [0 - 1] Darvydas Šernas
40' [1 - 1] Martin Jakubko

Bosnija ir Hercegovina 3 - 1 Graikija
29' [1 - 0] Edin Džeko
36' [2 - 0] Vedad Ibisevič (11 m)
52' [3 - 0] Edin Džeko
90' [3 - 1] Theofanis Gekas

H grupė

Moldova 0 – 1 Juodkalnija
79' [0 – 1] Mirko Vučinič

63' Milorad Pekovič (Juodkalnija) raudona kortelė
90' Aleksnadr Gatskan (Moldova) raudona kortelė

Lenkija 1 – 3 Ukraina
2' [0 – 1] Andriy Jarmolenko
7' [0 – 2] Oleg Gusev
18' [1 – 2] Lukasz Piszczek
45' [1 – 3] Roman Zozulya

San Marinas 0 – 8 Anglija
12' [0 – 1] Alessandro Della Valle (į savo vartus)
29' [0 – 2] Alex Oxlade-Chamberlain
35' [0 – 3] Jermaine Defoe
39' [0 – 4] Ashley Young
42' [0 – 5] Frank Lampard
54' [0 – 6] Wayne Rooney
70' [0 – 7] Daniel Sturridge
77' [0 - 8] Jermain Defoe

I grupė:

Ispanija 1 - 1 Suomija
49' [1 – 0] Sergio Ramos
79' [1 – 1] Teemu Pukki

Prancūzija 3 - 1 Gruzija
45' [1 – 0] Olivier Giroud
47' [2 - 0] Mathieu Valbuena
61' [3 - 0] Franck Ribery
71' [3 - 1] Aleksandr Kobakhidze

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (64)