„Šiauliai“ išsirinko naują kapitoną

2013 metų „SMScredit A lygos“ sezone „Šiaulius“ į kovą ves naujai išrinktas kapitonas. Juo, po demokratinio komandos balsavimo, surinkęs daugiausiai balsų, buvo išrinktas ilgametis komandos vartininkas Šarūnas Jurevičius. Penktąjį sezoną vilkint „Šiaulių“ marškinėlius pradėsiantis žaidėjas džiaugėsi naujomis pareigomis:

„Noriu padėkoti komandai už išreikštą pasitikėjimą. Smagu, kai tavimi pasitiki ir patiki kapitono raištį. Tikiu, kad būsiu geras kapitonas ir puikiai susitvarkysiu su naujomis pareigomis bei nenuvilsiu savo komandos draugų. Kapitonas turi užvesti komandą gerai kovai ir padėti ekipos draugams aikštelėje tiek rungtynių, tiek treniruočių metu. Manau, man tokios užduotys bus įveikiamos“, - dėstė naujasis „Šiaulių“ kapitonas Šarūnas Jurevičius.

Kapitono padėjėjais tapo po lygiai balsų surinkę Mantas Fridrikas ir Tautvydas Eliošius.

Tikslas - pasirodyti geriau nei pernai

Praėjusiame sezone „Šiauliai“ tikėjosi užlipti ant apdovanojimų pakylos, visgi komandai nepavyko pateisinti lūkesčių ir sezono gale teko tenkintis penktąja vieta. Futbolo klubas „Šiauliai“, besirengdamas naujajam „SMScredit A lygos“ sezonui, gerokai atjaunino komandą. Žvelgiant į perspektyvą, šiemet komandai iškeltas tikslas pasirodyti geriau nei praėjusiame sezone ir suformuoti tvirtą pagrindą kitiems sezonams.

Taip pat vienas iš komandos tikslų šiemet yra iškovoti LFF taurę bei kelialapį į Europos lygos rungtynes. Nepaisant to, jog pusfinalyje laukia penkiskart iš eilės Lietuvos čempionu tapęs Panevėžio „Ekranas“ komandos treneris Tomas Kančelskis tiki savo jauna komanda ir mano, jog Lietuvoje neįveikaimų varžovų nėra.

Atjaunėjusi komanda

„Šiaulių“ klubo sporto direktorius Deivis Kančelskis pabrėžė, kad komanda yra gerokai atjaunėjusi ir jos amžiaus vidurkis siekia vos 21 metus.

„Komandos sudėtis šiemet pasikeitusi beveik neatpažįstamai, pasikeitė bemaž 70 proc. visų žaidėjų. Visgi tai - ilgalaikis projektas. Skiriame didelį dėmesį jaunimo ugdymui. Prie komandos šiemet prisijungė didelė dalis Šiaulių futbolo akademijos auklėtinių, kurie sudaro beveik 60 proc. visos komandos. Legionierius rinkome taip pat pagal amžių“, - kalbėjo „Šiaulių“ sporto direktorius Deivis Kančelskis.

Trūksta laiko

„Šiauliai“ pasirengimą sezonui pradėjo prieš beveik du mėnesius. Per tą laiką pavyko surinkti praktiškai naują komandą ir sužaisti aštuonis kontrolinius mačus iš kurių trys buvo pergalingi. Visgi šiemet vyr. trenerio pareigose debiutuosiantis „Šiaulių“ komandos vairininkas Tomas Kančelskis sako, jog laiko niekada nebūna per daug.

„Žiūrint į kalendorių du mėnesiai nėra mažai, visgi mūsų užduotis per tuos du mėnesius buvo labai sunki. Iš pagrindų surinkome praktiškai naują komandą. Per kontrolines rungtynes variavome sudėtimis, kad pamatyti geriausią variantą. Pirmosios rungtynės jau sekmadienį, tad natūralu, kad norėtųsi dar šiek tiek laiko geriau susižaisti ir pasiruošti. Manau savo optimalią formą turėtume įgyti iki LFF taurės rungtynių su „Ekranu“, - apie komandos pasiruošimą kalbėjo Tomas Kančelskis

Spaudos konferencijoje dalyvavęs legionierius iš Kroatijos Marko Rašo džiaugėsi būdamas „Šiauliuose“.

„Esu patenkintas šiuo kolektyvu. Tikiuosi gero sezono. Sužaidėme aštuonis kontrolinius mačus per kuriuos matėme visko ir šilto ir šalto. Buvo daug skirtingų mačų, išmėginome įvairių dalykų ir atsijojome, kas yra gerai, kas blogai mūsų komandai. Manau, tikrai susižaisime ir parodysime, jog galime kautis su bet kuo. Viskas yra gerai, išskyrus sniegą ir šaltį“, - geros nuotaikos nestokojo kroatas Marko Rašo.

Prie komandos šiemet prisijungė gynėjai - Mantas Fridrikas, Filip Žderič, Edvardas Pšelenskis, Justas Raziūnas, Mateusz Lisiecki, Pauius Kirkutis, Matvydas Grigutis, Tomas Rapalavičius; saugai - Marko Rašo, Arminas Vaskela, Rolandas Leščius, Darius Jankauskas, Karolis Kaušas, Agnius Juozapaitis, Vytas Gašpuitis; puolėjai - Niko Tokič, Dovydas Medžiaušis, Modestas Vorobjovas; vartininkas - Edgaras Jonaitis.

Komandą paliko: Artūras Rimkevičius, Igors Kozlovs, Intars Kirhners, Laurynas Rimavičius, Santiago Cesanelli, Juvenal Gomes da Silva, Edvinas Jasaitis, Ernestas Pilypas, Mindaugas Malinauskas, Andrius Lipskis,

Pirmosios „Šiaulių“ rungtynės vyks jau šį sekmadienį Gargžduose su vietos „Bangos“ komanda. Rungtynių pradžia - 15 val.